"Zoti Lu, peshkaqenët ose vriten ose izolohen me rrjeta çeliku"

Nga Ilir Demaliaj/

 Zoti Lu, peshkaqenët ose vriten ose izolohen me rrjeta çeliku.

Jo peshk, as ngjala, por halat e mbetura në fyt të shqiptarëve do të jenë gostia e janarit për shqiptarët që kanë prehur thika, lugë e pirunj sipas thirrjes së LU!

Zoti Lu, duhet të kuptoj se krimi në Shqipëri nuk është krim i izoluar në AQUARIUM me peshq të bukur, jo zoti LU, krimi në Shqipëri është me peshkaqenë të bardhë, nga ato që janë në brigjet e Australisë, apo edhe Kalifornisë, të rrezikshëm dhe të pathyeshëm, zotërojnë territore, hajnë miliona cironga (popull), hajnë peshq të mëdhenj e të vegjël, po kërkush nuk mund të haj peshkaqenët. Ata vetëm mund ti vrasësh ose ti izolosh në rrjeta çeliku. Për këta lloj peshkaqenësh duhet të na fliste zoti Lu, e këta i ka çdo ditë parasysh në biseda me këta, si kryepeshkaqen qeverie, peshkaqen qeveritar, opozitar, parlamentar, prokuror, gjykatës e krejtë administrata shtetrore në të gjitha kapilarët e saj. I shikon çdo ditë me makinat luksoze, shtëpiat, parat në dysheqe, të depozituara off shore, i ke kudo nga të kthesh kokën, përballë, majtas, djathtas, para, mbrapa.

Shqiptarët le ti bëjnë yzmet gjelit detit për Vitin e Ri, e trahanas e groshës për janar se peshqit futen në thellësi e sezoni peshkut është pushim./360grade.al/

Screenshot 3

A do kapen në Shqipëri Peshqit e Mëdhenj?

TË FUNDIT

Probleme në derbin e shqiptarëve në Zvicër

Probleme në derbin e shqiptarëve në Zvicër

Si rrallëherë në kampionatin zviceran, një ndeshje &eu...

E kërkon Kombëtarja e Italisë, Allegri: Te Juventus...

E kërkon Kombëtarja e Italisë, Allegri: Te Juventus...

Pas skualifikimit të Italisë nga Botërori “Rusi 2018&...

“Ndihesha si i paralizuar, rrija shtrirë 12 orë...

“Ndihesha si i paralizuar, rrija shtrirë 12 orë...

Ndërsa dita e rikthimit të tij në fushë ka nisur num&e...

Skedina e ditës

Skedina e ditës

Duke nisur nga Kategoria Superiore e vazhduar me kampionate të ndrysh...

Basha u kërkon kancelerive perendimore: Duam Qeveri AntiMafia, ndryshe destabilitet

Basha u kërkon kancelerive perendimore: Duam Qeveri AntiMafi…

-Kreu i PD: Lidhja e krimit me politikën nuk garanton zgjedhje normal...

Reagim urgjent i Berishës: T’i hiqet menjëherë mandati Tahirit

Reagim urgjent i Berishës: T’i hiqet menjëherë mandati Tahir…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar heqjen e mandatit të Sa...

Elseid Hysaj, mediat italian i vendosin notën mbrojtësit të Kombëtares Shqiptare

Elseid Hysaj, mediat italian i vendosin notën mbrojtësit të …

Napoli ka fituar ndeshjen e radhës në kampionat ndaj skuadrë...

Rama i kërkon llogari ambasadorëve: Ku janë investitorët e huaj, sillini!

Rama i kërkon llogari ambasadorëve: Ku janë investitorët e h…

Ambasadorët e Shqipërisë janë në Tiranë. U t...

Rama mbledh ambasadorët: Duhet të ngjallni interes tek investitorët e huaj

Rama mbledh ambasadorët: Duhet të ngjallni interes tek inves…

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim ambasadorët e S...

Kategoria Superiore luan tre përballje, zbardhen emrat e gjyqtarëve

Kategoria Superiore luan tre përballje, zbardhen emrat e gjy…

Sot, do të luhet java e njëmbëdhjetë e kampionatit n&e...

Shuhet legjenda turke e peshëngritjes

Shuhet legjenda turke e peshëngritjes

Është shuar dje në moshën 50-vjeçare legjenda b...

Ambasadorja gjermane: Vetting-u, prova për hapjen e negociatave në BE

Ambasadorja gjermane: Vetting-u, prova për hapjen e negociat…

Flitet aq shumë për reforma në raporte e strategji, por p&e...

Zbardhen 400 mijë tabulate, lojtarët e Kukësit: “Po ia hedhim UEFA-s”, “ia dhamë gjyqtarit”

Zbardhen 400 mijë tabulate, lojtarët e Kukësit: “Po ia hedhi…

Zbardhja e tabulateve telefonike të celularëve që iu konfis...

Moxhi drejt largimit nga Partizani: S’po më argëton më...

Moxhi drejt largimit nga Partizani: S’po më argëton më...

Luçiano Moxhi, njeriu që mori përsipër ndërtimi...

“Kuvendi të mblidhet me urgjencë, t’i heqë mandatin Tahirit”

“Kuvendi të mblidhet me urgjencë, t’i heqë mandatin Tahirit”

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot pas publikimit te vendimit te...

Plasin gjobat dhe kushtet te Partizani

Plasin gjobat dhe kushtet te Partizani

Ndryshe nga sezonet e mëparshme këtë vit, Partizani po vuan...

Lexo më shumë ...

×