Profesor Fuga: Ua dhashë Zgjidhjen e Krizës, përse mundoni shqiptarët o politikanë?

27-03-2017
Nga Artan Fuga Zgjidhje e krizes per zgjedhjet te lira? Duhet nje qeveri dhe ligj zgjedhor qe te mos plotesonte…

Paradokset e Politikës së Jashtme Shqiptare

27-03-2017
Agim Nesho Kur mbaron mandati i një qeverisjeje, shumëkush ndalon për të analizuar arritjet dhe çfarë do t’i mbetet si…

Nikollë Lesi: Përse Edi Rama, nuk jep dorëheqjen?

27-03-2017
Nga Nikoll Lesi Lulzim Basha u kthye nga SHBA. Nuk dukej se kishte ndonjë sihariq për të sjellë, por si…

18-vjet nga eksodi biblik i shqiptarëve

27-03-2017
Nga Azem Parllaku Në vitin 2015, fotografët e Reutersit në kuadër të 30-vjetorit të shërbimit të fotografive vendosën të sjellin…

Kush jemi për të gjykuar Visarin?

26-03-2017
Per Visar Zhitin eshte shkruar e do shkruhet pergjithmone, keto ditet e sotme nuk perbejne perjashtim. Ai, ne te mire…

Si u realizua për herë të parë Simfonia e IX e Beethovenit në skenën shqiptare, në 200-vjetorin e tij të lindjes

26-03-2017
Nga Zhani CIKO Mjeshtër i Madh Me rastin e 190-vjetorit të vdekjes së Beethovenit (26 mars 1827)  U habitëm kur…

Gavrosh Levonja: Lajmet e rreme shqiptare që vijnë nga SHBA

23-03-2017
Fake newsMediat në shërbim të kryeministrit Edi Rama, siç ndodh rëndom në Shqipëri, pjesëmarrjen e ministrit të Punëve të Jashtme,…

Në 18-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë: Binomi i pandarë - NATO dhe Kosova

23-03-2017
Nesër mbushen 18 vite nga koha kur avionët e NATO-s filluan bombardimet kundër caqeve ushtarake të Serbisë. Në orën 19.…

Rama për herë të dytë pjesë e fushatës Anti Trump

23-03-2017
Ka disa ditë që ka shpërthyer një sulm mediatik i paprecedentë i Demokratëve amerikanë kundra Presidentit Trump. Fushata mediatike synon…

‘’Më kishin lodhur njerëzit që i’u dhimbsej Basha, me të u njoha atë ditë’’, Kim Mehmeti tregon pse shkoi te çadra

22-03-2017
Shkrimtari shqiptar nga Maqedonia Kim Mehmeti ishte para disa ditësh i pranishëm në çadrën e opozitës. Ndërkohë që arsyet e…

Gavrosh Levonja: Si mori Serbia 1 miliard e 500 milionë euro asistencë? Po Shqipëria ku është?

23-03-2017
Gazeta gjermane “Die Welt” ku citohej kreu i Komisionit Europian për politikën e jashtme, David McAllister, i cili jepte alarmin…

Dritan Hila: Një mundësi që Ilir Meta të zgjidhë krizën

22-03-2017
Pas dekretimit të Fatmir Xhafajt dhe komunikimit të së dielës nga ana e kryeministrit me publikun, i cili deklaroi se…

Armand Shkullaku: Rama marshon i vetëm drejt fundit

22-03-2017
Nga Armand Shkullaku Kryeministri hipotetik, i qeverisë hipotetike teknike, me siguri që ditën e parë të punës do të çmontonte…

Dylgjeri: Ti Basha, duhet tua nxjerrësh lakuriq Ramën amerikanëve!

22-03-2017
POSTIMI I DYLGJERIT :  Basha ti tregoi gjithshka amerikanëve! Nëse Rama doli lakuriq në plazh, aty ku edhe dilet, Basha…

Dekretimi i Xhafës ministër, Meidani: O, si nuk kam një grusht të fuqishëm!

21-03-2017
Nga Denion Meidani Një konferencë e panevojshme   O, si nuk kam një grusht të fuqishëm! Malit, që hesht, mu në…

“Nishani mund të kishte dhënë dorëheqjen, por Meta tani mund të nxjerrë vetë gështenjat me Xhafajn”

21-03-2017
AGRON GJEKMARKAJ Nuk është sekret për askënd që mes Ilir Metës dhe Fatmir Xhafajt harliset prej motesh çdo ditë e…

Rama, në dilemë mes “fundit të tmerrshëm” e “tmerrit pa fund”

21-03-2017
Nga Kastriot Islami Deklaratën se “do të shkoj në zgjedhje pa opozitën dhe çdo parti tjetër që nuk merr pjesë…

Dekretimi i Xhafajt/ “Shpërthen” Visar Zhiti: Nishan pa nishan, je një hiç-president, ik sa më parë!

