Studimi: Inteligjenca po shkon drejt rënies

16-10-2017
Që nga viti 2004, studiuesit kanë konstatuar një rënie të kuotës së inteligjencës mesatare e njohur si IQ. “Një ulje…

Virusi i zbuluar para 100 vitesh do të luftojë sëmundjet

16-10-2017
Pritet që rezistenca e baktereve ndaj antibiotikëve, fenomen në të cilin bakteri ndalon të reagojë ndaj barnave, do të bëhet…

Ja çfarë ndodh kur përplasen 2 yje, prodhohen me miliarda...

16-10-2017
Çfarë ndodh nëse përplasen me njëri-tjetrin dy yje të mëdhenj? Me siguri një shpërthim i fuqishëm dhe shumë gaz e…

Kush është planeti misterioz që ka zbuluar NASA?

16-10-2017
Një planet misterioz mund të jetë duke qëndruar buzë sistemit tonë diellor, raporton “The Independent”. Njoftimi është bërë nga vetë…

Misteri më i madh matematikor: Origjina e numrit Zero

16-10-2017
Kërkuesit nga Universiteti i Oksfordit analizuan dorëshkrimin e Bakhshalit, teksti matematikan më i vjetër dhe përcaktuan origjinën e simbolit. Zeroja…

VIDEO-FOTO/ Misteri i ‘Kalorësit të zi’ që rrotullohet rreth Tokës prej 50 vitesh

15-10-2017
Teoricienët e konspiracionit besojnë se sateliti i njohur si “Kalorësi i Zi”, i cili për dekada rrotullohet rreth Tokës, është…

Risi në shkencë/ Shpiket materiali i cili do të ndryshojë jetën e njerëzve

13-10-2017
Bëhet fjalë për ngjitësun e quajtur MeTro i cili vepron brenda disa sekondave. Ai mund të mbyllë çdo plagë në…

NASA kërkon të ndryshojë ADN-në e astronautëve, ja arsyeja e frikshme

11-10-2017
NASA dëshiron të ndryshojë ADN-në e astronautëve për t'i mbrojtur ata nga rrezatimi kur fluturojnë në Mars. Agjencia amerikane e…

Video/Çfarë po ndodh në botë? Pas supervullkaneve po fshihen “UFO”?

11-10-2017
Ky është momenti i tmerrshëm CCTV kapur një 'UFO' ecën në qiell mbi një supervullkan. Ngjarja është filmuar në qiellin…

Video/ Shqetësuese, “shpërthen” supervullkani që zhduk një qytet të tërë

30-11--0001
Pamjet shqetësuese zbulojnë se si supervulkani mund të zhdukë tërë qytetin pas shpërthimit. Klipi tregon një shpërthim masiv nga uji…

Facebook apo Instagram, cili është rrjeti social i preferuar i amerikanëve?

10-10-2017
Kur amerikanët futen në Google, gjëja e parë që hapin është një rrjet social. Kjo ndodh kudo, në fakt, apo…

Ekspertët japin alarmin: Ja pse nuk duhet të flini me celularin poshtë jastëkut

10-10-2017
Aparatët celularë janë një ndër gjërat më të rëndësishme që kanë njerëzit në ditët e sotme pasi përdoren për gjëra…

Pak kripë në xhep do t'iu shpëtonte jetën

10-10-2017
Shumë njerëz mbajnë me vete një biskotë, një karamele apo një pako të vogël sheqeri, kryesisht diabetikët. I përdorin si…

Seksi me robotë...

09-10-2017
Një firmë për hulumtime marketingu, YouGov, ka gjetur që 49% e amerikanëve të rritur besojnë që të kesh seks me…

Sulmet kibernetike, ekspertët japin alarmin: Shqipëra e pambrojtur

09-10-2017
Sulmet kibernetike shpesh herë nuk i kanë ndalur dot as institucionet shtetërore. Pak kohë më parë hakerat bllokuan për dy…

Konspiracioni/Të premten e 13 tetorit një asteroid do të sjellë fundin e botës

07-10-2017
Një asteroid i cili do të përplaset me tokën, javën e ardhshme do të shënojë fillimin e fundit të botës…

Video/Kuriozë sesi kurohet skolioza? Mos u frikësoni...

06-10-2017
Kjo është një teknikë e cila ka rezultuar e suksesshme. Por pamjet janë mjaft të rënda. Njerëz në mbarë botën…

Harta e asteoridëve/ Ja ku shkëmbinjtë hapsinorë kanë goditur planetin ndër vite (Video)

06-10-2017
Një hartë ka zbuluar vendet e sakta ku qindra asteroidë gjigantë, potencialisht vdekjeprurës, kanë goditur Tokën. NASA ka lëshuar imazhin…

Video/ 10 arsye pse fizika është e adhurueshme

05-10-2017
Eksperimentet e fizikës kanë qenë gjithmonë interesante dhe befasuese. Në këtë video janë disa prej tyre. Shpesh duken të thjeshta…

Çfarë ndodh nëse dy uraganë përplasen me njëri-tjetrin?

