FMN e shqetësuar për konçensionet dhe borxhin publik: Kujdes me shitblerjet e bankave

14-12-2017
Bordi Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) përfundoi Konsultimet me Shqipërinë për Nenin IV për vitin 2017. Në deklaratën me…

Zyrtare/ Shpërblimet e fundivitit, përveç pensionistëve do të shpërblehen edhe...

13-12-2017
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë një lajm të mirë për një sërë kategorish që do të përfitojnë shpërblim…

Europa do të bllokojë sufllaqet. Po Shqipëria?

13-12-2017
Parlamenti Europian do të votojë sot mbi ndalimin e përdorimit të substancave konservuese në mishin e ngrirë për hell vertikal.…

Banka Botërore: Shqipërisë i duhen 30 vjet për të arritur standardin e BE-së

12-12-2017
Banka Botërore konstatonte në raportin e fundit “Ballkani Perëndimor: Rigjallërimi i motorit të rritjes dhe prosperitetit”, se Ballkanit Perëndimor do…

Skema e re për fermerët/ Si do përfitohet nga fondi 20 mln euro

11-12-2017
Zhvillimi spontan i bujqësisë, qoftë në kulturat që kultivohen, qoftë në tregjet që synohen nuk e ka ndihmuar aspak sektorin.…

Si të kurseni energji teksa ngroheni me kondicioner

09-12-2017
Ngrohja dhe ftohja e shtëpisë tuaj përbën pothuajse rreth 50 për qind të faturave vjetore të energjisë. Për të ruajtur…

Universitetet private po mbytin publiket

08-12-2017
Numri i studentëve që ndjekin arsimin e lartë në universitetet publike për të tretin vit radhazi është futur në cikël…

Foto/ 'I jemi është më i madh se i Getoarit', habit këngëtari

08-12-2017
Këngëtari i këngës "Seks Toy", Gjon Karricën , me deklaratat e tij është kthyer shpeshherë në qendër të vëmendjes. Ashtu…

Fillojnë efektet sezonale, euro në rënie në tregun vendas

08-12-2017
Monedha vendase është çmuar ne tregun e këmbimit valutor. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer…

BB: Në spitalet shqiptare, 35% e stafit nuk ka lidhje me mjekësinë

07-12-2017
Mënyra se si administrohet sektori i shëndetësisë dhe shpenzimet që kryhen për të janë shpesh tregues i prosperitetit të një…

Studimi/ Familjet në Shqipëri hasin vështirësi në pagesën e energjisë elektrike

07-12-2017
Një studim i zhvilluar nga qendra mjedisore Eden në pesë qytete kryesore të Shqipërisë zbulon se familjet shqiptare kanë vështirësi…

Ahmetaj: Jo më kompani me dy bilance. Normë e re në marrëdhënien me bankat

07-12-2017
TIRANË- Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj ka dalë sot para mediave për të folur më konkretisht për angazhimin e…

OKB: 80% të dëmeve nga fatkeqësitë natyrore në Shqipëri vijnë nga përmbytjet dhe rrëshqitja e tokës

07-12-2017
Ndër fatkeqësitë natyrore, përmbytjet dhe rrëshqitja e tokës i krijuan dëmet më të mëdha ekonomike Shqipërisë gjatë periudhës 1990-2014 sipas…

Banka e Shqipërisë cakton kartëmonedhën e re, 10-mijë lekëshi me figurën e Asdrenit

07-12-2017
Banka e Shqipërisë ka vendosur miratimin e tematikës së kartëmonedhës shqiptare me kurs ligjor me vlerë 10000 lekë (njëqind mijë…

Kartëmonedha e re 10 mijë lekëshe, me figurën e Asdrenit dhe vargjet e Himnit Kombëtar

07-12-2017
Në mbledhjen e mbajtur sot, me datë 6 dhjetor 2017, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka miratuar tematikën e…

Debate të forta në Komisionin e Ekonomisë

06-12-2017
Debate të forta në Komisionin e Ekonomisë. Gjatë debatit deputetja e PD-së Jorida Tabaku i ka kërkuar ministrit, Arben Ahmetaj…

A kemi shpresë të mos na e vjedhin edhe naftën e Shpiragut?

