Eskiu: Mos i jepni votën personit që do na mbyste në mbetje vendin

Sot te qeshesh me shfaqjet bajate te Edi Rames apo t'i njohesh per merite faktin qe ka persosur "filozofine" e "te thenit gjithcka per te mos thone asgje" per t'iu shmangur pergjegjsive apo "ç'me duhet mua çfare bej une" eshte fatkeqesi e madhe!
Ne 25 qershor shqiptaret kane ne dore te vendosin nese do te shkojne pas nje njeriu te papergjegjshem, qe destin ka humneren apo t'i japin nje "goditje" te forte papergjegjshmerise se politikaneve qe na qeverisin?!
Sot kemi 4 apo 5 alternativa, por nese te tjeret premtojne vetem kryeministri eshte ai qe nuk ka moral te premtoj e as te ballafaqohet me 4-vjeçarin e vete katastrofik.

Nuk ka moral ky "femije" i llastuar qe vazhdon t'ia faturoj fajin te tjereve pa i njohur vetes asnje pergjegjesi.
Njeriu qe premtoi te pastronte politiken shqiptare dhe e mbushi parlamentin me kriminel te rrezikshem!
Ai qe premtoi se nese do te pranonte plehrat do te ishte i kapur nga mafia e votoi ligjin per ta mbyt shqiperine me plehra duke u investuar personilisht, sot per fatin tone te mire ligji mbetet i bllokuar se presidenti e ktheu dhe LSI nuk e voton me.
Ai qe premtoi se do punonte per te varferit, u rriti energjine elektrike, futi njerzit ne burg se nuk kishin te paguanin dhe i çoi drejt vdekjes nga depresioni ne burg apo ne telat e korrentit duke tentuar te lidhnin energjine per femijen e semure, nderkohe qe ministri i tij i energjise akuzohet se ka 20milion leke fatura pa paguar ne OSHEE.
Ai qe burgosi njerzit e thjeshte per nje dritare nderkohe qe deputetet e vete dhe kryetari bashkise ndertojne pa leje buze detit, shtesa katesh dhe pune publike.

Ai qe rriti çmimin e karburanteve, duke sjelle per rrjedhoje rritjen e çmimeve "te shportes".
Ai qe premtoi te mbyllte kazinote brenda qytetit, por i la te lulezonin se disa deputet socialiste nuk i ishin "bindur".
Ai qe premtoi te prishte konçesionet e qeverise kaluar, jo vetem qe nuk e beri, por i shtoi ato duke i hapur grope me te madhe ekonomise shqiptare dhe xhepave te shqiptareve duke dhene me konçesion çdo gje te mundur.
Ai qe donte te kapte drejtesine per t'i dhene superpushtet vetes, per te eleminuar kundershtaret, sot nuk pranon qe reforma ne drejtesi kaloi sipas "Venecia-s" me kembenguljen e Lulzim Bashes dhe mbeshtetjen e Ilir Metes.
Ai qe shperthimet e tritolit i perligjte me shprehjen:- po eleminojne njeri-tjetrin nga frika e drejtesise. Se policia eshte vetem per gjoba per te bere shkolla e spitale, se jemi ne kohen e kaubojsave qe vinin drejtesi me kobure.
Ai qe eshte perfolur si dhunues i grave te veta, qe urdheron policet te dhunojne grate ne mbrojtje te parkut te liqenit, u bene thirrje grave shqiptare ta votojne ate, se ai i respekton ato???
Ai qe mbolli shqiperine me kanabis duke helmuar femijet ne shkolla 9-vjeçare e gjimnaze premton te bej shtet, se ne 4 vite hapi vetem gropa.
Ai qe deri 1 muaj para i lutej LSI dhe trumbetonte reformen ne adminstrate sot na thote qe e kane penguar aleatet e se i duhen 4 vite te tjera per ta mbushur adminstraten me rilindas kriminel!
Ky eshte e keqja me e madhe e ketij vendi ndaj duhet ndaluar pa asnje medyshje.
Ne 25 qershor, çdo shqiptar ka per detyre te çoje ne vend dinjitetin e vete e perbuz kete model politikani te papergjegjshem.

