Qeveria falimenton kompaninë e vetme shqiptare të celularëve, ja denoncimi

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot falimentimin nga qeveria edhe të së vetmes kompani celulare shqiptare, falimentim i imponuar me presion të fortë tatimor. Falimentimi i saj do të thotë "prerje e kafshatës së gojës për 200 familje", ndaj ish-Kryeministri u bën thirrje punonjësve, pronarëve, abonentëve të kësaj kompanie të mos heshtin, por "të protestojnë ndaj arbitratitetit mafioz qeveritar të Noriegës."

Mesazhi i plotë i Berishës:

Qeveria falimenton kompanine e vetme celulare shqiptare “Plus Communication”. Specialisti dixhital jep lajmin e hidhur per ekonomine shqiptare, pasi sipas tij bordi i kompanise Plus detyrohet, per shkak te terrorit te tatimoreve, te nderprese veprimtarine e saj dhe te shpalle falimentimin.

Me kete raste dua te njoftoj shqiptaret se kjo kompani luajti rol kryesor me uljen tarifave te saj ne pergjigje te thirrjes se qeverise per tarifa jashte spekullimit dhe per regullimin e tarifave me tregun e komunikimeve celulare.

Shtoj ketu se tarifat asokohe ishin 300-500% me te larta se ne vendet e BE. Me uljet qe ajo beri, te cilat u ndoqen pastaj dhe nga kompanite e tjera celulare, u mbyll epoka e cërrit dhe shqiptaret komunikonin tashme si te gjithe qytetaret e tjere europiane. Mbeshtetja e kesaj politike e beri ate fokus sulmesh nga opozita e asaj kohe, sot qeveritaret kanabiste dhe simotrat e saj, gjersa i imponuan vendimin e perfundimit te aktivitetit te saj duke shembur kompanine e vetme me kapital teresisht shqiptar ne fushen e komunikimeve celulare si dhe prere kafshaten e gojes 200 familjeve.

Duke denuar si nje rekord te zi tjeter te qeverise se klienteles, u bej thirrje punonjesve, pronareve dhe abonenteve te kompanise te protestojne per te mbrojtur djersen, punen, investimin e tyre ndaj arbitraritetit mafioz qeveritar te Norieges.

Ketu me posht keni mesazhin e specialistit dixhital. sb

“Pershendetje i nderuar Doktor Berisha ,
Une qe po ju shkruaj jam nje punonjes i kompanise se vetme Celulare 100% Shqiptare Plus Communication te cilen po e mbyllin perfundimisht .Per 6 muaj kane shkurtuar rre 60 pununonjes me pretekstin ristrukturim . Asnje nuk flet !!Para 3 ditesh ka ardhur nje njoftim i kompanise ku thuhet se kompania do te ndreprese trasmetimin e frekuencave dhe per punonjesit eshte vendosur shpallaja ne foto. Qe do te thote se 220 punonjes do te dalin ne rruge .Asnje media nuk flet !! Qeveria nderkohe flet per rritje te investimeve dhe punesimit !!!! Min e punes ben sikur sdi gje .
E vetmja kompani celulare me 100% kapital dhr investitore Shqiptare u shkri 220 familje ngelen pa pune asnje reagim nga AKEP asnje rreagim nga Media kurse Qeveria flet per arritje ekonomike dhe ulje te papunesise .
Ju lutem publikoheni pasi eshte dicka shume e rende per te gjithe .
Ju lutem te me ruani anonimatin e numrit te telefonit.
Me respekt nje qytetar i Shqetesuar”

A vazhdon Marrëveshja Rama-Basha për Prokurorin e Përgjithshëm?

TË FUNDIT

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryeprokuror 3 herë fitues në lloto (SHIFRAT E MAJME)

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryepr…

Ditën e djeshme një e nga një përpara Komisionit t&eum...

A është beteja për kryeprokurorin, një betejë për dosjet e nxehta? Çfarë fshihet pas?

A është beteja për kryeprokurorin, një betejë për dosjet e n…

Është zgjedhja e prokurorit të përkohshëm një...

Dikur bënte krenarë shqiptarët, Ilir Suli: Sot jetoj me pensionin e mamasë

Dikur bënte krenarë shqiptarët, Ilir Suli: Sot jetoj me pens…

Ish-peshëngritësi Ilir Suli, ka bërë një rrë...

‘A do ndiqnit penalisht një ministër’, kandidati për Kryeprokuror: Unë jo, por…

‘A do ndiqnit penalisht një ministër’, kandidati për Kryepro…

FATION BINJAKU/ Maxhoranca në Komisionin e Ligjeve ka zhvilluar dje p...

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka dhënë 20 hektarë Balilit

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka …

Gjatë interpelancës me ministrin e Bujqësisë, deputeti...

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë për Fadil Kasemin

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë pë…

Prokuroria e Krimeve të rënda ka përfunduar hetimet pë...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja me...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja …

Ish -shefi i shërbimit sekret, Fatos Klosi, në 360gradë t&e...

Të maskuar dhe të armatosur,  4 persona trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, 4 persona trondisin shkodrën…

Katër persona të maskuar dhe me armë kanë hyrë n...

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Që ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Dona...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Me datë 14.12.2017, rreth orës 07:15, ka ardhur një telefon...

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkelim Kushtetutën, por të gjejmë zgjidhje për KLP...Frika është tek BKH dhe SPAK

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkeli…

Kryetarja e LSI, Monika Kryeamdhi, duke vijuar retorikën e saj pë...

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sallës: Do të hyjmë pas 'teatrit'

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sall…

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot punimet në një sall&...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Dje, Kukësi ka luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Erzenit për Kup&e...

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi për tokat me qira

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi…

Ministri i Bujqësisë, Niko Pelshi gjatë replikës s&eum...

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën e Qershorit

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën …

Nuk janë të pakta shkeljet nga ana e Partive Politike në fu...

Kryeprokurori firmën, Kryeministri vulën

Kryeprokurori firmën, Kryeministri vulën

PS dhe Edi Rama nuk tërhiqen nga zgjedhja e një kryeprokurori t&...

Lexo më shumë ...

×