Dalin detaje të reja/ Çfarë ndodhi brenda "Top Channel" dhe si erdhi shkarkimi i Sokol Ballës

Vjollca Hoxha, drejtuesja e “Top Medias”, ka larguar nga detyra Drejtorin e Informacionit në “Top Channel”, Sokol Balla, i cili është edhe drejtuesi i emisionit politik në këtë televizion “Top Story”.

Burime nga “Top Channel” i thanë CityNews.al se largimi i Sokol Ballës ka ardhur pas disa përplasjeve që znj. Hoxha ka pasur me Drejtorin e Informacionit në lidhje me linjën editoriale të televizionit.

Të njëjtat burime konfirmuan se debatet kanë filluar prej disa kohësh, menjëherë pas prishjes së pronares së “Top Channel” me kryeministrin Edi Rama.

Televizioni dikur më i madhi në vend, prej disa ditësh ka filluar sulmet nga Kryeministrit, por edhe ky i fundit nuk e ka lënë pa përgjigje. Kulmi u arrit disa ditë më parë kur vetë kryeministri sulmoi nga faqja e tij zyrtare në rrjetet sociale, “Top Channel-in”. CityNews.al raportoi disa ditë më parë se pronarja e “Top Medias” Vjollca Hoxha kishte kërkuar nga kryeministri Rama që t’i jepte postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Postës Shqiptare.

Pas mosrealizimit të kësaj kërkese, kanë filluar sulmet e Vjollca Hoxhës ndaj Kryeministrit.

Sot ndoshta për të njëjtat arsye është larguar edhe Sokol Balla. vjollca Hoxha mësohet të jetë përplasur me Ballën pasi ky i fundit nuk pranonte të sulmonte hapur qeverinë dhe të dilte kundër saj. Pra me shumë gjasa, ka qenë linja editoriale ajo që ka çuar në largimin e Sokol Ballës dhe emërimin e Endri Xhafos. /CityNews.al/ 


A do kapen në Shqipëri Peshqit e Mëdhenj?

TË FUNDIT

VIDEO/ Vendoset rekordi historik në boks, “knock out” për 11 sekonda

VIDEO/ Vendoset rekordi historik në boks, “knock out” për 11…

Ndeshja e boksit e zhvilluar në Belfast mes afrikanojugorëve Zol...

Titujt e shtypit, e hënë 20 nëntor 2017

Titujt e shtypit, e hënë 20 nëntor 2017

Titujt e shtypit, e hënë 20 nëntor 2017...

De Biasi: Po më vjen turp që...

De Biasi: Po më vjen turp që...

Nuk ka arritur dot të mbajë ritmin e rezultateve pozitive trajne...

Top Channel/ Tahiri gënjen, nuk ishte në Mynih tek babai por në...

Top Channel/ Tahiri gënjen, nuk ishte në Mynih tek babai por…

Siç raportoi për herë të parë Top Channel, depu...

Një vrasës drejton komisariatin e Dibrës...

Një vrasës drejton komisariatin e Dibrës...

Një tjetër denoncim është bërë ndaj uniforma...

Berisha publion foton ku Rama shfaqet duke...

Berisha publion foton ku Rama shfaqet duke...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, duke e...

Vasili: Qindra milion lekë të vjedhura dhe shpërdoruara

Vasili: Qindra milion lekë të vjedhura dhe shpërdoruara

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së Petrit Vasili ke reaguar në r...

Reforma/ Ngjela lëshon bombën:  Në mars 2018, PD dhe PS shkërmoqen nga arrestimet

Reforma/ Ngjela lëshon bombën: Në mars 2018, PD dhe PS shkë…

Nga Spartak Ngjela. Në fillim të vitit 2018 e deri në mars...

‘Arratisja’ e Tahirit/ Prokuroria: Ja pse e lejuam ish-ministrin të dilte nga Shqipëria

‘Arratisja’ e Tahirit/ Prokuroria: Ja pse e lejuam ish-minis…

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri mbërriti mbrëmjen e ...

Video/ Edi Rama paralajmëron masa të forta ndaj...

Video/ Edi Rama paralajmëron masa të forta ndaj...

Në komunikimin javor në “Facebook”, Edi Rama tha se ...

Foto/ Tom Doshi dhe Flamur Noka takohen si miq!

Foto/ Tom Doshi dhe Flamur Noka takohen si miq!

Kanë të përbashkët vetëm faktin se që të...

Ilir Kadia: Olldashi kishte një parandjenjë para se të ikte përgjithmonë...

Ilir Kadia: Olldashi kishte një parandjenjë para se të ikte …

Gazetari Ilir Kadia, mik i te ndjerit Sokol Olldashi, ka përkujtuar m...

Hudhër, limon dhe mjaltë, kombinimi ideal për ditët e dimrit...

Hudhër, limon dhe mjaltë, kombinimi ideal për ditët e dimrit…

Ditët ftohta dhe temperaturat e ulëta shumë shpejt do t&eum...

Tavekio tregon arsyet: Ja pse nuk e vumë De Biasin në krye të Kombëtares

Tavekio tregon arsyet: Ja pse nuk e vumë De Biasin në krye t…

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio, zbu...

Gazetarja, deklaratë e fortë: Kosta Trebicka u vra/ Vrasja erdhi nga përtej...

Gazetarja, deklaratë e fortë: Kosta Trebicka u vra/ Vrasja e…

Gazetarja Anduena Llabani, ka bërë një deklaratë t&eum...

Gazetarja Llabani zbulon urdhërarrestin për Saimir Tahirin

Gazetarja Llabani zbulon urdhërarrestin për Saimir Tahirin

Gazetarja Anduena Llabani, në emisionin 360gradë, të Artur ...

Lexo më shumë ...

×