Edi Rama, mos pyet per Presidentin Trump kur ke Mbretin Elvis!

22-01-2017
Nga Arian Galdini Inaugurimi i Presidentit te 45 te SHBA, nuk perben lajm per Edi Ramen. Tek e fundit, e…

Votimi elektronik, e keqja më e vogël

22-01-2017
Nga Astrit PatoziNë vend të një replike me qëndrimin zhgënjyes të Edi Ramës për zgjedhjet Ndoshta më takonte ta falenderoja…

Rexhep Qosja rikthehet te opsioni i Dobrica Qosiç për Kosovën?!

21-01-2017
Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Mediat e Kosovës kanë transmetuar një intervistë të akademikut shqiptar, Rexhep Qosja, në të cilën…

Nuk them BDI me Gruevskin se e do Trampi, por se Zaevi është i Sorosit

21-01-2017
Denion Ndrenika Kundërshtitë me Bashkimin Demokratik për Integrim, ose më saktë apo personalizuar me kryetarin Ali Ahmeti, tërësisht janë të…

'21 janari 2011, ka shenuar jo piken e ktheses, por ate te ndaleses se politikes dhe shoqerise shqiptare"

21-01-2017
Nga Arian Galdini E kam shkruar e thene edhe asokohe, fill pasi plumbat moren 4 jete njerezish te pafajshem, se…

Të gjithë fajtorët e pafajshëm

21-01-2017
Nga Lorenc Vangjeli Deputeti i Vlorës Dashamir Tahiri humbi përfundimisht të premten mandatin e tij parlamentar. Praktikisht zoti Tahiri nuk…

Z.Kryeministër kur do e urosh Trumpin për marrjen e detyrës?

21-01-2017
Nga Dritan LACI Donald Trump u betua dje si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në një…

Z.Kryeministër kur do e urosh Trumpin për marrjen e detyrës?

21-01-2017
Nga Dritan LACI Donald Trump u betua dje si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në një…

Politika e “nxehtë” në Ballkanin e “ftohtë”

21-01-2017
Nga KAYHAN GÜL/ADNAN İDRİZ Ballkani, i cili u përfol për rastet e vdekjeve si rezultat i të ftohtit të madh…

Ri-vitalizimi i institucioneve globale të Sigurisë, ajo çfarë Trump tha

21-01-2017
Republikani Donald Trump, i cili do të drejtojë fuqinë më të madhe botërore, i ka sfiduar traditat e vizionit amerikan…

Soros, Shoqeria Civile dhe Shoqeria Senile...

20-01-2017
Nga Arian GaldiniNe si shoqeri kemi kujtese flopidisku. Mbushemi me perditeshmerite tona dhe harrojme gjithcka te se djeshmes. Mbushja e…

Opozita, opozitarizmi dhe aksioni qytetar

20-01-2017
Nga Neritan Alibali Muaj më parë, hartimi dhe miratimi nga maxhoranca i ligjit për mbetjet si dhe kthimi i tij…

Shkodra, simboli historik i bashkëjetesës fetare

20-01-2017
Ndodh që episode të vogla në dukje të parëndësishme plotësojnë një puzzle që në një këndvështrim të gjerë na jep…

Lubonja dhe Bushati, Henri Çilit: Ti je fashist ekonomik, do ekzekutohesh

20-01-2017
Debati për ndërhyrjen e miliarderit amerikan George Soros në politikën shqiptare, ka kaluar në ofendime mes gazetarit Andi Bushati dhe…

Dekriminalizimi godet një deputet të mazhorancës, Gazetari Hoxha: Janë dy deputet, njëri i dënuar me 15 vite burg në Zvicër

20-01-2017
Nga Artan Hoxha Prokuroria ka vendosur ta ngreje steken!!!E di qe do me kerkoni emrat, por puna eshte se emrat…

Donald Trump ose Presidenti që do të bëjë histori!

19-01-2017
Nga Arian Galdini A eshte shenjtor Donald Trumpi? Sigurisht qe jo. A eshte mekatar Presidenti i 45 i SHBA, pa…

Ballkani, vatra e tretë e konfliktit botëror

19-01-2017
EDITH HARXHI Ballkani këto ditë ka treguar se sa i rëndësishëm është për sigurinë e Europës. Në një moment kur…

Ilir Babaramo: Hilja më e madhe e Çilit në daljet e tij në publike është...

