Agim Krajka: “Nuk e di a ekziston një Ministri Kulture te ne?!”

22-01-2017
Kompozitori i shquar i viteve 60-80-të, “Mjeshtër i Madh” Agim Krajka, një emër i shquar në muzikën shqiptare, në një…

Bukëpjeksi Uliks Fehmiu: “Kam përmbushur ëndrrën e babait”

22-01-2017
“Le zananë e merr zurnanë”, i thonë andej nga jugu. Këshut po ndodh me aktorin Uliks Fehmiu, djali I aktorit…

Artistët e TOB në një situate të frikshme, pritet migrimi i tyre

22-01-2017
E thëna me të bërën janë shumë larg. U tha se në janar pritej të fillonte rikonstruksioni i Teatrit të…

Zbulohet misteri poshtë varrit të Skënderbeut në Lezhë

21-01-2017
Të shumtë janë vizitorët dhe turistët që ndërsa kanë vizituar vendvarrimin e Skënderbeut në Lezhë nuk e kanë ditur se…

Shqipëria dhe Kosova, stendë të përbashkët në Berilinale

21-01-2017
Qendra Kombëtare Kinematografike e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të përfaqësohen së bashku në stendën European Film Market, në…

Reagon Bashkia e Tiranës, Dekori fshin parullat e guerrilasve

21-01-2017
Ka reaguar menjëherë drejtoria e Dekorit pranë Bashkisë së Tiranës. Pas sinjalizimit të “360grade.al”, se persona të paidentifikuar dhe të…

Enver Petrovci kërkon para për filmin për gratë e dhunuara

21-01-2017
Në video thuhet se filmi nuk është përkrahur nga institucionet kulturore e shtetërore kosovare, prandaj një SMS në një numër…

Shtohen zullumet e Mirela Kumbaros

22-01-2017
Ish-drejtoresha e trashëgimisë kulturore akuzon Kumbaron: Pr/ligji u përgatit në fshehtësi, nuk mor mendimi i specialistëve.  Zhulieta Sina Harasani, ish…

Ndriçim Xhepa, sot 60-vjeç: "Të ardhmen do ta shikoja me të papriturat e pafundme që bie optimizmi i çuditshëm në këtë vend"

21-01-2017
"Ndriçim Xhepa është një nga aktorët më të mirë që kemi dhe plotësisht i formuar. Ai është një aktor me…

Militantët freshistë masakrojnë kabinat e zbukuruara të Tiranës

21-01-2017
Sot në mëngjes të gjitha kabinat telefonike të zbukuruara  nga Dekori i Bashkisë së Tiranës janë shkatërruar, duke shënuar mbi…

Louis Treumann, ylli i operetave gjermane, “vullnetar” në frontin shqiptar

20-01-2017
“Luis Treumann në Shqipëri. I vetmi aktor i operës komike vjeneze që braktisi skenat, që për të duhej të ishin…

Hija që e ndjek pas shkrimtarin Ardian-Christian Kyçyku

20-01-2017
Shkrimtari pogradecar, Ardian-Christian Kyçyku, me banim në Bukuresht, Rumani, ka hedhur në treg romanin e tij të ri, „Incógnito [Copëza…

Ekskluzive\Bujar Zajmi: Artisti nuk duhet të merret me politikë, sepse është gjithmonë i humbur

20-01-2017
Piktori i mirënjohur Bujar Zajmi është nga krijuesit e paktë që i përket brezit të dytë të piktorëve, që në…

Këngëtarja e parë shqiptare e shkolluar për kanto ne Romë

20-01-2017
Sot është 110 vjetori i lindjes së artistes së shquar, sopranos dhe regjisores Jorgjie Filçe-Truja, “e para këngëtare shqiptare e…

Nuk gjen hapësira në GKA, piktori korçar ekspozon 71 tablo në galerinë e artit FAB

20-01-2017
 “Arratia e mendimit”, titullohet ekspozita vetjake e piktorit korçar Roland Karanxha. Në këtë ekspozitë me 71 tablo, e cila çelet…

Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve Popullore, nis turneun vjetor: nesër koncert në Lushnjë

20-01-2017
Sikurse ishte paralajmëruar, me fillim e rikonstruksionit të godinës së TKOB, trupat artistike do të nisnin turin nëpër rrethe e…

FOTO/ Gaz Paja dhe Genc Fuga në një ‘mision’ të veçantë

19-01-2017
Komedia e zezë “Çfarë pa kryeshërbëtorja” do të jetë premierë në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” më 4…

People’s Choice Awards 2017/Ellen DeGeneres rekord çmimesh, plot 20, Johnny Deep “Ikona e kinemasë”

