Foto e parë e botës aliene/ NASA publikon pamjet e Hënës së Saturnit (Video+Foto)

18-01-2017
Pamje të reja të zbuluara nga NASA tregojnë ekzaktësisht se si duket të ulesh në një botë aliene. Mund të…

Kujdes, lexoni mirë markën e Paracetamolit, ky ju rrezikon jetën (Foto)

22-01-2017
Tërhiqet nga farmacitë një ilaç i njohur për temperaturën. Agjencia Italiane e Barnave, ka vendosur tërheqjen e disa llojeve të…

Kujdes, ilaçi për diabetin tërhiqet nga farmacitë, kontrolloni markën dhe numrin serial

17-01-2017
Agjencia italiane e ilaçeve (Aifa) ka vendosur të tërheqë disa lloje të Metforminës të kompanisë “Mylan” në llojet: METFORMINA MY*30CPR…

Kujdes, shmangini këto 5 ushqime për fëmijët tuaj, bëhen me naftë dhe janë kancerogjene (Fotot)

22-01-2017
Kompanitë e prodhimit të ushqimit hyjnë në botën e fëmijëve direkt përmes reklamave televizive, radiofonike, internetit, revistave, lodrave, veshjeve, madje…

Shkenca: Njerëzit duhet të punojnë vetëm 4 ditë në javë, ja çfarë ndodh nëse punojnë më shumë

16-01-2017
Njerëzit duhet të punojnë vetëm për katër ditë në javë për të zvogëluar nivelin e tyre të stresit, për të…

Sot është e ‘Premtja e Zezë’: Ja çka pritet të ndodhë

13-01-2017
E ‘Premtja e Zezë’, është një mit, por për dikë ajo përfaqëson më shumë se mitin. Njerëzit kanë besuar prej…

Profecia e Nostradamusit italian parashikuar 500 vjet më parë, ç’do ndodhë tani që ra borë? (Video+Fotot)

12-01-2017
Fundi i botës është afër dhe profecia më e fundit vjen nga ai qe eshte quajtur ‘Nostradamusi italian’. Parashikimin e…

Ja si duken Toka dhe Hëna të para nga Marsi (Fotolajm)

12-01-2017
Një foto e shkrepur nga sonda MRO e NASA-s, ka kapur fotogramin e distancës së 205 milionë kilometrave ku duken…

Shenjat e infarktit tek gratë, ja si ti njohim

12-01-2017
Sëmundja që ndoshta tremb më shumë është tumori në gjoks, por në çdo vend problemet e zemrës mbetet shkaku kryesor…

Rezultat mahnitës i shkencës, njeriu i parë i paralizuar lëviz pasi i injektohen qelizat burimore (Foto+Video)

12-01-2017
Imagjinoni të humbisni kontrollin e makinës dhe të zgjoheni i paralizuar në spital nga qafa e poshtë. Kjo është historia…

Studimi mbështet teorinë që meshkujt janë më idiotë se femrat

10-01-2017
Meshkujt kanë më shumë të ngjarë të përfundojnë në urgjencën e spitalit, sesa të lëndohen gjatë një aktiviteti sportiv, dhe…

Hëna u krijua nga hënat e vogla

10-01-2017
Hëna mund të jetë formuar nga shkrirja së bashku e 20 hënëzave më të vogla, në kohën kur Toka goditej…

Zbulohet “elementi i munguar” në bërthamën e planetit tonë

10-01-2017
Shkencëtarët në Japoni besojnë se kanë zbuluar se cili është “elementi i munguar”, i cili zë një pjesë të madhe…

Pamje shokuese, zemra nuk është e kuqe, shikoni si duket pa gjak (Foto)

09-01-2017
A e keni imagjinuar ndonjëherë si mund të duket zemra e njeriut pa asnjë pikë gjaku brenda saj? Nëse jeni…

Shkencëtarët rusë mbajtën 5 persona zgjuar për 30 ditë, e pabesueshme ajo që ndodhi… (Foto-Video)

11-01-2017
Qeveria ruse, gjatë fundit të viteve 1940, zgjodhi pesë burrat që u konsideruan si armiq të shtetit për të marrë…

Po formohet një ishull prej akulli (Foto+Video)

08-01-2017
Shkencëtarët britanikë kanë njoftuar se një pjesë e akullit të Antarktikut do të shkëputet, duke e formuar një ishull të…

Alarmi i shkencëtarit: Një tërmet i madh do ndajë kontinentet përgjysmë

08-01-2017
Falë ngrohjes globale, të gjithë e dimë se planeti ynë është buzë shkatërrimit. Por shkatërrimi duket do të jetë aq…

