Tavekio tregon arsyet: Ja pse nuk e vumë De Biasin në krye të Kombëtares

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio, zbulon mënyrën e zgjedhjes së Venturës në krye të stolit. Në atë kohë kandidat ishte edhe trajneri i Shqipërisë, Xhani De Biasi, por Tavekio pohon se nuk e zgjodhi atë, sepse lojtarët titullarë të Italisë nuk ishin dakord.

Duke folur për “Le Iene”, Tavekio tregon gjithçka që ka nodhur në atë kohë: “Venturën e kam zgjedhur unë, por në atë moment vetëm ajo zgjedhje më mbeti. Konte shkoi te Çelsi dhe kandidatë ishin Ventura, De Biasi e Montela. Për zgjedhjen time mora edhe mendimin e lojtarëve më ekspertë të ekipit, fola me ta. Po them një gjë që nuk e kam thënë më parë: Doja Roberto Donadonin, por presidenti i Bolonjës nuk donte në atë kohë”, – ka deklaruar Tavekio.

Italia është ende pa trajner dhe presidenti Tavekio nuk ka dashur të përmendë emra për momentin, pasi deri tani ka pasur disa refuzime./360grade.al/

A vazhdon Marrëveshja Rama-Basha për Prokurorin e Përgjithshëm?

TË FUNDIT

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka dhënë 20 hektarë Balilit

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka …

Gjatë interpelancës me ministrin e Bujqësisë, deputeti...

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë për Fadil Kasemin

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë pë…

Prokuroria e Krimeve të rënda ka përfunduar hetimet pë...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja me...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja …

Ish -shefi i shërbimit sekret, Fatos Klosi, në 360gradë t&e...

Të maskuar dhe të armatosur,  4 persona trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, 4 persona trondisin shkodrën…

Katër persona të maskuar dhe me armë kanë hyrë n...

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Që ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Dona...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Me datë 14.12.2017, rreth orës 07:15, ka ardhur një telefon...

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkelim Kushtetutën, por të gjejmë zgjidhje për KLP...Frika është tek BKH dhe SPAK

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkeli…

Kryetarja e LSI, Monika Kryeamdhi, duke vijuar retorikën e saj pë...

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sallës: Do të hyjmë pas 'teatrit'

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sall…

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot punimet në një sall&...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Dje, Kukësi ka luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Erzenit për Kup&e...

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi për tokat me qira

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi…

Ministri i Bujqësisë, Niko Pelshi gjatë replikës s&eum...

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën e Qershorit

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën …

Nuk janë të pakta shkeljet nga ana e Partive Politike në fu...

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryeprokuror 3 herë fitues në lloto (SHIFRAT E MAJME)

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryepr…

Ditën e djeshme një e nga një përpara Komisionit t&eum...

Kryeprokurori firmën, Kryeministri vulën

Kryeprokurori firmën, Kryeministri vulën

PS dhe Edi Rama nuk tërhiqen nga zgjedhja e një kryeprokurori t&...

Nis kuvendi, opozita nuk merr pjesë në punime... Peleshi në interpelancë

Nis kuvendi, opozita nuk merr pjesë në punime... Peleshi në …

Ka nisur në këto minuta seanca kuvendore në Kuvendin e Shqi...

Petrit Vasili: Po konsumohet grusht shteti në Shqipëri

Petrit Vasili: Po konsumohet grusht shteti në Shqipëri

I pyetur nga drejtuesit e emisionit në Kolaudim, se kush ishte libri ...

Poston foto me lojtarët e Skënderbeut, Armand Duka: Falënderoj Xhejmsin nga unë me ka nderuar në skedinë...

Poston foto me lojtarët e Skënderbeut, Armand Duka: Falënder…

Skuadra e Skënderbeut njihet si një ndër skuadrat më t...

Lexo më shumë ...

×