Nga t’ja fillojë punës Kryeministri?

Gushti u thye në mes. Administrata qeveritare ka shkrirë plazheve dhe shpenzon me bollëk, eurot e shumta të fituara derimë tani.

Tregëtarët e kanabisit po shesin me sukses “mallin” e grumbulluar në hambarë. Kalimi i pushteteve, drejt tjetërsimit 100% në një dorë dhe në një ngjyrë të vetme politike, po ndodh me hope, por po ndodh ditë pas dite. Emërime, çemërime, tradhëtira të vogla, të mesme dhe në Shtator mund të ndodhin edhe më të mëdhatë.

Paqartësia e marrëdhënieve të ardhshme PS-PD, vijon të jetë aktuale dhe është shndrruar në një bast fakti, nëse do të ketë ose jo një koordinim apo një aleancë politike Rama-Basha.
Janë të shumtë ata që nuhasin rokadën e re të pushteteve dhe po presin Shtatorin për tu pozicionuar nga e para, në Orbitën eksituese të Pushtetit të ripërtëritur të Ramës.

Kryeministri, tashmë me eksperiencë vijon me të drejtë të jetë dyshues, ndaj prurjeve dhe ndaj dezertimeve që vijnë nga Lsi apo nga Pd.
Sepse ai e di mirë që dezertorët dhe xhonglerët që bëjnë kalime nga një parti në tjetrën, janë të uriturit e përhershëm që dinë të grryejnë çdo pushtet.

Dhe kanë supertalent në Asgjëbërje, dhe se Asgjëbërja është një punë e mirëpaguar, që mund të ta afrojë vetëm shteti.
Mirëpo Rama trembet nga kjo kategori karkalecësh, që mund të shfarosin mjerisht financat e brishta të qeverisë së tij, porse politikisht i duhen, madje ka dalë edhe në blerje të tyre, për të treguar forcën e vet dhe dobësimin e kundërshtarëve.

Gjiri i shtrydhur rëndë i financave shqiptare, ka filluar të shterrë qumshtin dhe të nxjerrë gjak, ndërsa financimet ndërkombëtare nuk ja mbrrijnë dot të derdhen në Shqipëri. Kriza e parasë do të fillojë të ndihet shumë shpejt në të gjitha nivelet dhe pa para, motori i makinës së qeverisjes punon me ngërçe, duke krijuar pakënaqësirat e para… /360grade.al/

Besoni te ushqimet që bleni? Ushqehemi apo helmohemi?

TË FUNDIT

VIDEO /Basha-Ramës: E shite Tahirin, por pas Sajmes fshihesh ti, trafikantët pranuan blerjen e votës. Nesër ora vendimeve të mëdha

VIDEO /Basha-Ramës: E shite Tahirin, por pas Sajmes fshihesh…

Kreu i Partisë Demokratike ka paraljmëruar se nesër do t&eu...

Zhurmë e madhe sot për Sajen! Tre ditë dhe shuhet prap

Zhurmë e madhe sot për Sajen! Tre ditë dhe shuhet prap

Nga Ilir Demaliaj Zhurmë e madhe sot për Sajen! Tre ditë...

Manjani: Jo Saimiri, por Rama!

Manjani: Jo Saimiri, por Rama!

Nga Ylli Manjani Jo Saimiri, por Rama!—�—�—Gabimi i mad...

Rama në samitin me bizneset nga rajoni: Të mos biem në kurthin e polemikave, duhet bashkëpunim më i madh

Rama në samitin me bizneset nga rajoni: Të mos biem në kurth…

Kryeministri Edi Rama iu drejtua sot Samitit rajonal “100 liderë...

Përgjimi i trafikantëve/ Habilaj dhe Çelaj ndajnë pazaret: 30 mijë euro do ia çoj Saimirit

Përgjimi i trafikantëve/ Habilaj dhe Çelaj ndajnë pazaret: 3…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar dosjen e plot&...

A po e shet Rama Tahirin ashtu siç shiti Shpëtim Gjikën?

A po e shet Rama Tahirin ashtu siç shiti Shpëtim Gjikën?

Akuzat për përfshirjen e ish ministrit të brendshëm, S...

Shtohen zërat për largimin e Ramës: E vetmja zgjidhje është rrëzimi i tij!

Shtohen zërat për largimin e Ramës: E vetmja zgjidhje është …

Dalja në dritë e dosjes së Habilajve dhe përfshirja n&...

Çfarë po ndodh? Basha e Kryemadhi kanë një lajmërim...

Çfarë po ndodh? Basha e Kryemadhi kanë një lajmërim...

Arrestimi i Moisi Habilajt duket se ka tronditur opinionin publik. Kreu i ...

“Dosja Habilaj”, zbulohen 4 shqiptarët e tjerë të shpallur në kërkim nga drejtësia italiane

“Dosja Habilaj”, zbulohen 4 shqiptarët e tjerë të shpallur n…

Pas zbatimit të urdhër arrestit për 11 persona të arre...

E Fundit/ Basha publikon dosjen e plotë të bandës “Habilaj-Tahiri”

E Fundit/ Basha publikon dosjen e plotë të bandës “Habilaj-T…

Partia Demokratike publikon dosjen e plote hetimore per banden e droge dhe...

Video/ Lidhja me Habilajt, Tahiri rrëfen: Gënjeshtër e madhe, ky është gabimi im...Ka dhe një mesazh për Ramën

Video/ Lidhja me Habilajt, Tahiri rrëfen: Gënjeshtër e madhe…

Ish Ministri i Punëve të Brendshme ka dalë në një...

Vasili paralajmëron Ramën: Kryeministër, Nuk i lan dot duart duke shitur ish- ministrin shërbëtor të drogës dhe krimit

Vasili paralajmëron Ramën: Kryeministër, Nuk i lan dot duart…

Kreu i Grupit Kuvendor të LSI, Petrit Vasili përmes një pos...

Kokëdhima: Rama të dorëhiqet, Tahiri të arrestohet

Kokëdhima: Rama të dorëhiqet, Tahiri të arrestohet

ZGJIDHJA kërkoi që kryeministri Rama të japë dorë...

Gazetarja, deklaratë tronditëse për takimet e politikanëve në burgje

Gazetarja, deklaratë tronditëse për takimet e politikanëve n…

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në studion e emisionit “Studio ...

Rama reagon për ish ministrin e brendshëm Tahiri: Duam të vërtetën për Tahirin! Sa më parë!

Rama reagon për ish ministrin e brendshëm Tahiri: Duam të vë…

Edi Rama ka reaguar me një status në facebook, në të c...

Nëse po godasim Tahirin, po shpëtojmë Edi Ramën sot

Nëse po godasim Tahirin, po shpëtojmë Edi Ramën sot

Nga Arben Skenderi Tani beteja jonë është dëbimi i Ed...

Lexo më shumë ...

×