19-01-2017
Nga Ilir Babaramo Kolegu im I dikurshëm tek Koha Jonë nuk më befasoi as këtë herë. Henri Çili vendosi të mbajë…

Projekti/ Sekuestrim pasurive të korrupsionit

19-01-2017
Nga Qamil Xhani/ Përveç Vetingut, ligjit që kontrollon figurën dhe pasurinë e gjyqtarëve, një tjetër nismë ligjore kundër zyrtarëve të…

Nikoll Lesi: Pse ka të drejtë Aleksandër Frangaj me Andi Bushatin and Co?

19-01-2017
Nga Nikoll Lesi. Aleksandër Frangaj është një ish-gazetar “Koha Jone”, ish-ortak dhe ish-mik i imi. E ka filluar profesionin e…

TË FUNDIT

Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për ridefinimin e kufijve

Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për rid…

Ministri i Pune te Jashtem te Serbisë Ivica Daçiç ne nje interviste akordu...

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë për Preshevën

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jep…

Akademiku Rexhep Qosja ka propozuar shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe S...

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Majko shpërthen ndaj Rexhep Qosjes: Kjo është gabim

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Majko shpërthen ndaj R…

Pandeli Majko ndërmjet një statusi në Facebook ka reaguar menjëherë mbi pr...

Inagurimi i Trump, Basha i ftuar edhe në Lutjen Kombëtare Ndërfetare në Uashington

Inagurimi i Trump, Basha i ftuar edhe në Lutjen Kombëtare Nd…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ndodhet në SHBA, ku mori pjesë në ceremoni...

KQZ projekt studimor për votimin elektronik

KQZ projekt studimor për votimin elektronik

Zyrtarë të Shoqatës Botërore të Organeve Zgjedhore (A WEB) me ftesë të Kom...

Skedina e ditës

Skedina e ditës

Në këtë ditë pushimi ju kemi sjellë disa nga parashikimet për ditën e sotm...

“Familja nuk tregon të vërtetën, Shumaker ka ...”

“Familja nuk tregon të vërtetën, Shumaker ka ...”

Shtatë herë kampioni i Formula 1, Majkëll Shumaker prej tre vitesh qëndron...

Ish-banori i “Big Brother”: Angazhimi im i ri te LIBRA, pse iu bashkova Blushit

Ish-banori i “Big Brother”: Angazhimi im i ri te LIBRA, pse …

Prej ditësh është bërë publik lajmi se ish-ban ori i “Big Brother” është b...

Video/Përplasja Bushati - Çili: Ja fjalët e rënda midis tyre!

Video/Përplasja Bushati - Çili: Ja fjalët e rënda midis tyre…

Debati për ndërhyrjen e Edi Ramës në politikat botuese të mediave kryesore...

Zbulohet mesazhi ku Brixhida Kokëdhima mbështet e dashuruar Koçon!

Zbulohet mesazhi ku Brixhida Kokëdhima mbështet e dashuruar …

Brixhida Kokëdhima, gruaja e ish- deputetit të PS-së Koço Kokëdhima ka pub...

Flet ish-gruaja e Alfred Pezës: Ja çfarë dëshmova në Prokurori

Flet ish-gruaja e Alfred Pezës: Ja çfarë dëshmova në Prokuro…

Flet për herë të parë ish-bashkëshortja e deputetit Alfred Peza, Adelina T...

Veliaj befason me vendimin e tij, emëron kryetar të ri për Bashkinë e Tiranës

Veliaj befason me vendimin e tij, emëron kryetar të ri për B…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka emëruar një kryetar të ri b...

“Spiunë” në stërvitjen e Partizanit, trajneri zbras tribunën e stadiumit

“Spiunë” në stërvitjen e Partizanit, trajneri zbras tribunën…

Një tentativë e pastër spiunazhi ka ndodhur dje gjatë përgatitjeve të Part...

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të presidentit Trump

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të pres…

“Rusia mund të njohë Kosovën për një marrëveshje me SHBA-të..” është ky la...

Kreu i PDIU, Idrizi "sulmon" Greqinë: ‘Zëdhënësit e Athinës’ do përballen me ne

Kreu i PDIU, Idrizi "sulmon" Greqinë: ‘Zëdhënësit …

Në 26-vjetorin e krijimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”, kreu i PDIU-...

FOTO/ Mesazhi i Majkos për 21 Janarin, kujt i drejtohet ?

FOTO/ Mesazhi i Majkos për 21 Janarin, kujt i drejtohet ?

Ndër të parët që ka reaguar për ngjarjen e rëndë të 21 janarit të 5 6 vite...

Welcome to Hymeti's Palace

Posted by HOTEL "Hymeti's Palace" on Monday, October 10, 2016

Lexo më shumë ...

×