Foto/ Çfarë nuk ndodh kur fashionistat shqiptare mblidhen në një jaht

E di ku do të doja të isha tani? Në plazh! Jo vetëm kaq, jo në një plazh çfarëdo, me një ambient të zakonshëm dhe njerëz të rastësishëm përreth. Unë e di saktësisht ku dua të jem dhe me kë dua të jem.

Të gjithë kemi parë pak ditë më parë fotot me plazh të fashionistave dhe influencueseve më në zë në Shqipëri.

E gjitha nisi nga fotot e shishes së mbushur me rërë, brenda së cilës ishte ftesa e pushimeve që do të dëshironim të gjithë: pushime në jaht.

Ftesa i ishte dërguar disa prej emrave të lidhur me modën për një udhëtim dy ditor, për të eksploruar bukurinë e plazheve të Shqipërisë me jaht. E kuptuam se po “kurdisej” diçka kur blogeret Odeta Banushaj apo Estela Ujka publikuan videot e ftesave në “Instastory”. Më pas ato na servirën çdo detaj, përgatitjet, valixhen dhe rrugën drejt destinacionit.

Ideja e eventit ishte të mblidheshin disa nga influencueset e modës, qëllimi ishte të kënaqeshin. Jonida Maliqi, Irena Kita, Estela Ujka, Odeta Banushaj, Erisa Kacupi, Niko Komani, Sarah Berisha dhe të tjerë miq u mblodhën bashkë në një jaht si kurrë më parë. Mund ta quajmë si të parin event ku influencuesit qëndronin kaq gjatë me njëri-tjetrin, duke shijuar bisedat për modën, ushqimin apo muzikën së bashku.

Ajo që dalluam nga fotot e publikuara gjatë eventit të modës ishin veshjet dhe aksesorët. Duhet të keni të paktën një palë rroba banjo trup kur shkoni me pushime dhe byzylykët apo varëset nuk duhet t’i hiqni në plazh.

Marrëveshja Rama-Basha, e mirë apo e dëmshme për shqiptarët?

TË FUNDIT

Dy skenarët e Bashës dhe rreziku i një opozite fasadë

Dy skenarët e Bashës dhe rreziku i një opozite fasadë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dje u rikthye zyrtarisht n&e...

Zbulohet vendimi i Bashës, ja postet e reja që u ka rezervuar ish ministrave teknikë

Zbulohet vendimi i Bashës, ja postet e reja që u ka rezervua…

Mes polemikave dhe premisave shtatë ministrat demokratë dhan&eum...

Tërmet Peçi godet sërish/ Vjen “Ali Pasha Arena”

Tërmet Peçi godet sërish/ Vjen “Ali Pasha Arena”

Kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi është ri...

Gati taksa e re, ja përse bëhet fjalë

Gati taksa e re, ja përse bëhet fjalë

Taksa e re e apartamenteve do të jetë gati në fund të ...

Olsi Teqja: Ja batutat që bëra me futbollistët e Milanit

Olsi Teqja: Ja batutat që bëra me futbollistët e Milanit

Mbrojtësi tiranas i Shkëndijes së Tetovës, Olsi Teqja...

Rrëfehet ish-arbitri ndërkombëtar: Ja çfarë na bëri Ardian Çobo në Berat në vitin 1999

Rrëfehet ish-arbitri ndërkombëtar: Ja çfarë na bëri Ardian Ç…

Një ndër emrat më me peshë të futbollit shqiptar...

I quajti shqiptarët “shitës akulloresh”, reagon komentatori kroat

I quajti shqiptarët “shitës akulloresh”, reagon komentatori …

Komentatori kroat i televizionit HRT, Stjepan Balog, ka kërkuar falje...

Më e keqja ndodhi/ Holanda e bën kërkesën zyrtare: Shqipërisë ti kthehen vizat. Ja dokumenti i policisë (FOTO)

Më e keqja ndodhi/ Holanda e bën kërkesën zyrtare: Shqipëris…

Policia dhe Prokuroria Holandeze kanë hartuar një raport ku k&eu...

Ekstradimi Ballist Morinës, reagon Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar: Kryeministër mbro shtetasit shqiptarë, Serbia ushtron dhunë e tortur...

Ekstradimi Ballist Morinës, reagon Lëvizja për Shqipëri të B…

Ismail Morina, i njohur si Ballist Morina, personi që ngriti dronin m...

Sot starton Seria A, Alegri kërcënon rivalët

Sot starton Seria A, Alegri kërcënon rivalët

Sot në orën 18:00 Seria A, ngre tiparin me një ndeshje mes ...

Armando Sadiku në qendër të kritikave, ja çfarë shkruajnë mediat polake

Armando Sadiku në qendër të kritikave, ja çfarë shkruajnë me…

Mediat polake i janë vënë pas Armando Sadikut, duke e kriti...

Shifra të çmendura, ja sa merr Skënderbeu për kualifikimin

Shifra të çmendura, ja sa merr Skënderbeu për kualifikimin

Skënderbeu kërkon të ripërsërisë suksesin e ...

Piratët kompjuterikë zbulojnë rrogën e Rodriguez

Piratët kompjuterikë zbulojnë rrogën e Rodriguez

Football Leaks ka zbuluar se Bayern i Munihut do t’i paguajë 6...

Ditë e mbushur me miqësore, ja ku luajnë skuadrat shqiptare

Ditë e mbushur me miqësore, ja ku luajnë skuadrat shqiptare

Edhe këtë fundjavë nuk mungojnë ndeshjet miqësore...

Talenti shqiptar zgjedh Kombëtaren e Zvicrës

Talenti shqiptar zgjedh Kombëtaren e Zvicrës

Qëndrim Kameraj sulmuesi 18-vjeçar që është pje...

Veliaj: Punë të vogla, me dashuri të madhe (FOTO)

Veliaj: Punë të vogla, me dashuri të madhe (FOTO)

Për shumicën e qytetarëve gushti është muaji i pu...

Lexo më shumë ...

×