Bledian Koka: Europa vdiq, rroftë Europa

Gazetari Bledian Koka, ka reaguar ashpër pas deklaratave pozitive të zyrtarëve të lartë të BE-së për Shqipërinë dhe qeverinë Rama. 

Ja çfarë shkruan Koka në Facebook:

What the fuck?!...

Deklaratat e sotme te Jean Clod Junker, Federica Mogherinit e Antonio Tajanit qe folen me superlativa per arritjet imagjinare te Shqiperise nen udheheqjen e Edi Rames, jane nje goditje e forte per çdo lloj arsye te shendoshe qe ka arritur te mbijetoje ne llumin (jo per faj te permbytjeve) qe ka mbuluar kete vend. Te dalesh ne krah te nje kryeministri qe popullin e tij ndersa e genjen e permbyt, ndersa e vjedh e fut ne burg per asgje, e vjedh per ta varferuar, e varferon per ta blere, e blen per ta marre peng, e perze nga Shqiperia ndersa i kerkon vendeve te tjera ta ktheje, ia mbjell token e bukes me hashash dhe hashashin ia perplas surratit si deshtimin te njejtit popull qe nuk ka faj..., kjo eshte per te qare. Zyrtaret e larte te Brukselit treguan sot se ata nuk jane vecse nje tufe burrokratesh te cilet qartazi nuk prodhojne asgje tjeter vec "diplomacise se haviarit". Une nuk jam nga ato nihiliste qe them se me Edin kryeminister, kurre mos u anetaresofte Shqiperia ne BE, vetem pse e kam te qarte se me Ramen ne krye i vetmi vend ku do te integrohemi eshte ne hale. Une sot bej pjese tek ata shume pak njerez qe nuk jane dorezuar ndaj deshperimit prej mungeses se reagimit, qe mendon se sot fjalet e MIRA te kryeburrokrateve te BE-se, jane nje lajm i KEQ per Shqiperine dhe shqiptaret. Neser Edi Rama do te kthehet nga Brukseli me nje strajce plot me fjale te mira per te personalisht dhe qe do t'ua servire shqiptareve si diarre propagande per jave me rradhe me qellim qe ata ta hane. E sotmja ishte nje dite e trishte per shqiptaret dhe nje dite e mbare per Edi Ramen, ashtu si dhe djeshmja..., ashtu si edhe e nesermja. Brukseli duhet te ishte shpresa e Shqiperia per shtregimin frerit te kalit pa fre qe po e con kete vend drejt rrenimit, por me ate qe degjuam e pame dje e sot, mesa duket edhe kete shprese e blene me "hashash".
p.s...Europa vdiq, Rrofte Europa
Screenshot_4.png
/360grade.al/

A vazhdon Marrëveshja Rama-Basha për Prokurorin e Përgjithshëm?

TË FUNDIT

Avokati Haxhia “fundos” Tahirin: Dokumenti i pafajësisë, nuk kishte vlerë juridike

Avokati Haxhia “fundos” Tahirin: Dokumenti i pafajësisë, nuk…

Avokati i Saimir Tahirit, Maks Haxhia, shpjegoi dokumentin e pafajësi...

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryeprokuror 3 herë fitues në lloto (SHIFRAT E MAJME)

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryepr…

Ditën e djeshme një e nga një përpara Komisionit t&eum...

A është beteja për kryeprokurorin, një betejë për dosjet e nxehta? Çfarë fshihet pas?

A është beteja për kryeprokurorin, një betejë për dosjet e n…

Është zgjedhja e prokurorit të përkohshëm një...

Dikur bënte krenarë shqiptarët, Ilir Suli: Sot jetoj me pensionin e mamasë

Dikur bënte krenarë shqiptarët, Ilir Suli: Sot jetoj me pens…

Ish-peshëngritësi Ilir Suli, ka bërë një rrë...

‘A do ndiqnit penalisht një ministër’, kandidati për Kryeprokuror: Unë jo, por…

‘A do ndiqnit penalisht një ministër’, kandidati për Kryepro…

FATION BINJAKU/ Maxhoranca në Komisionin e Ligjeve ka zhvilluar dje p...

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka dhënë 20 hektarë Balilit

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka …

Gjatë interpelancës me ministrin e Bujqësisë, deputeti...

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë për Fadil Kasemin

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë pë…

Prokuroria e Krimeve të rënda ka përfunduar hetimet pë...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja me...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja …

Ish -shefi i shërbimit sekret, Fatos Klosi, në 360gradë t&e...

Të maskuar dhe të armatosur,  4 persona trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, 4 persona trondisin shkodrën…

Katër persona të maskuar dhe me armë kanë hyrë n...

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Që ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Dona...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Me datë 14.12.2017, rreth orës 07:15, ka ardhur një telefon...

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkelim Kushtetutën, por të gjejmë zgjidhje për KLP...Frika është tek BKH dhe SPAK

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkeli…

Kryetarja e LSI, Monika Kryeamdhi, duke vijuar retorikën e saj pë...

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sallës: Do të hyjmë pas 'teatrit'

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sall…

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot punimet në një sall&...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Dje, Kukësi ka luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Erzenit për Kup&e...

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi për tokat me qira

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi…

Ministri i Bujqësisë, Niko Pelshi gjatë replikës s&eum...

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën e Qershorit

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën …

Nuk janë të pakta shkeljet nga ana e Partive Politike në fu...

Lexo më shumë ...

×