Kisha angleze: Bota do të përmbyset në 21 gusht

08-01-2017
Një grup i krishterë pretendon se një eklips diellor do ta godasë Mbretërinë e Bashkuar dhe Amerikën këtë vit dhe…

Fëmija zheni, ka inteligjencë më të lartë se të Ajnshtajnit

08-01-2017
Emri i saj është Nicole Barr dhe ka një konfirmim zyrtar se është më inteligjente se gjenitë më të mëdhenj…

FOTO/ E çara masive shkëput një pjesë të Antarktidës, ajsbergu gjigant në lundrim

06-01-2017
Një ajsberg, i cili pritet të jetë një nga 10 më të mëdhennjtë në histori, është e gati të shkëputet…

TË FUNDIT

Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për ridefinimin e kufijve

Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për rid…

Ministri i Pune te Jashtem te Serbisë Ivica Daçiç ne nje interviste akordu...

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë për Preshevën

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jep…

Akademiku Rexhep Qosja ka propozuar shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe S...

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Majko shpërthen ndaj Rexhep Qosjes: Kjo është gabim

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Majko shpërthen ndaj R…

Pandeli Majko ndërmjet një statusi në Facebook ka reaguar menjëherë mbi pr...

Inagurimi i Trump, Basha i ftuar edhe në Lutjen Kombëtare Ndërfetare në Uashington

Inagurimi i Trump, Basha i ftuar edhe në Lutjen Kombëtare Nd…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ndodhet në SHBA, ku mori pjesë në ceremoni...

KQZ projekt studimor për votimin elektronik

KQZ projekt studimor për votimin elektronik

Zyrtarë të Shoqatës Botërore të Organeve Zgjedhore (A WEB) me ftesë të Kom...

Skedina e ditës

Skedina e ditës

Në këtë ditë pushimi ju kemi sjellë disa nga parashikimet për ditën e sotm...

“Familja nuk tregon të vërtetën, Shumaker ka ...”

“Familja nuk tregon të vërtetën, Shumaker ka ...”

Shtatë herë kampioni i Formula 1, Majkëll Shumaker prej tre vitesh qëndron...

Ish-banori i “Big Brother”: Angazhimi im i ri te LIBRA, pse iu bashkova Blushit

Ish-banori i “Big Brother”: Angazhimi im i ri te LIBRA, pse …

Prej ditësh është bërë publik lajmi se ish-ban ori i “Big Brother” është b...

Video/Përplasja Bushati - Çili: Ja fjalët e rënda midis tyre!

Video/Përplasja Bushati - Çili: Ja fjalët e rënda midis tyre…

Debati për ndërhyrjen e Edi Ramës në politikat botuese të mediave kryesore...

Zbulohet mesazhi ku Brixhida Kokëdhima mbështet e dashuruar Koçon!

Zbulohet mesazhi ku Brixhida Kokëdhima mbështet e dashuruar …

Brixhida Kokëdhima, gruaja e ish- deputetit të PS-së Koço Kokëdhima ka pub...

Flet ish-gruaja e Alfred Pezës: Ja çfarë dëshmova në Prokurori

Flet ish-gruaja e Alfred Pezës: Ja çfarë dëshmova në Prokuro…

Flet për herë të parë ish-bashkëshortja e deputetit Alfred Peza, Adelina T...

Veliaj befason me vendimin e tij, emëron kryetar të ri për Bashkinë e Tiranës

Veliaj befason me vendimin e tij, emëron kryetar të ri për B…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka emëruar një kryetar të ri b...

“Spiunë” në stërvitjen e Partizanit, trajneri zbras tribunën e stadiumit

“Spiunë” në stërvitjen e Partizanit, trajneri zbras tribunën…

Një tentativë e pastër spiunazhi ka ndodhur dje gjatë përgatitjeve të Part...

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të presidentit Trump

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të pres…

“Rusia mund të njohë Kosovën për një marrëveshje me SHBA-të..” është ky la...

Kreu i PDIU, Idrizi "sulmon" Greqinë: ‘Zëdhënësit e Athinës’ do përballen me ne

Kreu i PDIU, Idrizi "sulmon" Greqinë: ‘Zëdhënësit …

Në 26-vjetorin e krijimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”, kreu i PDIU-...

FOTO/ Mesazhi i Majkos për 21 Janarin, kujt i drejtohet ?

FOTO/ Mesazhi i Majkos për 21 Janarin, kujt i drejtohet ?

Ndër të parët që ka reaguar për ngjarjen e rëndë të 21 janarit të 5 6 vite...

Welcome to Hymeti's Palace

Posted by HOTEL "Hymeti's Palace" on Monday, October 10, 2016

Lexo më shumë ...

×