Timo Flloko rrëfen miqësinë dhe rolet me Bujar Lakon: Bisedat për filmat e censuruar

20-01-2017
“Lexova shkrimin e Tashës për Bujarin. Nuk kam lexuar të tjerë, sepse tronditja që më dha ikja e tij, më…

Lehtësohen procedurat për shërbimet konsullore, 23 shërbime mund i gjeni tashmë on line

19-01-2017
Tashmë në shërbimin on linë do të keni mundësi që të kërkoni dhe të merrni 23 shërbime në lidhje me…

Skoda shënon rekord në prodhim në Çeki dhe Sllovaki

18-01-2017
Vitin e kaluar në Çeki, kompania Skoda ka arritur të prodhojë 1.34 milion vetura, ndërsa në Sllovaki me tre fabrika…

Porsche sfidon makinat Tesla me Cayenne Coupe

17-01-2017
Me anë të kësaj makine që e ka bazën si Panamera, kompania nga Gjermania është duke bërë përpjekje që të…

Nokia prezanton smartphonin më të mirë në treg

16-01-2017
Kompania Nokia do të rikthehet në treg, për të prezantuar smartphone e saj të ri të quajtur Nokia 6. Ky…

Çfarë po ndodh me Facebook?

14-01-2017
Rrjeti social më i populluar në të gjithë botën, kohët e fundit po “paralizon” gjithë përdoruesit. Ditën e djeshme Facebook,…

Kujdes nga ky virus që po shpërndahet në WhatsApp/ Janë mashtruar mijëra persona

09-01-2017
WhatsApp është një nga aplikacionet më popullorë në botë dhe në Shqipëri. Dhe kjo është arsyeja se pse një pjesë…

Zbulohet pamja e Samsung Galaxy S8 (Foto)

06-01-2017
Një foto po qarkullon orët e fundit “online” dhe thuhet se bëhet fjalë për foton e Samsungut të ri S8.…

Çfarë i ndodh telefonit kur temperaturat janë të ulta?

06-01-2017
Me siguri e keni përdorur telefonin jashtë gjatë këtyre ditëve edhe kur temperaturat janë regjistruar nën zero? Edhe kur ka…

Video/Cili është dallimi ndërmjet marshit manual dhe automatik?

11-01-2017
Dallimi bazik ndërmjet marshit automatic dhe atij manual shume e thjeshtë, njëri ndërron shpejtësitë automatikisht, ndërsa tjetri i ndërron kur…

Bëhuni gati për telefonin me kamerë të dyfishtë për “selfie”

04-01-2017
Pas publikimit të modelit V5 në nëntor të vitit të kaluar, prodhuesi i njohur kinez i smartfonëve Vivo është gati…

Javën e ardhshme vjen Mercedes GLA facelift (FOTO)

03-01-2017
Crossoveri më i vogël GLA i Mercedesit është prezantuar në fund të vitit 2013, ndërsa tani nga kjo kompani raportohet…

Video/Garë makinash mbi liqenin e ngrirë

30-12-2016
Adhuruesit e makinave e sidomos manovrave të tyre kanë gjetur një vend të pazakonte për të shpalosur aftësitë në timon:…

Këto janë telefonat e Samsung që dalin në treg në janar

31-12-2016
Seria e re e telefonave Galaxy A (2017) nga Samsung do të mund të shfaqet në treg më 5 janar.Edicioni…

Personal Zen/Kjo lojë zvogëlon ankthin dhe stresin për 25 minuta

31-12-2016
Profesorët e psikologjisë kanë bërë një lojë të re, Personal Zen, që mund të zvogëloj ankthin tek të stresuarit. Sipas…

Kujdes nga mesazhi kërcënues që iu vjen në Facebook! Fatal po e hapët

29-12-2016
“Hey, çfarë po bëni në këtë video?” Nëse ju vjen ky mesazh në adresën tuaj të Facebook, mos e hapni!…

Apple mund Samsung-un për Krishtlindje

29-12-2016
Apple ka mundur Samsung për Krishtlindje. Sipas analistëve të Flurry, pothuajse gjysma e pajiseve të reja mobile dhe aplikacioneve në…

Samsung Galaxy S8 do t'i sfidojë telefonat e Apple

28-12-2016
Pas dështimit të aparatit të fundit, Samsung është edhe më shumë nën presion mbi lançimin e një produkti i cili…

Ja hilja për të zgjatur baterinë e celularit tuaj

26-12-2016
Ka shumë mënyra për ta ruajtur jetëgjatësinë e baterisë në celularin tuaj, por ekziston një mënyrë shumë më e lehtë…

Sekreti që nuk e dini kur keni mbi 150 miq në Facebook

26-12-2016
Që miqësitë në Facebook nuk janë gjithmonë të vërteta, këtë e dimë mirë, por a e dini se është thuajse…

TË FUNDIT

Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për ridefinimin e kufijve

Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për rid…

Ministri i Pune te Jashtem te Serbisë Ivica Daçiç ne nje interviste akordu...