20-03-2017
Poeti i njohur dhe përfaqësuesi diplomatik i Shqipërisë në Vatikan, Visar Zhiti komenton për “Gazeta Shqiptare” vendimin e presidentit të…

Shkruan Berat Buzhala: Një psikografi për Edi Ramën

20-03-2017
Kryeministri Rama është politikan frikacak. Sa herë e ka punën pisk, të parat koka që i ha janë ato të…

A do ta dekretojë Nishani, Fatmir Xhafajn?

19-03-2017
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka njoftuar një konferencë shtypi sot në ora 18:00. Eshtë afër mendsh që konferenca e…

TË FUNDIT

Mashtrimi dhe Trumpizmi i ri i Rilindjes

Mashtrimi dhe Trumpizmi i ri i Rilindjes

Tani Presidenti amerikan Donald Trump, është shndërruar n&e...

Ish Këshilltari Berishës shpërthen ndaj Bregut: Je pasuruar për shtatë breza, ke një dosje...

Ish Këshilltari Berishës shpërthen ndaj Bregut: Je pasuruar …

Deputetja e PD­-së, Majlinda Bregu ka reaguar pas një report...

“Investigimi” i Ngjelës: Ju tregoj 300 milionë eurot e Berishës dhe 500 milionë eurot e 5 Ministrave të tij!

“Investigimi” i Ngjelës: Ju tregoj 300 milionë eurot e Beris…

Çfarë po ndodh realisht sot në Shqipëri? Komedi...

ZYRTARE: Ronaldinho sërish në fushë, luan kundër Real Madridit (FOTO)

ZYRTARE: Ronaldinho sërish në fushë, luan kundër Real Madrid…

Ronaldinho do të zbresë sërish në fushën e futbol...

Miqësorja e U-21, kuqezinjtë  mposhtin  2-0 Moldavinë

Miqësorja e U-21, kuqezinjtë mposhtin 2-0 Moldavinë

Skuadra e U- 21 ka arritur të fitojë në miqësoren me s...

Rama: Nën qeverinë time ikin nga Shqipëria por edhe kthehen…

Rama: Nën qeverinë time ikin nga Shqipëria por edhe kthehen…

Kanë kaluar shumë vjet tashmë nga tragjedia e Otrantos. K...

Takimet e fshehta Basha-Rama dhe konspiracioni i konspiracionit

Takimet e fshehta Basha-Rama dhe konspiracioni i konspiracio…

Dëshpërimi i qeverisë dhe kokëkrisja e kryeministrit p...

Kanadaja ia beson strukturën e rëndësishme në NATO një shqiptari: Jam gati të kthehem në Tiranë

Kanadaja ia beson strukturën e rëndësishme në NATO një shqip…

“Unë jam i gatshëm të kthehem e të jap kontribut...

Skandal: Juventusi ka lidhje me mafian..

Skandal: Juventusi ka lidhje me mafian..

Juventusi tashmë është duke u hetuar edhe nga komiteti disi...

Bashkim Fino: Pse dhe si u zumë si rrugaçë me Berishën në ’97-ën

Bashkim Fino: Pse dhe si u zumë si rrugaçë me Berishën në ’9…

Këto ditë të 20 viteve më parë, ai do jetonte dit...

“Shokon” deputetja e PD-së: Rama o nekrofil, anijen me refugjatët e Otrantos e mbushi Zani Çaushi

“Shokon” deputetja e PD-së: Rama o nekrofil, anijen me refug…

Deputetja e Partisë Demokratike, Liljana Elmazi, akuzon kryeministrin...

Gazetari Bledian Koka: Rama po ikën me bisht ndër shalë, po largon sendet e tija nga zyra

Gazetari Bledian Koka: Rama po ikën me bisht ndër shalë, po …

Bishti diku ndër shalë… Raportohet se Kryeministri Edi Ra...

Duka: Nëse ti je Fatos Nano, unë jam Sali Berisha

Duka: Nëse ti je Fatos Nano, unë jam Sali Berisha

Nga Akademia Politike, një forum pranë Partisë Ambientalist...

EMRAT/ 42 sponsorat “VIP” që dhanë 260 mln lekë për LSI

EMRAT/ 42 sponsorat “VIP” që dhanë 260 mln lekë për LSI

Në raportet financiare të dorëzuara në KQZ për bu...

Mazhoranca i ka votat për Presidentin e ri? Reagon Dule: Me lekët e hashashit...

Mazhoranca i ka votat për Presidentin e ri? Reagon Dule: Me …

Opozita ka reaguar në lidhje me deklaratat e bëra nga Kryeminist...

Mancini “godet” Guardiolan: Nuk është e lehtë të fitosh..

Mancini “godet” Guardiolan: Nuk është e lehtë të fitosh..

Ish trajneri i Interit e Manchester Cityt, Roberto Mancini, i ka bër&...

Welcome to Hymeti's Palace

Posted by HOTEL "Hymeti's Palace" on Monday, October 10, 2016

Lexo më shumë ...

×