Shpërthen Erion Braçe, nxjerr listën e "zezë": Mos vallë...

Deputeti i Partise Socialiste, Erjon Braçe ka reaguar ndaj akuzave të opozitës se projekti “1 miliardë” është skemë e Qeverisë “Rama” për pastrim parash. 

Reagimi i plotë i Erjon Braçes në Facebook:

LYL A I MBAN MEND KETO? JANE DYSHIME PER PASTRIM PARASH TE HASHASHIT ME “VENDIM POLITIK” DHE KORRUPSIONIT ME KOALICION!

Po i degjoj me radhe te gjithe “teoricentet” e “pastrimit te parave” permes ekonomise!

Nga e djathta e djathte deri tek e djathta e majte. Ata thone e tregojne se si do te pastrohen parate me projektin “1 miliarde”!

Tani dua ti pyes: Po “Shqiperia superfuqi energjitike”, shoqeruar me qindra koncesione hidrocentrales me vlere ne leter-leje, mbi 1 miliard euro, cfare ishte?

MOS VALLE PASTRIM PARASH?

Po “Shqiperia superfuqi minerare”, shoqeruar me qindra koncesione-leje minerare me vlere ne leter mbi 500 milion euro, cfare ishte?

MOS VALLE PASTRIM PARASH?

Po “Shqiperia superfuqi ne hidrokarbure”, shoqeruar me disa koncesione-marreveshje hidrokarbure nga Stream Oil deri tek kjo e fundit qe mori ne dore, me vlere ne leter mbi 400 milion euro, cfare ishte?

MOS VALLE PASTRIM PARASH?

Po “Shqiperia me 10 mije km rruge”, shoqeruar me dhjetera kontrata ndertimi rrugesh pa para ne Buxhet, por me vlere mbi 260 milion euro, cfare ishte?

MOS VALLE PASTRIM PARASH?

Po “Shqiperia private”, shoqeruar me dhjetera privatizime te pasurive publike ku shkelqen ARMO dhe Albpetrol-e mbani mend, nga 110 deri ne 1 miliard dollare, cfare ishte?

MOS VALLE PASTRIM PARASH?

Po “Collection Debt”-Borxhet e keqija te CEZ, vleresuar ne ne mbi 200 milion euro, kontraktuar ne 7 kompani dua filluar nga kjo DIA, cfare ishte?

MOS VALLE PASTRIM PARASH?

Po “Tokat me qira per Ferma”, te pakten 3500 hektare te tilla per arra, lajthi e shege, cfare ishte dhe eshte?

MOS VALLE PASTRIM PARASH?

Eshte liste e gjate Lyl dhe jo vetem-se jeni te shumellojshem tani.

Dhe kur flas per Pastrim Parash nuk kam parasysh vetem ato te ardhura nga kultivimi i hashashit sipas “Vendimit Politik” te qeverise ku ti ke qene hem minister Transporti, hem minister i Jashtem e hem minister i Brendshem.

Kam parasysh edhe parate e korrupsionit te qeverive tuaja, te perbashketa natyrisht!

A do kapen në Shqipëri Peshqit e Mëdhenj?

TË FUNDIT

Titujt e shtypit, e hënë 20 nëntor 2017

Titujt e shtypit, e hënë 20 nëntor 2017

Titujt e shtypit, e hënë 20 nëntor 2017...

De Biasi: Po më vjen turp që...

De Biasi: Po më vjen turp që...

Nuk ka arritur dot të mbajë ritmin e rezultateve pozitive trajne...

Top Channel/ Tahiri gënjen, nuk ishte në Mynih tek babai por në...

Top Channel/ Tahiri gënjen, nuk ishte në Mynih tek babai por…

Siç raportoi për herë të parë Top Channel, depu...

Një vrasës drejton komisariatin e Dibrës...

Një vrasës drejton komisariatin e Dibrës...

Një tjetër denoncim është bërë ndaj uniforma...

Berisha publion foton ku Rama shfaqet duke...

Berisha publion foton ku Rama shfaqet duke...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, duke e...

Vasili: Qindra milion lekë të vjedhura dhe shpërdoruara

Vasili: Qindra milion lekë të vjedhura dhe shpërdoruara

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së Petrit Vasili ke reaguar në r...

Reforma/ Ngjela lëshon bombën:  Në mars 2018, PD dhe PS shkërmoqen nga arrestimet

Reforma/ Ngjela lëshon bombën: Në mars 2018, PD dhe PS shkë…

Nga Spartak Ngjela. Në fillim të vitit 2018 e deri në mars...

‘Arratisja’ e Tahirit/ Prokuroria: Ja pse e lejuam ish-ministrin të dilte nga Shqipëria

‘Arratisja’ e Tahirit/ Prokuroria: Ja pse e lejuam ish-minis…

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri mbërriti mbrëmjen e ...

Video/ Edi Rama paralajmëron masa të forta ndaj...

Video/ Edi Rama paralajmëron masa të forta ndaj...

Në komunikimin javor në “Facebook”, Edi Rama tha se ...

Foto/ Tom Doshi dhe Flamur Noka takohen si miq!

Foto/ Tom Doshi dhe Flamur Noka takohen si miq!

Kanë të përbashkët vetëm faktin se që të...

Ilir Kadia: Olldashi kishte një parandjenjë para se të ikte përgjithmonë...

Ilir Kadia: Olldashi kishte një parandjenjë para se të ikte …

Gazetari Ilir Kadia, mik i te ndjerit Sokol Olldashi, ka përkujtuar m...

Hudhër, limon dhe mjaltë, kombinimi ideal për ditët e dimrit...

Hudhër, limon dhe mjaltë, kombinimi ideal për ditët e dimrit…

Ditët ftohta dhe temperaturat e ulëta shumë shpejt do t&eum...

Tavekio tregon arsyet: Ja pse nuk e vumë De Biasin në krye të Kombëtares

Tavekio tregon arsyet: Ja pse nuk e vumë De Biasin në krye t…

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio, zbu...

Gazetarja, deklaratë e fortë: Kosta Trebicka u vra/ Vrasja erdhi nga përtej...

Gazetarja, deklaratë e fortë: Kosta Trebicka u vra/ Vrasja e…

Gazetarja Anduena Llabani, ka bërë një deklaratë t&eum...

Gazetarja Llabani zbulon urdhërarrestin për Saimir Tahirin

Gazetarja Llabani zbulon urdhërarrestin për Saimir Tahirin

Gazetarja Anduena Llabani, në emisionin 360gradë, të Artur ...

Meta cakton prioritetet, përkrahje fëmijëve jetim

Meta cakton prioritetet, përkrahje fëmijëve jetim

Në kuadrin e "Javës së Fëmijëve Jetimë", Pre...

Lexo më shumë ...

×