19-01-2017
Në Microsoft Theater të Los Angeles u zhvillua mbrëmjen e djeshme People’s Choice Awards 2017, ngjarja amerikane që vlerëson ,…

“Pranverë e paharruar në fshatin e harruar”, film që përfshin tre shtete në një shoqërie patriarkale

19-01-2017
Filmi “Pranverë e paharruar në fshatin e harruar” me skenar dhe regji nga Kushtrim Bekteshi pritet të jetë premierë në…

Sonila Kapidani: Ministria e Kulturës mbështet projekte pa vlerë, jo gjëra të qëndrueshme, që i duhen vendit

19-01-2017
“Ministria nuk e ka një strategji, e cila ndërton punë të qëndrueshme dhe hap punë për njerëzit, që të mos…

TË FUNDIT

Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për ridefinimin e kufijve

Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për rid…

Ministri i Pune te Jashtem te Serbisë Ivica Daçiç ne nje interviste akordu...

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë për Preshevën

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jep…

Akademiku Rexhep Qosja ka propozuar shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe S...

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Majko shpërthen ndaj Rexhep Qosjes: Kjo është gabim

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Majko shpërthen ndaj R…

Pandeli Majko ndërmjet një statusi në Facebook ka reaguar menjëherë mbi pr...

Inagurimi i Trump, Basha i ftuar edhe në Lutjen Kombëtare Ndërfetare në Uashington

Inagurimi i Trump, Basha i ftuar edhe në Lutjen Kombëtare Nd…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ndodhet në SHBA, ku mori pjesë në ceremoni...

KQZ projekt studimor për votimin elektronik

KQZ projekt studimor për votimin elektronik

Zyrtarë të Shoqatës Botërore të Organeve Zgjedhore (A WEB) me ftesë të Kom...

Skedina e ditës

Skedina e ditës

Në këtë ditë pushimi ju kemi sjellë disa nga parashikimet për ditën e sotm...

“Familja nuk tregon të vërtetën, Shumaker ka ...”

“Familja nuk tregon të vërtetën, Shumaker ka ...”

Shtatë herë kampioni i Formula 1, Majkëll Shumaker prej tre vitesh qëndron...

Ish-banori i “Big Brother”: Angazhimi im i ri te LIBRA, pse iu bashkova Blushit

Ish-banori i “Big Brother”: Angazhimi im i ri te LIBRA, pse …

Prej ditësh është bërë publik lajmi se ish-ban ori i “Big Brother” është b...

Video/Përplasja Bushati - Çili: Ja fjalët e rënda midis tyre!

Video/Përplasja Bushati - Çili: Ja fjalët e rënda midis tyre…

Debati për ndërhyrjen e Edi Ramës në politikat botuese të mediave kryesore...

Zbulohet mesazhi ku Brixhida Kokëdhima mbështet e dashuruar Koçon!

Zbulohet mesazhi ku Brixhida Kokëdhima mbështet e dashuruar …

Brixhida Kokëdhima, gruaja e ish- deputetit të PS-së Koço Kokëdhima ka pub...

Flet ish-gruaja e Alfred Pezës: Ja çfarë dëshmova në Prokurori

Flet ish-gruaja e Alfred Pezës: Ja çfarë dëshmova në Prokuro…

Flet për herë të parë ish-bashkëshortja e deputetit Alfred Peza, Adelina T...

Veliaj befason me vendimin e tij, emëron kryetar të ri për Bashkinë e Tiranës

Veliaj befason me vendimin e tij, emëron kryetar të ri për B…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka emëruar një kryetar të ri b...

“Spiunë” në stërvitjen e Partizanit, trajneri zbras tribunën e stadiumit

“Spiunë” në stërvitjen e Partizanit, trajneri zbras tribunën…

Një tentativë e pastër spiunazhi ka ndodhur dje gjatë përgatitjeve të Part...

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të presidentit Trump

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të pres…

“Rusia mund të njohë Kosovën për një marrëveshje me SHBA-të..” është ky la...

Kreu i PDIU, Idrizi "sulmon" Greqinë: ‘Zëdhënësit e Athinës’ do përballen me ne

Kreu i PDIU, Idrizi "sulmon" Greqinë: ‘Zëdhënësit …

Në 26-vjetorin e krijimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”, kreu i PDIU-...

FOTO/ Mesazhi i Majkos për 21 Janarin, kujt i drejtohet ?

FOTO/ Mesazhi i Majkos për 21 Janarin, kujt i drejtohet ?

Ndër të parët që ka reaguar për ngjarjen e rëndë të 21 janarit të 5 6 vite...

Welcome to Hymeti's Palace

Posted by HOTEL "Hymeti's Palace" on Monday, October 10, 2016

Lexo më shumë ...

×