/360grade.al/

Besoni te ushqimet që bleni? Ushqehemi apo helmohemi?

TË FUNDIT

Kosova në zgjedhje, kush pritet të fitojë e të humbasë

Kosova në zgjedhje, kush pritet të fitojë e të humbasë

Mbi 1.8 milion qytetarë të Kosovës do t’i drejtohen k...

Deputeti Balliu: Emri Tahirit si trafikant, vetëm na kujton Ramën si bos të drogës

Deputeti Balliu: Emri Tahirit si trafikant, vetëm na kujton …

Klevis Balliu, Deputet i Partisë Demokratike, përfaqësues i...

Deputeti Balliu: Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri vendoset në Katania

Deputeti Balliu: Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri vendoset…

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu përmes një po...

LSI, Braimllari deklaratë të fortë: Ja kush e përdori ish- ministrin Saimir Tahirin

LSI, Braimllari deklaratë të fortë: Ja kush e përdori ish- m…

  Flet Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste...

Sali Berisha: Ja e vërteta e drekës së Ramës

Sali Berisha: Ja e vërteta e drekës së Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar një foto në faqen e ve...

Ndërhyn Erion Braçe: I fituam me burra dhe...

Ndërhyn Erion Braçe: I fituam me burra dhe...

Në kulmin e debatit për përfshirjen e segmenteve të kr...

Patozi ‘letër’ partnerëve: Mos u çudisni kur që qeveria t’ju urrejë fort, kurse opozita t’ju marrë inat për vdekje

Patozi ‘letër’ partnerëve: Mos u çudisni kur që qeveria t’ju…

Ish-deputeti i PD-së Astrit Patozi ka ironizuar situatën politik...

Video/ Momenti i tmerrshëm kur basketbollisti thyen kyçin e këmbës gjatë ndeshjes

Video/ Momenti i tmerrshëm kur basketbollisti thyen kyçin e …

Fati nuk ka qenë me basketbollistin profesionist Gordon Hayward ...

Italianët: Habilajt lidhen Saimir Tahirin me Klemend Balilin

Italianët: Habilajt lidhen Saimir Tahirin me Klemend Balilin

Grupi i Habilajve ka pasur lidhje me rrjetin e Klement Balilit, një t...

Video/ Mënyra e veçantë që nuk e dinit sesi portierët stërvitin reflekset e tyre

Video/ Mënyra e veçantë që nuk e dinit sesi portierët stërvi…

Një teknik e re stërvitje për portierët sapo ësht...

Balliu: Front opozitar kundër Frontit Kriminal të qeverisë Rama

Balliu: Front opozitar kundër Frontit Kriminal të qeverisë R…

Nga Klevis BalliuSi nje nga mbeshtetesit e pare te krijimit te nje fronti ...

Lamtumirë Rama! Ike me turp nga kjo punë

Lamtumirë Rama! Ike me turp nga kjo punë

Nga Spartak Ngjela Lamtumirë Rama!Ike me turp nga kjo punë.Dy h...

"Edi Rama nuk shpëton dot më. E di e gjithë bota lidhjen e tij me krimin"

"Edi Rama nuk shpëton dot më. E di e gjithë bota lidhje…

"Edi Rama nuk shpëton dot më, e gjithë bota e di lidhjen e ...

Implikimi i Saimir Tahirit në përgjimet e drogës, Petrit Vasili: Do të ketë protesta në kohën e duhur

Implikimi i Saimir Tahirit në përgjimet e drogës, Petrit Vas…

Kryetari i grupit parlamentar i lëvizjes Socialiste për Integrim...

“Rama rrezik për sigurinë kombëtare, duhet vendosur në survejim nga shërbimet e inteligjencës!”

“Rama rrezik për sigurinë kombëtare, duhet vendosur në surve…

Pas përgjimeve të bëra nga drejtësia italiane ndaj v&e...

“Ata që më njohin mua janë të shokuar” Malltezi: 15 gjëra që i dihen Tahirit pa e njohur fare nga afër

“Ata që më njohin mua janë të shokuar” Malltezi: 15 gjëra që…

Jamarbër Malltezi, kreu i Departamentit për Mjedisin në Par...

Lexo më shumë ...

×