Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për ridefinimin e kufijve

22-01-2017
Ministri i Pune te Jashtem te Serbisë Ivica Daçiç ne nje interviste akorduar agjencise së lajemeve “Presheva Jonë” ka folur…

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të presidentit Trump

22-01-2017
“Rusia mund të njohë Kosovën për një marrëveshje me SHBA-të..” është ky lajmi me i ri ne arenën ndërkombëtarë qe…

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë për Preshevën

22-01-2017
Akademiku Rexhep Qosja ka propozuar shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë. I ftuar në ‘Zona e Debatit’ në Klan Kosova,…

Ekspertët: Konflikti me Serbinë mund të përshkallëzohet

20-01-2017
Ekspertët kosovarë të sigurisë nuk e përjashtojnë mundësinë e eskalimit të situatës së sigurisë në vend. Sipas tyre, rreziku është…

Lunaçek: Asociacioni u jep pavarësi serbëve nga Beogradi

19-01-2017
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek është shprehur se Asociacioni i Komunave Serbe duhet të themelohet në përputhje…

Albin Kurti: Politika në Shqipëri e Kosovë të orientohet drejt bashkimit, jo gjithmonë pajtohem me Ramën

19-01-2017
Deputeti i lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, tregon në një intervistë ekskluzive për gazetën “TemA” gjykimin e tij për një sërë…

INTERPOL nga Kosova ka emrat e Haradinaj, Sylës, Bujës dhe 19 të tjerë

19-01-2017
Lista prej 157 kosovarëve që kërkoheshin nga Interpoli për vepra të ndryshme penale, me kërkesë të Serbisë, është reduktuar në…

FOTO/ Zbulohet një spiune ruse në Kosovë, pjesë e një rrjeti të gjerë agjentësh sekretë

19-01-2017
Agjencia e Kosovës për Inteligjencë ka siguruar të dhëna, të cilat ishin bërë publike në fund të vitit 2016, se…

Obama dërgon në senat marrëveshjen Kosovë-SHBA për ekstradim

18-01-2017
Presidenti amerikan, Barack Obama e dërgoi pwr ratifikim në senat Marrëveshjen për ekstradim të nënshkruar ndërmjet qeverisë së Shteteve të…

Veteranët e UÇK-së, të shtunën, protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

18-01-2017
Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së, të shtunën do të organizojnë protestë gjithëpopullore në mbështetje të kreut të AAK-së…

Gjermania: Kosova i kontrollon vet kufijtë, edhe veriun

18-01-2017
Provokimet e shtetit serb, për presidentin e Kosovës Hashim Thaçi do të vazhdojnë derisa ai ta njohë Kosovën e të…

Deklarata e Thaçit publikohet në 40 mijë media botërore

18-01-2017
Artikulli i botuar nga agjencia britanike me famë botërore, Reuters, me titull “Serbia dëshiron ta aneksojë një pjesë të Kosovës…

VIDEO/ Mediat serbe kritikojnë liderët politikë rreth trenit për Kosovë

17-01-2017
Ngjarja e fundit me trenin serb, që synoi të hyjë në Kosovë, ka ngjallur sërish ndjenjat e nacionalizmit, i cili…

VIDEO/ Incidenti, rapsodi i thurr këngë Thaçit: Ku po shkon o tren i zi, në Kosovë nuk të la me hi

17-01-2017
Rapsodit Nuredin Gashi, nuk i janë dashur më shumë se disa orë për ta nxjerr një këngë për zhvillimet e…

Ambasada e SHBA: E drejtë e shtetit të Kosovës të ruajë kufijtë

17-01-2017
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë ka reaguar në lidhje me episodin e fundjavës së kaluar, kur treni serb…

FOTO/ Lavdrim Muhaxheri është gjallë dhe 200 kilometra larg Aleppos

17-01-2017
Lavdrim Muhaxheri nuk është në Kosovë, ashtu siç kishte shkruar një gazetë italiane. Burime të Indeksonline, të afërta me familjen…

Presidenti Thaçi: FSK forcë profesionale e standardeve të NATO-s, e gatshme të mbrojë territorin

17-01-2017
Presidenti Hashim Thaçi, duke marrë shkas nga ngjarjet e fundit dhe përplasjet me Beogradin zyrtar, deklaroi se e Forcës së…

Thaçi: Provokacion politik me prapavije ushtarake

17-01-2017
Presidenti i Kosoves Hashim Thaci duke nderhyre ne emisionin Opinion, e cilesoi trenin e nisur nga Serbia ne drejtim te…