06-12-2017
Flitet për një sasi marramendëse nafte në zonën naftëmbajtëse të Shpiragut. Flitet për aq naftë sa mund të ndryshojë madje…

Përmbytjet, 717 milionë dollarë për t’i dhënë fund…

08-12-2017
717 milion dollarë është kosto që shteti duhet të paguaj për rehabilitimit dhe modernizimit të infrastrukturës së ujitjes, kullimit, mbrojtjes…

Përmbytjet, Top Channel nxjerr zbuluar Ramën: Dëmet e shkaktuara nga përmbytjet këtë vit janë më të larta se në vitin 2015.

05-12-2017
Ndryshe nga dy vite më parë ku përmbytjet nuk kanë shkaktuar ato situata surreale të 2015. Dëmet i kemi të…

TË FUNDIT

Zbulohet e vërteta e fotos së Bashës dhe zonjës së tij në tren, çfarë fabrikuan Rama e Balla?

Zbulohet e vërteta e fotos së Bashës dhe zonjës së tij në tr…

Deklarata e plotë e PD   Disa media shperndane mbreme dhe sot ...

Kërcënimi i Tahirit: Ka përgjime për të gjithë, prandaj…

Kërcënimi i Tahirit: Ka përgjime për të gjithë, prandaj…

Ish-ministri Tahiri, as nuk dorëzohet dhe as nuk ka pse të dor&e...

Shkëlzen Berisha,  reagon ashpër për "takimin" me ish- ministrin, Tahiri

Shkëlzen Berisha, reagon ashpër për "takimin" me …

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit ka sqaruar nëpë...

Ta bëjmë Shqipërinë si Turqia!

Ta bëjmë Shqipërinë si Turqia!

Nga Gjergj Erebara/ Qeveria shpjegon në relacionin e ndryshimeve q&eu...

Pas lajmërimit të protestave, Rama mbledh ministrat dhe...

Pas lajmërimit të protestave, Rama mbledh ministrat dhe...

Teksa opozita ka lajmëruar  një protestë për mosz...

Agron Duka jep alarmin: BOMBË me sahat

Agron Duka jep alarmin: BOMBË me sahat

Ditët e fundit është diskutuar në lidhje me siguris&eu...

Sali Berisha denoncon grabitjen dhe zbulon autorët

Sali Berisha denoncon grabitjen dhe zbulon autorët

Ish kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në...

Zgjedhja e kryeprokurorit, Basha paralajmëron destabilizim të vendit

Zgjedhja e kryeprokurorit, Basha paralajmëron destabilizim t…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, paralajmëroi des...

Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi: Maskaradë parlamentare, nuk është halli i Tahirit, por...

Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi: Maskaradë parlamentare, n…

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, tha se Rama, duke nx...

Shteti pagoi Balilin me kontrata e tendera pas shpalljes në kërkim

Shteti pagoi Balilin me kontrata e tendera pas shpalljes në …

Më 14 dhjetor 2016 Ambasadori Amerikan Donald Lu i kërkoi publik...

Basha mobilizon PD për protestën: Të hënën i tregojmë Ramës opozitën

Basha mobilizon PD për protestën: Të hënën i tregojmë Ramës …

Ndërsa maxhoranca është përgatitur për miratimin ...

Deputeti: “A është takuar Saimir Tahiri me Shkëlzen Berishën në Hamburg?”

Deputeti: “A është takuar Saimir Tahiri me Shkëlzen Berishën…

Udhëtimi misterioz i Tahirit në Gjermani, ka sjellë në...

Protesta e opozitës, Paralajmërimi i LSI: Nuk ka kthim pas deri në rrëzimin e Ramës

Protesta e opozitës, Paralajmërimi i LSI: Nuk ka kthim pas d…

Endrit Braimllari, sekretar i përgjithshëm i LSI-së, i ftua...

Ja çfarë i tha Presidenti Meta ambasadorit LU

Ja çfarë i tha Presidenti Meta ambasadorit LU

Mësohet qe gjate promovimit te librit te Dr. Valbona Zeneli, Presiden...

VIDEO/ Godet zv/ministri i Mbrojtjes: Mesharin e Gjon Buzukut e ka shkruar ... Përgjigje epike

VIDEO/ Godet zv/ministri i Mbrojtjes: Mesharin e Gjon Buzuku…

Zëvendës ministri i Mbrojtjes së Maqedonisë, Bekim Mak...

Berisha: Tahiri mashtron për lidhjen e tij me...

Berisha: Tahiri mashtron për lidhjen e tij me...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar të tjera fakte, që t...

Lexo më shumë ...

×