‘Si mund të jetojë fshatari pa lopë e pula’, Sokoli tregon bisedën më të atin dhe akuzon…

12-12-2017
Sokol Hoxha, djali i ish-udhëheqësit komunist, zbulon gjatë intervistës dhënë në “Panorama” pjesë nga bisedat me të atij, Enverit, për…

“Bombë’ që mund të plaste çdo moment”, Sokol Hoxha tregon izolimin e të atit: Kur Ramizi u zgjodh President, Enveri zbuloi…

12-12-2017
Sokol Hoxha, në intervistën e dhënë ekskluzivisht për “Panorama” tregon mes të tjerash për izolimin që iu bë babait të…

Sokol Hoxha nxjerr sekretet: Pas vdekjes së Enverit zhduku…

10-12-2017
Me tone të forta akuzuese, dajli i Enver Hoxhës, teksa tregon prapaskena nga mënyra e mjekimit të të atit të…

Dokumenti i vitit 1990/ Ramiz Alia pranonte se komunistët ishin përçarës dhe shkatërrues të unitetit kombëtar (FOTO)

10-12-2017
(Foto ilustruese)Historiani Kastriot Dervishi, ka sjellë pasditen e së dielës një pjesë nga fjala e Ramiz Alisë në një takim…

Vdes akademiku i njohur, studiues i njohur i historisë së Shqipërisë dhe Kosovës

09-12-2017
Sot më 9 Dhjetor 2017, ka vdekur Akademik Kristaq Prifti, në moshën 85 vjeç. Prof. Dr. Kristaq Prifti ka qenë…

Vdekja e Enver Hoxhës, rrëfehet i biri: Tim atë e likuiduan nëpërmjet…

08-12-2017
Djali i ish-udhëheqërit komunist, Sokol Hoxha mbështet bashkëshorten e tij, Liliana Hoxhën për deklaratat e forta se Enverin e eleminuan.…

Plas në familjen e ish-diktatorit, djali akuzon Nexhmijen se e helmoi Enverin

08-12-2017
Në debatin për vdekjen natyrale ose jo të Enever Hoxhës, nuk është përfshirë vetëm Liliana Hoxha, por dhe bashkëshorti i…

Djali i Enver Hoxhës zbulon porosinë që i la i ati para se të vdiste

10-12-2017
Sokol Hoxha, djali i ish-udhëheqësit komunist Enver Hoxha zbulon në një intervistë të dhënë për “Panorama” amanetin e fundit që…

Ambasada amerikane tregon rrugën e thjeshtë për të shkuar në SHBA, ja personat që përfitojnë

07-12-2017
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm në faqen e Facebook për…

Liliana Hoxha zbulon se kush do e merrte pushtetin pas Enverit

07-12-2017
Në vijim të rrëfimit të saj, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, flet me detaje për prapaskenat që bëheshin në…

VIDEO/ Publikohen pamjet: Ja si festohej Çlirimi i Shqipërisë, më 28 Nëntor 1945!

07-12-2017
Politika dhe historianët në Shqipëri janë të ndarë për sa i përket datës së Çlirimit të Shqipërisë. Disa thonë se…

Intervista e rrallë/ Nëna e mbretëreshës Geraldinë: Orët e tmerrit mes lindjes së Lekës dhe pushtimit italian

06-12-2017
Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, « Paris-soir », ka botuar, të hënën e 17 prillit 1939, në faqet n°1…

Rrëfimi i Liliana Hoxhës: Pas vdekjes së Enverit u bë...

05-12-2017
Liliana Hoxha, bashkëshortja e Sokolit, djalit të ish-udhëheqësit komunist, Enver Hoxha, akuzon vjehrrën e saj, Nexhmije Hoxha, dhe Ramiz Alinë…

Trondit Liljana Hoxha: Enver Hoxhën e helmuan dhe mjeku u zhduk

05-12-2017
Të gjithë e dimë që vdekja e Enver Hoxhës është ende një mister pasi ajo u fsheh për tre ditë…

Publikohet dokumenti/ Fjalimi i Enver Hoxhës në vitin 1982

29-11-2017
Historiani dhe studiuesi Kastriot Dervishi ka publikuar një dokument nga fjalimi i ish- diktatorit Enver hoxha në vitin 1982. Në…

Kur u çlirua Shqipëria? 29 Nëntori dita e çlirimit – Dokumenti i 30 nëntorit 1944

29-11-2017
Nga Luan Shtëpani Kur u çlirua Shqipëria? Kjo pyetja ka marrë një përgjigje ligjore me përcaktimin e datës 29 Nëntor…

Studiuesi tregon faktet: Kush e zhduku dokumentin e pavarësisë

29-11-2017
Studiuesi Kastriot Dervishi, në ditën e pavarësie ka zbuluar disa fakte rreth humbjes së dokumenti origjinal të pavarësisë. Sipas tij,…

Zbulimi i bujshëm, dalin në dritë kujtimet e firmëtarit të Pavarësisë Hajredin bej Cakrani. Argatët e beut kujtonin se ishin dokumente të pronësisë, por…