Thaçi: Serbia synon aneksimin e veriut të Kosovës, si Rusia Krimenë

16-01-2017
Serbia ka në plan për të aneksuar një pjesë të veriut të Kosovës, ashtu sikurse Rusia ka aneksuar rajonin e…

Eksperti e politikave ballkanike: Ekstradimi i Haradinajt rikthen luftën

16-01-2017
Drejtori i Programit për Paqe dhe Drejtësi në Institutin për Studimin e të Drejtave të Njeriut në Universitetin e Kolumbias,…

TË FUNDIT

Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për ridefinimin e kufijve

Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për rid…

Ministri i Pune te Jashtem te Serbisë Ivica Daçiç ne nje interviste akordu...

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë për Preshevën

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jep…

Akademiku Rexhep Qosja ka propozuar shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe S...

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Majko shpërthen ndaj Rexhep Qosjes: Kjo është gabim

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Majko shpërthen ndaj R…

Pandeli Majko ndërmjet një statusi në Facebook ka reaguar menjëherë mbi pr...

Inagurimi i Trump, Basha i ftuar edhe në Lutjen Kombëtare Ndërfetare në Uashington

Inagurimi i Trump, Basha i ftuar edhe në Lutjen Kombëtare Nd…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ndodhet në SHBA, ku mori pjesë në ceremoni...

KQZ projekt studimor për votimin elektronik

KQZ projekt studimor për votimin elektronik

Zyrtarë të Shoqatës Botërore të Organeve Zgjedhore (A WEB) me ftesë të Kom...

Skedina e ditës

Skedina e ditës

Në këtë ditë pushimi ju kemi sjellë disa nga parashikimet për ditën e sotm...

“Familja nuk tregon të vërtetën, Shumaker ka ...”

“Familja nuk tregon të vërtetën, Shumaker ka ...”

Shtatë herë kampioni i Formula 1, Majkëll Shumaker prej tre vitesh qëndron...

Ish-banori i “Big Brother”: Angazhimi im i ri te LIBRA, pse iu bashkova Blushit

Ish-banori i “Big Brother”: Angazhimi im i ri te LIBRA, pse …

Prej ditësh është bërë publik lajmi se ish-ban ori i “Big Brother” është b...

Video/Përplasja Bushati - Çili: Ja fjalët e rënda midis tyre!

Video/Përplasja Bushati - Çili: Ja fjalët e rënda midis tyre…

Debati për ndërhyrjen e Edi Ramës në politikat botuese të mediave kryesore...

Zbulohet mesazhi ku Brixhida Kokëdhima mbështet e dashuruar Koçon!

Zbulohet mesazhi ku Brixhida Kokëdhima mbështet e dashuruar …

Brixhida Kokëdhima, gruaja e ish- deputetit të PS-së Koço Kokëdhima ka pub...

Flet ish-gruaja e Alfred Pezës: Ja çfarë dëshmova në Prokurori

Flet ish-gruaja e Alfred Pezës: Ja çfarë dëshmova në Prokuro…

Flet për herë të parë ish-bashkëshortja e deputetit Alfred Peza, Adelina T...

Veliaj befason me vendimin e tij, emëron kryetar të ri për Bashkinë e Tiranës

Veliaj befason me vendimin e tij, emëron kryetar të ri për B…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka emëruar një kryetar të ri b...

“Spiunë” në stërvitjen e Partizanit, trajneri zbras tribunën e stadiumit

“Spiunë” në stërvitjen e Partizanit, trajneri zbras tribunën…

Një tentativë e pastër spiunazhi ka ndodhur dje gjatë përgatitjeve të Part...

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të presidentit Trump

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të pres…

“Rusia mund të njohë Kosovën për një marrëveshje me SHBA-të..” është ky la...

Kreu i PDIU, Idrizi "sulmon" Greqinë: ‘Zëdhënësit e Athinës’ do përballen me ne

Kreu i PDIU, Idrizi "sulmon" Greqinë: ‘Zëdhënësit …

Në 26-vjetorin e krijimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”, kreu i PDIU-...

FOTO/ Mesazhi i Majkos për 21 Janarin, kujt i drejtohet ?

FOTO/ Mesazhi i Majkos për 21 Janarin, kujt i drejtohet ?

Ndër të parët që ka reaguar për ngjarjen e rëndë të 21 janarit të 5 6 vite...

Welcome to Hymeti's Palace

Posted by HOTEL "Hymeti's Palace" on Monday, October 10, 2016

Lexo më shumë ...

×