Qe-pallimi që fundosi Partinë Demokratike

27-06-2017
Ustai i Gjatë dhe i Riu nga Hollanda. Ndejtën 3 orë pasmenate, Basha dhe Rama. vetëm dhe krejtësisht vetëm pasi…

Status/Frika e Kryeministrit që prodhon strategjinë e frikësimit kombëtar…

25-06-2017
Nga Artur Zheji Përleshje me armë, dhunë dhe rrahje të komisionerëve rezistentë të LSI. Ilir Meta që shkon lart e…

Shqiptarë votoni me tru dhe jo sipas teserës së gjyshit

25-06-2017
Shqiptarë me 25 Qershor 2017, keni një zgjidhje, ose do të bëhemi të gjithë bashkëfajtorë për atë që do të…

Kryeministri “friks” ndaj pronarëve dhe trimosh ndaj gazetarëve!

24-06-2017
Ylli Rakipi e vuri në sprovë trimërinë e kryeministrit, që është bërë gojëdalë me gazetarët, duke i hedhur si mish…

Ti shtrydhim portokalle dhe t’i veshim pizhama kryeministrit, diçka po i rrjedh…

15-06-2017
E bëri edhe shfaqjen e fundit. U ul me Çanin, që ishte në humor për një gallatë 360grade dhe përgojoji…

Pse vapa i bën keq stafit të Ramës…

10-06-2017
Dola tre herë rresht në Tv, pas një heshtjeje televizive shumë mujore dhe kaq mjaftoi që stafi mediatiko-satanik, që zë…

Shkarkimet kundër LSI, frika nga sondazhet dhe të gëzuarit e sheshit Willson

06-06-2017
Në pothuajse 20 ditë që na ndajnë nga zgjedhjet politike, ka filluar përveç “blablablasë” politike në terren, edhe një fushatë…

Gënjeshtrat e "luftës" PD-PS dhe 21 Janari 2011

04-06-2017
Jemi krijesa kalimtare. Sot jemi, nesër s’jemi. Jetojmë brenda flluckës së diçkaje që më së shumti nuk e kuptojmë dhe…

Mirupafshim apo Lamtumirë Doktor Berisha?

02-06-2017
Me sa duket Berisha, ndryshe nga shumë parashikime dritëshkurtëra, ka bërë një hap të madh pas. Do të jetë sigurisht…

Lista e Bashës për dekadën e re politike dhe shitja që Rama i bëri “miqve” të tij në PD

30-05-2017
Politika, përveç shumë të tjerash është edhe maratonë, edhe kapërcim pengesash, karambole, përplasje dhe plot keqkuptime njëherësh. Sa herë Lulzim…

"Paqja" PD-PS dhe dredhirat e nëndheshme që sapo kanë filluar...

26-05-2017
Të gjitha epitetet për politikën, nuk mjaftojnë për të përshkruar këtë situatë që po përjetohet. Filloi prej 48 orësh bashkëqeverisja…

Kush e futi në thes, Basha-Ramën apo Rama-Bashën?

24-05-2017
Rama ia arriti të mbetej kryeministër, të shpërngulte Çadrën nga Bulevardi, të bënte “qe palla me Bashën” dhe të shpenzonte…

Basha pranon Ramën kryeministër, Rama shtyn zgjedhjet për 7 ditë

19-05-2017
Nëse dikush ka dyshime, nuk duhet të ketë. Qeveria Rama2, që do t’i paraprijë, qeverisë Rama 3 të pas zgjedhjeve…

Rama drejt poltronës së mandatit të dytë

17-05-2017
Nuk ka dyshim që situata politike e favorizon sot kryeministrin aktual. Ka grumbulluar shumë pushtet dhe interesa në duart e…

Fati i hidhur i Fatos Lubonjës dhe ata që do të harroen përreth tij…

11-05-2017
Fatos Lubonja është sot përsëri një i persekutuar politik. Ashtu sikundër ishte deri para viteve ’90. Ky është padyshim një…

Loja e shtirur e Ramës dhe kurthi i Marrëveshjes me Opozitën

08-05-2017
Marrëveshje nuk ka më. Shqiptarët i pret tani një situatë e panjohur. Lulëzim Basha, refuzoi një ftesë dhe një platformë…

Superfuqia e Ed Ramës, arroganca përparon tashmë pa pengesa

05-05-2017
Mbas zgjedhjes së Ilir Metës, President, Rama e ndjeu sakaq veten më të fuqishëm dhe më të sigurtë në krye…

Zgjidhet Presidenti. Fytyra e hutuar e Ramës dhe fytyra e tendosur e Metës

30-04-2017
Nga Artur ZHEJI Kryeministri ishte i hutuar dhe u ngatërrua sepse s’kishte votuar asnjëherë për një President, si edhe tha…

Kur rresht llogjika, hyn në lojë Forca. Duhen ndaluar përplasja dhe viktimat!