04-10-2017
Faktet tregojnë se mbetjet e Uraganeve Maria dhe Lee formuan një “Superstuhi gjigante Atlantike” Bashkimet ciklonike përshkruhen nga efekti Fujiwhara,…

TË FUNDIT

VIDEO /Basha-Ramës: E shite Tahirin, por pas Sajmes fshihesh ti, trafikantët pranuan blerjen e votës. Nesër ora vendimeve të mëdha

VIDEO /Basha-Ramës: E shite Tahirin, por pas Sajmes fshihesh…

Kreu i Partisë Demokratike ka paraljmëruar se nesër do t&eu...

Zhurmë e madhe sot për Sajen! Tre ditë dhe shuhet prap

Zhurmë e madhe sot për Sajen! Tre ditë dhe shuhet prap

Nga Ilir Demaliaj Zhurmë e madhe sot për Sajen! Tre ditë...

Manjani: Jo Saimiri, por Rama!

Manjani: Jo Saimiri, por Rama!

Nga Ylli Manjani Jo Saimiri, por Rama!—�—�—Gabimi i mad...

Rama në samitin me bizneset nga rajoni: Të mos biem në kurthin e polemikave, duhet bashkëpunim më i madh

Rama në samitin me bizneset nga rajoni: Të mos biem në kurth…

Kryeministri Edi Rama iu drejtua sot Samitit rajonal “100 liderë...

Përgjimi i trafikantëve/ Habilaj dhe Çelaj ndajnë pazaret: 30 mijë euro do ia çoj Saimirit

Përgjimi i trafikantëve/ Habilaj dhe Çelaj ndajnë pazaret: 3…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar dosjen e plot&...

A po e shet Rama Tahirin ashtu siç shiti Shpëtim Gjikën?

A po e shet Rama Tahirin ashtu siç shiti Shpëtim Gjikën?

Akuzat për përfshirjen e ish ministrit të brendshëm, S...

Shtohen zërat për largimin e Ramës: E vetmja zgjidhje është rrëzimi i tij!

Shtohen zërat për largimin e Ramës: E vetmja zgjidhje është …

Dalja në dritë e dosjes së Habilajve dhe përfshirja n&...

Çfarë po ndodh? Basha e Kryemadhi kanë një lajmërim...

Çfarë po ndodh? Basha e Kryemadhi kanë një lajmërim...

Arrestimi i Moisi Habilajt duket se ka tronditur opinionin publik. Kreu i ...

“Dosja Habilaj”, zbulohen 4 shqiptarët e tjerë të shpallur në kërkim nga drejtësia italiane

“Dosja Habilaj”, zbulohen 4 shqiptarët e tjerë të shpallur n…

Pas zbatimit të urdhër arrestit për 11 persona të arre...

E Fundit/ Basha publikon dosjen e plotë të bandës “Habilaj-Tahiri”

E Fundit/ Basha publikon dosjen e plotë të bandës “Habilaj-T…

Partia Demokratike publikon dosjen e plote hetimore per banden e droge dhe...

Video/ Lidhja me Habilajt, Tahiri rrëfen: Gënjeshtër e madhe, ky është gabimi im...Ka dhe një mesazh për Ramën

Video/ Lidhja me Habilajt, Tahiri rrëfen: Gënjeshtër e madhe…

Ish Ministri i Punëve të Brendshme ka dalë në një...

Vasili paralajmëron Ramën: Kryeministër, Nuk i lan dot duart duke shitur ish- ministrin shërbëtor të drogës dhe krimit

Vasili paralajmëron Ramën: Kryeministër, Nuk i lan dot duart…

Kreu i Grupit Kuvendor të LSI, Petrit Vasili përmes një pos...

Kokëdhima: Rama të dorëhiqet, Tahiri të arrestohet

Kokëdhima: Rama të dorëhiqet, Tahiri të arrestohet

ZGJIDHJA kërkoi që kryeministri Rama të japë dorë...

Gazetarja, deklaratë tronditëse për takimet e politikanëve në burgje

Gazetarja, deklaratë tronditëse për takimet e politikanëve n…

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në studion e emisionit “Studio ...

Rama reagon për ish ministrin e brendshëm Tahiri: Duam të vërtetën për Tahirin! Sa më parë!

Rama reagon për ish ministrin e brendshëm Tahiri: Duam të vë…

Edi Rama ka reaguar me një status në facebook, në të c...

Nëse po godasim Tahirin, po shpëtojmë Edi Ramën sot

Nëse po godasim Tahirin, po shpëtojmë Edi Ramën sot

Nga Arben Skenderi Tani beteja jonë është dëbimi i Ed...

Lexo më shumë ...

×