Letra e lexuesit: Z. Kryeministër operacionet e policore nuk lajmërohen në tv. Kësaj i thonë, ikni se do ju kap...

Letra e lexuesit:

Një lexues i 360grade.al ka komentuar daljen e fundit të Kryeministrit Edi Rama, që sot paradite kishte mbledhur task forcën e policisë kundër Cannabisit. Sipas Ramës, tashmë policia është gati dhe do të nis një operacionë të gjerë kundër kultivuesve dhe trafikantëve të Cannabisit, të cilët ai i quajti feudë të drogës, ndërsa Drejtori i Policisë Haki çako tha se janë 5-së grupe kriminale që po hetohen, madje nën vëzhgim është dhe pasuria e tyre.

Lexuesi:

Po dëgjojë me vëmendje kryeministrin e vendit tim, i cili përmes televizionit të tij privat në facebook, lajmëroi shqiptaërt se do të niste një operacionë të gjerë anti drogë, pasi tashmë droga është kthyer në një njollë të zezë për imazhin e vendit. Rama tha se operacioni do të zhvillohet pas sezonit turistik, pasi nuk duhet të shqetësohen pushuesit dhe gjithashtu përmes çakos njoftoi se në fokus janë pesë grupe të rrezikshme kriminale. Ai i quajti Feude të drogës.  Një leximi i thjeshtë narrativ i deklaratës së Ramës tregon qartë se dalja në tv nuk është një njoftim për publikun e gjerë, pasi ky lajm i gëzueshëm publikut duhet ti jepet pasi ka ndodhur operacioni, duke paraqitur dhe shifrat e rezultatit të arritur. Dhënia e një informacioni të tillë vetëm sa e dekonspiron atë, duke i dhënë mundësi 5 grupeve kriminale të lëvizin gurët e duhur në lojën e shahut përballë kryeministrit dhe Policisë së Shtetit për të mos u kapur. Kryeministri madje, sqaroi qartë se kur do të bëhet operacioni, pra i tha grupeve kriminale se koha për të lëvizur është tani, pasi në fund të sezonit turistikë do të ketë edhe sulmin policia për të hequr njollën e zezë që ka kapluar vendin, çdo vit e më shumë. Pra, kryeministri përmes daljes së tij televizive, konsumojë shoën e rradhës dhe i dha mesazh të qartë kriminelëve për lëvizjet e rradhës. Prandaj Z. Kryeministër, nëse vërtet dëshiron të sulmosh prodhuesit dhe trafikantët e drogës, sëbashku me kokat e krimit, mos dil në tv, por në terren sëbashku me policinë.../360grade.al

 

A do kapen në Shqipëri Peshqit e Mëdhenj?

TË FUNDIT

Probleme në derbin e shqiptarëve në Zvicër

Probleme në derbin e shqiptarëve në Zvicër

Si rrallëherë në kampionatin zviceran, një ndeshje &eu...

E kërkon Kombëtarja e Italisë, Allegri: Te Juventus...

E kërkon Kombëtarja e Italisë, Allegri: Te Juventus...

Pas skualifikimit të Italisë nga Botërori “Rusi 2018&...

“Ndihesha si i paralizuar, rrija shtrirë 12 orë...

“Ndihesha si i paralizuar, rrija shtrirë 12 orë...

Ndërsa dita e rikthimit të tij në fushë ka nisur num&e...

Skedina e ditës

Skedina e ditës

Duke nisur nga Kategoria Superiore e vazhduar me kampionate të ndrysh...

Basha u kërkon kancelerive perendimore: Duam Qeveri AntiMafia, ndryshe destabilitet

Basha u kërkon kancelerive perendimore: Duam Qeveri AntiMafi…

-Kreu i PD: Lidhja e krimit me politikën nuk garanton zgjedhje normal...

Reagim urgjent i Berishës: T’i hiqet menjëherë mandati Tahirit

Reagim urgjent i Berishës: T’i hiqet menjëherë mandati Tahir…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar heqjen e mandatit të Sa...

Elseid Hysaj, mediat italian i vendosin notën mbrojtësit të Kombëtares Shqiptare

Elseid Hysaj, mediat italian i vendosin notën mbrojtësit të …

Napoli ka fituar ndeshjen e radhës në kampionat ndaj skuadrë...

Rama i kërkon llogari ambasadorëve: Ku janë investitorët e huaj, sillini!

Rama i kërkon llogari ambasadorëve: Ku janë investitorët e h…

Ambasadorët e Shqipërisë janë në Tiranë. U t...

Rama mbledh ambasadorët: Duhet të ngjallni interes tek investitorët e huaj

Rama mbledh ambasadorët: Duhet të ngjallni interes tek inves…

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim ambasadorët e S...

Kategoria Superiore luan tre përballje, zbardhen emrat e gjyqtarëve

Kategoria Superiore luan tre përballje, zbardhen emrat e gjy…

Sot, do të luhet java e njëmbëdhjetë e kampionatit n&e...

Shuhet legjenda turke e peshëngritjes

Shuhet legjenda turke e peshëngritjes

Është shuar dje në moshën 50-vjeçare legjenda b...

Ambasadorja gjermane: Vetting-u, prova për hapjen e negociatave në BE

Ambasadorja gjermane: Vetting-u, prova për hapjen e negociat…

Flitet aq shumë për reforma në raporte e strategji, por p&e...

Zbardhen 400 mijë tabulate, lojtarët e Kukësit: “Po ia hedhim UEFA-s”, “ia dhamë gjyqtarit”

Zbardhen 400 mijë tabulate, lojtarët e Kukësit: “Po ia hedhi…

Zbardhja e tabulateve telefonike të celularëve që iu konfis...

Moxhi drejt largimit nga Partizani: S’po më argëton më...

Moxhi drejt largimit nga Partizani: S’po më argëton më...

Luçiano Moxhi, njeriu që mori përsipër ndërtimi...

“Kuvendi të mblidhet me urgjencë, t’i heqë mandatin Tahirit”

“Kuvendi të mblidhet me urgjencë, t’i heqë mandatin Tahirit”

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot pas publikimit te vendimit te...

Plasin gjobat dhe kushtet te Partizani

Plasin gjobat dhe kushtet te Partizani

Ndryshe nga sezonet e mëparshme këtë vit, Partizani po vuan...

Lexo më shumë ...

×