27-04-2017
Me sa duket jemi në Fund! Llogjika dhe urtësia kanë dështuar deri tani. Po i vjen rradha përplasjes, në rrugë…

Ku gabon Çim Peka dhe “Hijet” pa hije…

23-04-2017
Në portalin e Çim Pekës, u shfaq dje një shkrim, ku edhe unë, isha një nga “Hijet” që po merrja…

TË FUNDIT

Avokati zbulon rivalin e  Lulzim Bashës

Avokati zbulon rivalin e Lulzim Bashës

Spartak Ngjela, është i ftuar në emisionin e gazetares Rudi...

Ja kush i del në mbrojtje Bashës dhe sulmon kritikët

Ja kush i del në mbrojtje Bashës dhe sulmon kritikët

Ndërkohë që debati për qëndrimin apo largimin e B...

Shpërthen  Genc Ruli: Ja me kë i bëri listat, Lulzim Basha

Shpërthen Genc Ruli: Ja me kë i bëri listat, Lulzim Basha

Ish-ministri i Partisë Demokratike, Genc Ruli ka bërë nj&eu...

Lëvizja “Basha ik”, Topalli flet për herë të parë

Lëvizja “Basha ik”, Topalli flet për herë të parë

Jozefina Topalli, e cila nuk u kandidua nga Basha në Shkodër ka ...

Zgjedhjet në Kavajë/ Numërohen 55 kuti, ja si ka lëvizur rezultati

Zgjedhjet në Kavajë/ Numërohen 55 kuti, ja si ka lëvizur rez…

Janë numëruar 55 kuti në Kavajë, ku numërohen vot...

Gjekmarkaj kundër Bashës: Ja pse duhet të dorëhiqet

Gjekmarkaj kundër Bashës: Ja pse duhet të dorëhiqet

Një nga mbështetësit e fortë publikë të Lulz...

Usain Bolt i futet futbollit, do të stërvitet me klubin e madh gjerman

Usain Bolt i futet futbollit, do të stërvitet me klubin e ma…

Njeriu më i shpejtë në botë dhe zotëruesi i tet&e...

Emrat “VIP” që do t’i mungojnë Parlamentit këtë legjislaturë

Emrat “VIP” që do t’i mungojnë Parlamentit këtë legjislaturë

Parlamentit të ardhshëm do t’i mungojnë një s&eu...

E plotë/ Ja kush sfidon Bashën në PD

E plotë/ Ja kush sfidon Bashën në PD

Rezultati zhgënjyes në zgjedhjet parlamentare të 25 qershor...

Habit Mesila Doda, del kundër KQZ: Idrizi Deputet, kemi fituar

Habit Mesila Doda, del kundër KQZ: Idrizi Deputet, kemi fitu…

Mesila Doda e PDIU-së, në një komunikim për mediat ka ...

VIDEO/ Basha: Delegoj kompetencat e mia. Zgjedhje në parti

VIDEO/ Basha: Delegoj kompetencat e mia. Zgjedhje në parti

Lulzim Basha:  Kam vendosur që të ngrijë të gjith...

Zgjedhjet/Basha: Triumf i paligjshmërisë

Zgjedhjet/Basha: Triumf i paligjshmërisë

Kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha ka dalë në deklaraten e ...

VIDEO/ Shpërthen Basha: Zgjedhjet u vodhën nga Hashashi, Republika e Re luftë maskaradës...Nuk jap dorëheqjen, por...

VIDEO/ Shpërthen Basha: Zgjedhjet u vodhën nga Hashashi, Rep…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se do të vjoi luft&...

Rama lëshon bombën: Ftesë për bashkëpunim me opozitën...Marrëveshja e 17 majit duhet konkretizuar...

Rama lëshon bombën: Ftesë për bashkëpunim me opozitën...Marr…

Edi Rama i ka bërë ftesë të hapur opozitës dy ngj...

Rama i kërkon bashkëpunim, Basha ngrin

Rama i kërkon bashkëpunim, Basha ngrin

Kreu i PD Lulzim Basha ka bere nje deklarate te forte sot ne mbremje, pasi...

Gazetari Shameti: Ja si i mori Rama 74 deputetë

Gazetari Shameti: Ja si i mori Rama 74 deputetë

Gazetari Sokol Shameti ka komentuar fitoren e PS në këto zgjedhj...

Lexo më shumë ...

×