Zbuloni të vërtetën: A i ngadalëson Apple iPhon-et e vjetër që të blini një të ri?

15-10-2017
Samuel Gibbs ka shtruar një pyetje mjaft interesante për “The Guardian”: A i ngadalëson Apple, modelet e iPhone më të…

Njihuni me teknologjinë e re që do bëjë makinat t'i shmangen aksidenteve

12-10-2017
Lidhja që mundëson dialogun mes makinës dhe motorit mund të evitojë në të ardhmen gati 1/3 e aksidenteve me motor.…

Hakerohet faqja e videove me "pullë të kuqe", miliona përdorues në rrezik

12-10-2017
Sajti Pornhub, një nga platformat më të mëdha të videove me pullë të kuqe në votë, ka rënë viktimë e…

Sa orë duhet ta karikoni baterinë e celularit të ri para përdorimit të parë

09-10-2017
Me siguri se ju ka rastisur të blini një celular të ri dhe dikush t’ju thotë se para se ta…

Dalin në treg kufjet që përkthejnë 40 gjuhë të huaja në kohë reale, ja sa kushtojnë

15-10-2017
Më në fund të gjithë ata që nuk mund të kuptojnë disa gjuhë të huaja, gjigandi Google ka menduar që…

Video/ Mënyra fantastike për të mësuar anatominë

05-10-2017
Çdo student i mjekësisë do të donte ta mësonte anatominë në këtë formë. Bëhet fjalë për një teknologji e cila…

Teknologjia vazhdon të na habisë: Së shpejti mund ta karikoni celularin me gjakun tuaj!

25-09-2017
Zbulimet e reja teknologjike e kanë çuar përpara njerzimin, janë kërkimet dhe zbulimet e shumta shkencore që e kanë çuar…

Foto/ Porsche hedh në treg jahtin super të rrallë, zbulohet çmimi i kripur dhe sasia e limituar

22-09-2017
Pasi i mbajti fansat në pritje për muaj të tërë, Porsche ka hedhur në treg jahtin super të rrallë. Marka…

Nëse i keni këto 108 aplikacione në telefonat tuaj, fshijini urgjentisht, po ju vjedhin! (Lista me emrat)

19-09-2017
Ekspertët e sigurisë kanë zbuluar një virus që u faturon përdoruesve të telefonave Android pagesa për shërbime të rreme, që…

Video/Jo çdo gjë shkoi sipas planit gjatë prezantimit të Iphone X

14-09-2017
Gjatë prezantimit të iPhone X pati një problem të vogël. Face ID është një nga format që mund ta hapësh…

Video/Ja sesi krijohen me kompjuter të gjitha efektet speciale nëpër filma

14-09-2017
Ekzistojnë çmime të shumta për efektet speciale të filmave. Këto të fundit janë ato që e bëjnë një film drithërues…

Kompania bën ofertën e pabesueshme: Ju falim iPhone X dhe 300 dollarë nëse na jepni...

13-09-2017
Një kompani e njohur e telefonave celularë në Amerikë ka bërë një ofertë të pabesueshme për të gjithë adhuruesit e…

Video/iPhone 8 tashmë zyrtarisht në treg, diçka nuk shkoi në prezantimin e tij

13-09-2017
Apple prezantoi sot pas shumë pritjesh iPhone-in e ri tq quajtur “iPhone X” dhe që do jetë i shoqëruar bashkë…

Dyshoni tek shoku apo shoqja? Krijohet aplikacioni që dallon gay-t dhe lesbiket

11-09-2017
Një software i krijuar nga një grup shkencëtarësh nga Universiteti i Standfordit pretendon që është i aftë të ndajë njerëzit…

Video/ Dalin pamjet e para të iPhone 8, prezantimi më 12 shtator

05-09-2017
Kompania Apple ka njoftuar se pajisja e tyre e re Iphone 8 do të prezantohet me 12 shtator. Pritjet e…

Roboti vendos të “vetëvritet" nga... depresioni

05-09-2017
Kur e punësuan, drejtuesit dhe administratorët e qendroës tregtare deklaruan se ai do të ishte një rojtar më i mirë…

Alarmuese/ Thyhet siguria e Instagramit, ndërhyrje tek të dhënat e VIP-ve

04-09-2017
Instagram publikoi të dhëna rreth një problemi lidhur me sigurinë, i cili besohet se ka ekspozuar numrat e telefonit dhe…

IFA Berlin 2017: Cilat do të jenë risitë teknologjike e këtij viti?

