Implikimi i Saimir Tahirit në përgjimet e drogës, Petrit Vasili: Do të ketë protesta në kohën e duhur

Kryetari i grupit parlamentar i lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili i ftuar në studion e Fax News është shprehur se për të parandaluar këtë situatë në të cilën është përfshirë vendi do të përdoren forma nga më të  larmishmet.

Mënyra se si  duhet të largohet kjo e keqe do  të arrihet  të bashkohen me këtë çështje, mund te pyesin për protestat, do të këtë protesta në kohën e duhur, do të ketë një sensibilizim të opinionit  publik. Për të hequr sa më parë këtë njëri sepse shoqëria është tronditur, format që do të përdorim do të jenë nga më të larmishmet.“Këto ditë u njohëm me material vërtet tronditese  që na dëshmon se dhe zgjedhjet e 25-qershorit, janë zgjedhe  të dhunuara. Unë  e kam deklauar që një ditë pas zgjedhjeve në 27-qershor që  këto ishin zgjedhjet më të  shkatruara tani e kemi  të konfirmuar se si krimi ka qenë njësh me politikën  dhe me problmet e medha te trafikimt. Ne kemi përpara një problem shume të rëndë që fajtor është vet Edi Rama se ka  njohur situatën dhe e ka përdorur  situatën për qëllimet e tij dhe të kriminelëve.

Ka disa dretues pa asnjë lloj identiteti, edhe në mos qofshin përdorues.  Ndonjë prej tyre është dhe i sinqertë, ish-kryeministri Majko, thotë se atje ku nuk u ul me kriminelët nuk mori vota, kjo do të thotë se janë pa identitet. Për shkëputjen e krimit nga politike do të ndërmarrim nisma të katrakterit ligjor, politikë dhe moral. Shembulli më i mirë i largimit të këtij kryeministri të inkriminuar, dhe Rama me këtë ministrin flisnin më shumë për vetingun, këta do bënin vetingun, këta që qan dynjanë për vetingun, ja vetingu, këta do bënin vetingun!?.

Ky kryeministër minimum duhet të japë dorëheqjen, ky ka kërkuar dorëheqjen e Berishës, ka pasur një standart moral, ku e ka moralin. Minimumi është largimi i tij, ka pasur keryeministra që janë larguar për plagjiaturë, ky rezulton i lidhur me krimin, ku e ka moralin. 20 milionë thoshin aty nuk i dalin për fushatë. U hodhën aq shumë para sa tronditën kursin valutorë. Krimi dhe qeverisja është bërë njësh, edhe në fushatë elektorale thirrja ka qenë që të bënin vota. Dosje të tjera. Të tjera gjëra të tjera do të pasojnë, do të ketë akoma ngjarje të tjera që do ta pasojnë këtë. Këta e kanë bërë Shqipërinë narko-republikë. Faktori ndërkombëtar nuk do të jetë tolerant. Shqipëria nuk është vend i izoluar por ka marrëdhënie të rëndësishme me partnerët, ata nuk mund ta lënë që të jetë vatër e drogës dhe për këtë do të ketë reagim të fortë.

Radarët?

Zoti Rama, Luan Rama, këto janë fakte që janë në tavolinë, Prokuroria duhet të fillonte një hetim për kërtë çështje”, tha Vasili

A do kapen në Shqipëri Peshqit e Mëdhenj?

TË FUNDIT

Meta nis vizitën dyditore në Maqedoni, axhenda që do të ketë

Meta nis vizitën dyditore në Maqedoni, axhenda që do të ketë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nga sot nis një vizitë z...

VIDEO/ Vendoset rekordi historik në boks, “knock out” për 11 sekonda

VIDEO/ Vendoset rekordi historik në boks, “knock out” për 11…

Ndeshja e boksit e zhvilluar në Belfast mes afrikanojugorëve Zol...

Titujt e shtypit, e hënë 20 nëntor 2017

Titujt e shtypit, e hënë 20 nëntor 2017

Titujt e shtypit, e hënë 20 nëntor 2017...

De Biasi: Po më vjen turp që...

De Biasi: Po më vjen turp që...

Nuk ka arritur dot të mbajë ritmin e rezultateve pozitive trajne...

Top Channel/ Tahiri gënjen, nuk ishte në Mynih tek babai por në...

Top Channel/ Tahiri gënjen, nuk ishte në Mynih tek babai por…

Siç raportoi për herë të parë Top Channel, depu...

Një vrasës drejton komisariatin e Dibrës...

Një vrasës drejton komisariatin e Dibrës...

Një tjetër denoncim është bërë ndaj uniforma...

Berisha publion foton ku Rama shfaqet duke...

Berisha publion foton ku Rama shfaqet duke...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, duke e...

Vasili: Qindra milion lekë të vjedhura dhe shpërdoruara

Vasili: Qindra milion lekë të vjedhura dhe shpërdoruara

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së Petrit Vasili ke reaguar në r...

Reforma/ Ngjela lëshon bombën:  Në mars 2018, PD dhe PS shkërmoqen nga arrestimet

Reforma/ Ngjela lëshon bombën: Në mars 2018, PD dhe PS shkë…

Nga Spartak Ngjela. Në fillim të vitit 2018 e deri në mars...

‘Arratisja’ e Tahirit/ Prokuroria: Ja pse e lejuam ish-ministrin të dilte nga Shqipëria

‘Arratisja’ e Tahirit/ Prokuroria: Ja pse e lejuam ish-minis…

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri mbërriti mbrëmjen e ...

Video/ Edi Rama paralajmëron masa të forta ndaj...

Video/ Edi Rama paralajmëron masa të forta ndaj...

Në komunikimin javor në “Facebook”, Edi Rama tha se ...

Foto/ Tom Doshi dhe Flamur Noka takohen si miq!

Foto/ Tom Doshi dhe Flamur Noka takohen si miq!

Kanë të përbashkët vetëm faktin se që të...

Ilir Kadia: Olldashi kishte një parandjenjë para se të ikte përgjithmonë...

Ilir Kadia: Olldashi kishte një parandjenjë para se të ikte …

Gazetari Ilir Kadia, mik i te ndjerit Sokol Olldashi, ka përkujtuar m...

Hudhër, limon dhe mjaltë, kombinimi ideal për ditët e dimrit...

Hudhër, limon dhe mjaltë, kombinimi ideal për ditët e dimrit…

Ditët ftohta dhe temperaturat e ulëta shumë shpejt do t&eum...

Tavekio tregon arsyet: Ja pse nuk e vumë De Biasin në krye të Kombëtares

Tavekio tregon arsyet: Ja pse nuk e vumë De Biasin në krye t…

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio, zbu...

Gazetarja, deklaratë e fortë: Kosta Trebicka u vra/ Vrasja erdhi nga përtej...

Gazetarja, deklaratë e fortë: Kosta Trebicka u vra/ Vrasja e…

Gazetarja Anduena Llabani, ka bërë një deklaratë t&eum...

Lexo më shumë ...

×