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë për Preshevën

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jep…

Akademiku Rexhep Qosja ka propozuar shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe S...

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Majko shpërthen ndaj Rexhep Qosjes: Kjo është gabim

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Majko shpërthen ndaj R…

Pandeli Majko ndërmjet një statusi në Facebook ka reaguar menjëherë mbi pr...

Inagurimi i Trump, Basha i ftuar edhe në Lutjen Kombëtare Ndërfetare në Uashington

Inagurimi i Trump, Basha i ftuar edhe në Lutjen Kombëtare Nd…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ndodhet në SHBA, ku mori pjesë në ceremoni...

KQZ projekt studimor për votimin elektronik

KQZ projekt studimor për votimin elektronik

Zyrtarë të Shoqatës Botërore të Organeve Zgjedhore (A WEB) me ftesë të Kom...

Skedina e ditës

Skedina e ditës

Në këtë ditë pushimi ju kemi sjellë disa nga parashikimet për ditën e sotm...

“Familja nuk tregon të vërtetën, Shumaker ka ...”

“Familja nuk tregon të vërtetën, Shumaker ka ...”

Shtatë herë kampioni i Formula 1, Majkëll Shumaker prej tre vitesh qëndron...

Ish-banori i “Big Brother”: Angazhimi im i ri te LIBRA, pse iu bashkova Blushit

Ish-banori i “Big Brother”: Angazhimi im i ri te LIBRA, pse …

Prej ditësh është bërë publik lajmi se ish-ban ori i “Big Brother” është b...

Video/Përplasja Bushati - Çili: Ja fjalët e rënda midis tyre!

Video/Përplasja Bushati - Çili: Ja fjalët e rënda midis tyre…

Debati për ndërhyrjen e Edi Ramës në politikat botuese të mediave kryesore...

Zbulohet mesazhi ku Brixhida Kokëdhima mbështet e dashuruar Koçon!

Zbulohet mesazhi ku Brixhida Kokëdhima mbështet e dashuruar …

Brixhida Kokëdhima, gruaja e ish- deputetit të PS-së Koço Kokëdhima ka pub...

Flet ish-gruaja e Alfred Pezës: Ja çfarë dëshmova në Prokurori

Flet ish-gruaja e Alfred Pezës: Ja çfarë dëshmova në Prokuro…

Flet për herë të parë ish-bashkëshortja e deputetit Alfred Peza, Adelina T...

Veliaj befason me vendimin e tij, emëron kryetar të ri për Bashkinë e Tiranës

Veliaj befason me vendimin e tij, emëron kryetar të ri për B…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka emëruar një kryetar të ri b...

“Spiunë” në stërvitjen e Partizanit, trajneri zbras tribunën e stadiumit

“Spiunë” në stërvitjen e Partizanit, trajneri zbras tribunën…

Një tentativë e pastër spiunazhi ka ndodhur dje gjatë përgatitjeve të Part...

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të presidentit Trump

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të pres…

“Rusia mund të njohë Kosovën për një marrëveshje me SHBA-të..” është ky la...

Kreu i PDIU, Idrizi "sulmon" Greqinë: ‘Zëdhënësit e Athinës’ do përballen me ne

Kreu i PDIU, Idrizi "sulmon" Greqinë: ‘Zëdhënësit …

Në 26-vjetorin e krijimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”, kreu i PDIU-...

FOTO/ Mesazhi i Majkos për 21 Janarin, kujt i drejtohet ?

FOTO/ Mesazhi i Majkos për 21 Janarin, kujt i drejtohet ?

Ndër të parët që ka reaguar për ngjarjen e rëndë të 21 janarit të 5 6 vite...

Welcome to Hymeti's Palace

Posted by HOTEL "Hymeti's Palace" on Monday, October 10, 2016

Lexo më shumë ...

×