Gazetari Çollaku: Rama si Toto Riina, kur e pyetën se...

Nga Basir Çollaku

Toto Rina vdiq "Toto Rama"...

Kur e pyeten ne nisje te procesit gjyqesor, Toto Rinen, se çfare eshte Cosa Nostra, ai ftohte ju tha se, kishte degjuar per te neper media, neper lajme. Me vone drejtesia bindi ate dhe publikun se ai ishte Shefi. Kur i thane Edi Rames se Shqiperia po mbytet ne droge, ai hukati zeshem duke thene se keto sajesa i ben kazani mediatik dashakeqes ndaj tij, ndonese kazanet jane krejt ne rresht pro, prane dhe nen kontrollin e tij. Dy vite me pas kur nderkombetaret jashte, zgjuan nga gjumi dhe qorrimi i rehatit, nderkombetaret e punesuar ne Shqiperi, "Toto Rama" u bind se dreqi kishte marre livadhin. Oficere policie, Drejtoret e policise, asaj emertuar policia qe duam (kete hashash mbrojtesen) dolen shefa te droges, ai serish foli si Toto Rina, kishte degjuar neper kazanet (media) e ndyra..!!! Kur Sajmir Tahiri, u akuzua nga shefi i antidroges Dritan Zagani, per perfshirjen e Tahirit ne grupin "Habilaj" serish " Toto Rama" tha kjo eshte nje poshteraferesi banditesh e kriminelesh e perhapur shpifur nga kazanet, kunder ministrit me te mire te tij, Tahirit. Madje nderhyri ne media per te nderprere t ransmetimin dhe televizioni ia degjoi fjalen. Kete pune e ben vetem nje Toto..Kur antimafia solli dosjen "Habilaj" dhe pergjimet per perfshirjen ne aferen e trafikut te Sajmir Tahirit, Rama u shokua diten e pare, u tremb diten e dyte dhe u be Toto diten e trete. Keshtu krimi i organizuar dhe Mafia ia kane dale te diktojne not shtetaret qeverises..Dhe ne burg pavaresisht baterdise kriminale, nuk eshte futur asnje Toto..Qe vendi te marre fryme duhen arrestuar "Totot" dhe dilema eshte kush do ta beje..!! Shqiptaret duhet te bindin "Toto Ramen" se "Toto Rina" nuk eshte zgjidhje per vendin..ndonese ata ligjet e tyre i zbatojne korrektesisht per ortaket.../360grade.al/

A vazhdon Marrëveshja Rama-Basha për Prokurorin e Përgjithshëm?

TË FUNDIT

A është beteja për kryeprokurorin, një betejë për dosjet e nxehta? Çfarë fshihet pas?

A është beteja për kryeprokurorin, një betejë për dosjet e n…

Është zgjedhja e prokurorit të përkohshëm një...

Dikur bënte krenarë shqiptarët, Ilir Suli: Sot jetoj me pensionin e mamasë

Dikur bënte krenarë shqiptarët, Ilir Suli: Sot jetoj me pens…

Ish-peshëngritësi Ilir Suli, ka bërë një rrë...

‘A do ndiqnit penalisht një ministër’, kandidati për Kryeprokuror: Unë jo, por…

‘A do ndiqnit penalisht një ministër’, kandidati për Kryepro…

FATION BINJAKU/ Maxhoranca në Komisionin e Ligjeve ka zhvilluar dje p...

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka dhënë 20 hektarë Balilit

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka …

Gjatë interpelancës me ministrin e Bujqësisë, deputeti...

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë për Fadil Kasemin

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë pë…

Prokuroria e Krimeve të rënda ka përfunduar hetimet pë...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja me...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja …

Ish -shefi i shërbimit sekret, Fatos Klosi, në 360gradë t&e...

Të maskuar dhe të armatosur,  4 persona trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, 4 persona trondisin shkodrën…

Katër persona të maskuar dhe me armë kanë hyrë n...

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Që ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Dona...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Me datë 14.12.2017, rreth orës 07:15, ka ardhur një telefon...

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkelim Kushtetutën, por të gjejmë zgjidhje për KLP...Frika është tek BKH dhe SPAK

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkeli…

Kryetarja e LSI, Monika Kryeamdhi, duke vijuar retorikën e saj pë...

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sallës: Do të hyjmë pas 'teatrit'

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sall…

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot punimet në një sall&...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Dje, Kukësi ka luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Erzenit për Kup&e...

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi për tokat me qira

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi…

Ministri i Bujqësisë, Niko Pelshi gjatë replikës s&eum...

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën e Qershorit

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën …

Nuk janë të pakta shkeljet nga ana e Partive Politike në fu...

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryeprokuror 3 herë fitues në lloto (SHIFRAT E MAJME)

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryepr…

Ditën e djeshme një e nga një përpara Komisionit t&eum...

Kryeprokurori firmën, Kryeministri vulën

Kryeprokurori firmën, Kryeministri vulën

PS dhe Edi Rama nuk tërhiqen nga zgjedhja e një kryeprokurori t&...

Lexo më shumë ...

×