28-11-2017
Nga interesimi për dokumentat e pronësisë familja Cakrani nga Fieri gjeti një thesar shumë herë të më madh. Pas 105…

Brukseli nderon zyrtarisht me pllakë përkujtimore kolonel Muharrem Bajraktarin

26-11-2017
Brukseli, zyrtarisht me pllakë përkujtimore kolonel Muharrem Bajraktarin ne një park ku bashke me statujën e Skënderbeut, bëhen dy figura…

Letra e delegacionit shqiptar drejtuar kryeministrit francez në 1920:“Shqipëria nuk mund të pranojë cënimin e pavarësisë dhe integritetit të saj”

26-11-2017
Le Petit Parisien (1920) / Letra e delegacionit shqiptar drejtuar kryeministrit francez Nga Aurenc Bebja* Francë – 26 Nëntor 2017…

TË FUNDIT

Tifozët i dalin kundër, Besnik Hasi në pozitë të vështirë

Tifozët i dalin kundër, Besnik Hasi në pozitë të vështirë

Besnik Hasi gjendet përballë një situate mjaft të &cce...

Përdhunoi shqiptaren, klubi i njohur refuzon Robinhon

Përdhunoi shqiptaren, klubi i njohur refuzon Robinhon

Braziliani Robinho tashmë po fillon të vuajë pasojat e d&eu...

Kriza në Reformë në Drejtësi, përfaqësuesi i shoqërisë civile në KLP mund të mos zgjidhet kurrë

Kriza në Reformë në Drejtësi, përfaqësuesi i shoqërisë civil…

Përfaqësuesi i shoqërisë civile në Këshillin...

Donnarumma-Milan, një histori përplasjesh, Raiola në mes dhe një ngërç ligjor

Donnarumma-Milan, një histori përplasjesh, Raiola në mes dhe…

Juventus, Real Madrid, Barcelona, PSG, Manchester United, Manchester City ...

Votimi elektronik, flet Lu: Keni probleme me blerjen e votës, elektronika i zgjidh këto

Votimi elektronik, flet Lu: Keni probleme me blerjen e votës…

Ambasadori amerikan Donald Lu ka vlerësuar përdorimin e teknolog...

Faktet penale dhe mesazhet që rrëzuan mbrojtjen e Tahirit

Faktet penale dhe mesazhet që rrëzuan mbrojtjen e Tahirit

Ish-Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri nuk mund t&eum...

PD pranon kontratat e lobingut, flet për shpenzimet: Janë politike, jo zgjedhore

PD pranon kontratat e lobingut, flet për shpenzimet: Janë po…

Partia Demokratike, me anë të juristit të saj në Komis...

Patozi: Basha tentoi të tjetërsojë PD-në, kur humbi u tërhoq

Patozi: Basha tentoi të tjetërsojë PD-në, kur humbi u tërhoq

Ish-deputeti i PD-së,  Astrit Patozi, akuzoi kreun demokrat Lulz...

Habit Paloka: Pse hymë në zgjedhje? Na kërcënuan, na detyruan në...Basha ka përgjegjësi për...

Habit Paloka: Pse hymë në zgjedhje? Na kërcënuan, na detyrua…

Deputeti i Partisë Demokratike, dhe njëherazi nënkryetari i...

Trondit gazetari, "zbulon" deputetët e kanabisit

Trondit gazetari, "zbulon" deputetët e kanabisit

Gazetari Basir Çollaku, i ftuar në emisionin 360gradë, t&...

Deputeti Luan Rama: Kryeministri nuk është i qetë sepse…

Deputeti Luan Rama: Kryeministri nuk është i qetë sepse…

Deputeti i LSI-se, Luan Rama, ne studion e 360grade të Artur Zhejit, ...

Shpërthen Gjokutaj/ Nuk trajtohet kanabisi, si shëndetësia qe nuk ka shtretër (360video)

Shpërthen Gjokutaj/ Nuk trajtohet kanabisi, si shëndetësia q…

Avokati Genc Gjokutaj, në emisionin 360gradë, të Artur...

Shokon gazetari: Sot, vrasje për trafikun e drogës (360video)

Shokon gazetari: Sot, vrasje për trafikun e drogës (360video…

Gazetari Roland Qafoku, në 360gradë të Artur Zhejit, duke k...

Trondit gazetari,  zbulon mesazhet e bashkëshortes së Tahirit

Trondit gazetari, zbulon mesazhet e bashkëshortes së Tahiri…

Gazetari Basir Çollaku, në emisionin 360gradë, të Ar...

Braçe kundër Peleshit, sfidohen në Kuvend

Braçe kundër Peleshit, sfidohen në Kuvend

Seanca Plenare e së enjtes, ka për rend dite diskutimin  pe...

Çollaku shokon: Marrëveshja e grupeve  kriminale

Çollaku shokon: Marrëveshja e grupeve kriminale

Deputeti i LSI, Luan Rama, i ftuar në "360 Gradë" në Ora Ne...

Lexo më shumë ...

×