30-08-2017
IFA Berlin hapi dyert për të parën herë në vitin 1930 dhe sot, pas 87 vitesh, renditet si rivali kryesor…

Të premten Asteroidi gjigant kalon afër tokës. Ja distanca

30-08-2017
3122 Firence është asteroidi më i madh ndonjëherë që do të kalojë afër planetit tonë.Ngjarja pritet të ndodhë mëngjesin e…

Shpiket portieri robot. Mahnituni nga aftësitë e tij! (VIDEO)

30-08-2017
Së fundmi është shpikur roboti, i cili luan rolin e portierit në futboll me aftësi të mahnitshme.Shikoni performancën e tij…

TË FUNDIT

VIDEO /Basha-Ramës: E shite Tahirin, por pas Sajmes fshihesh ti, trafikantët pranuan blerjen e votës. Nesër ora vendimeve të mëdha

VIDEO /Basha-Ramës: E shite Tahirin, por pas Sajmes fshihesh…

Kreu i Partisë Demokratike ka paraljmëruar se nesër do t&eu...

Zhurmë e madhe sot për Sajen! Tre ditë dhe shuhet prap

Zhurmë e madhe sot për Sajen! Tre ditë dhe shuhet prap

Nga Ilir Demaliaj Zhurmë e madhe sot për Sajen! Tre ditë...

Manjani: Jo Saimiri, por Rama!

Manjani: Jo Saimiri, por Rama!

Nga Ylli Manjani Jo Saimiri, por Rama!—�—�—Gabimi i mad...

Rama në samitin me bizneset nga rajoni: Të mos biem në kurthin e polemikave, duhet bashkëpunim më i madh

Rama në samitin me bizneset nga rajoni: Të mos biem në kurth…

Kryeministri Edi Rama iu drejtua sot Samitit rajonal “100 liderë...

Përgjimi i trafikantëve/ Habilaj dhe Çelaj ndajnë pazaret: 30 mijë euro do ia çoj Saimirit

Përgjimi i trafikantëve/ Habilaj dhe Çelaj ndajnë pazaret: 3…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar dosjen e plot&...

A po e shet Rama Tahirin ashtu siç shiti Shpëtim Gjikën?

A po e shet Rama Tahirin ashtu siç shiti Shpëtim Gjikën?

Akuzat për përfshirjen e ish ministrit të brendshëm, S...

Shtohen zërat për largimin e Ramës: E vetmja zgjidhje është rrëzimi i tij!

Shtohen zërat për largimin e Ramës: E vetmja zgjidhje është …

Dalja në dritë e dosjes së Habilajve dhe përfshirja n&...

Çfarë po ndodh? Basha e Kryemadhi kanë një lajmërim...

Çfarë po ndodh? Basha e Kryemadhi kanë një lajmërim...

Arrestimi i Moisi Habilajt duket se ka tronditur opinionin publik. Kreu i ...

“Dosja Habilaj”, zbulohen 4 shqiptarët e tjerë të shpallur në kërkim nga drejtësia italiane

“Dosja Habilaj”, zbulohen 4 shqiptarët e tjerë të shpallur n…

Pas zbatimit të urdhër arrestit për 11 persona të arre...

E Fundit/ Basha publikon dosjen e plotë të bandës “Habilaj-Tahiri”

E Fundit/ Basha publikon dosjen e plotë të bandës “Habilaj-T…

Partia Demokratike publikon dosjen e plote hetimore per banden e droge dhe...

Video/ Lidhja me Habilajt, Tahiri rrëfen: Gënjeshtër e madhe, ky është gabimi im...Ka dhe një mesazh për Ramën

Video/ Lidhja me Habilajt, Tahiri rrëfen: Gënjeshtër e madhe…

Ish Ministri i Punëve të Brendshme ka dalë në një...

Vasili paralajmëron Ramën: Kryeministër, Nuk i lan dot duart duke shitur ish- ministrin shërbëtor të drogës dhe krimit

Vasili paralajmëron Ramën: Kryeministër, Nuk i lan dot duart…

Kreu i Grupit Kuvendor të LSI, Petrit Vasili përmes një pos...

Kokëdhima: Rama të dorëhiqet, Tahiri të arrestohet

Kokëdhima: Rama të dorëhiqet, Tahiri të arrestohet

ZGJIDHJA kërkoi që kryeministri Rama të japë dorë...

Gazetarja, deklaratë tronditëse për takimet e politikanëve në burgje

Gazetarja, deklaratë tronditëse për takimet e politikanëve n…

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në studion e emisionit “Studio ...

Rama reagon për ish ministrin e brendshëm Tahiri: Duam të vërtetën për Tahirin! Sa më parë!

Rama reagon për ish ministrin e brendshëm Tahiri: Duam të vë…

Edi Rama ka reaguar me një status në facebook, në të c...

Nëse po godasim Tahirin, po shpëtojmë Edi Ramën sot

Nëse po godasim Tahirin, po shpëtojmë Edi Ramën sot

Nga Arben Skenderi Tani beteja jonë është dëbimi i Ed...

Lexo më shumë ...

×