Çdo bëjë tani Donald Lu, kur kryeministri e shpërfilli?...

Foli ashpër, bëri paralajmërime dhe dha publikisht udhëzime, Donald Lu, duke thyer një heshtje të gjatë.

Ngriti dallgë të mëdha, të mesme dhe të vogla me fjalët e tij.
Dallgët e mëdha u ngritën në media dhe në të ashtuquajturin opinion publik, por duket u përplasën në mur të shurdhër.

Dallgët e mesme të deklaratave të Donald Lu, u ngritën dhe zunë vend në fjalorin politik disa ditor të opozitës, që ndonëse mosbesuese për efektin e tyre, i dha mjaft jehonë dhe mbështetje.
Dallgët e vogla, që shkaktuan deklarimet e tij, ishin nëpër korridoret e Ministrisë së Brendshme, të cilat u bllokuan duket menjëherë, nga sms-të e vetëtimta të Kr.

Doli dy herë në popull, në parti dhe në media Kr.-ja, kryeministri pra, por Kr.-ja, në mesazhet shkurt të vartësve, kur nuk duan tja përmendin emrin.

Doli edhe në Asamble të partisë së vet dhe nuk foli asnjëfjalë për të qenë, pavarsisht se përmendi një sëmundje kanceroze në policinë e shtetit, për të cilën ay, kishte edhe ilaçin kancershëronjës, të Policisë, si edhe ka, dihet tashmë botërisht, ilaçin “kancershëronjës” të gjithshkaje.

Pra, praktikisht Kr.-ja, e injoroi paq dhe e shpërfilli, me qetësi të madhe. Madje thuhet se në administratën e tij qeverisëse, paralajmërimi i Lu, se do të qëndronte në krye të ambasadës USA, edhe ca muaj më shumë, solli gëzim të madh dhe shampanjë, sepse Donaldi flet ashpër ndonjëherë, por është i butë si qengj, në të vërtetë…

A është kjo e vërtetë?
Donald Lu e di, por shpërfillje të tillë një ambasador amerikan në Shqipëri, e pëson për herë të parë.

Një rekord i ri ky i Kr. –së, që gëzon pa masë të gjithë “anti-imperialistët” shqiptarë, që i mbijetojnë akoma komunizmit.
Dhe ndonëse ata, enveristët e mbetur, kanë akoma pak ditë për të jetuar, thonë sot ndoshta për Kr.-në, e sotëm, këtë sojli djalë, që u bë alamet burri përpara syve tanë mosbesues: “Marsh o bir nga ditët tona, se e munde Amerikën, si dikur gjysh Enveri!”

Ndërsa proamerikanët në Shqipëri, presin që Lu të dalë edhe njëherë të tretë!
Edhe më fort, edhe të godasë edhe më lart!
Por Donaldi ka të drejtën e vet të mendojë, ndonëse 97% e shqiptarëve janë dakort me të!/360grade.al/

A vazhdon Marrëveshja Rama-Basha për Prokurorin e Përgjithshëm?

TË FUNDIT

Sali Berisha: Ja çfarë po blihet me kanabis në Shqipëri

Sali Berisha: Ja çfarë po blihet me kanabis në Shqipëri

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar një tjetër aferë...

Zbulohet e vërteta e fotos së Bashës dhe zonjës së tij në tren, çfarë fabrikuan Rama e Balla?

Zbulohet e vërteta e fotos së Bashës dhe zonjës së tij në tr…

Deklarata e plotë e PD   Disa media shperndane mbreme dhe sot ...

Kërcënimi i Tahirit: Ka përgjime për të gjithë, prandaj…

Kërcënimi i Tahirit: Ka përgjime për të gjithë, prandaj…

Ish-ministri Tahiri, as nuk dorëzohet dhe as nuk ka pse të dor&e...

Shkëlzen Berisha,  reagon ashpër për "takimin" me ish- ministrin, Tahiri

Shkëlzen Berisha, reagon ashpër për "takimin" me …

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit ka sqaruar nëpë...

Ta bëjmë Shqipërinë si Turqia!

Ta bëjmë Shqipërinë si Turqia!

Nga Gjergj Erebara/ Qeveria shpjegon në relacionin e ndryshimeve q&eu...

Pas lajmërimit të protestave, Rama mbledh ministrat dhe...

Pas lajmërimit të protestave, Rama mbledh ministrat dhe...

Teksa opozita ka lajmëruar  një protestë për mosz...

Agron Duka jep alarmin: BOMBË me sahat

Agron Duka jep alarmin: BOMBË me sahat

Ditët e fundit është diskutuar në lidhje me siguris&eu...

Sali Berisha denoncon grabitjen dhe zbulon autorët

Sali Berisha denoncon grabitjen dhe zbulon autorët

Ish kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në...

Zgjedhja e kryeprokurorit, Basha paralajmëron destabilizim të vendit

Zgjedhja e kryeprokurorit, Basha paralajmëron destabilizim t…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, paralajmëroi des...

Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi: Maskaradë parlamentare, nuk është halli i Tahirit, por...

Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi: Maskaradë parlamentare, n…

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, tha se Rama, duke nx...

Shteti pagoi Balilin me kontrata e tendera pas shpalljes në kërkim

Shteti pagoi Balilin me kontrata e tendera pas shpalljes në …

Më 14 dhjetor 2016 Ambasadori Amerikan Donald Lu i kërkoi publik...

Basha mobilizon PD për protestën: Të hënën i tregojmë Ramës opozitën

Basha mobilizon PD për protestën: Të hënën i tregojmë Ramës …

Ndërsa maxhoranca është përgatitur për miratimin ...

Deputeti: “A është takuar Saimir Tahiri me Shkëlzen Berishën në Hamburg?”

Deputeti: “A është takuar Saimir Tahiri me Shkëlzen Berishën…

Udhëtimi misterioz i Tahirit në Gjermani, ka sjellë në...

Protesta e opozitës, Paralajmërimi i LSI: Nuk ka kthim pas deri në rrëzimin e Ramës

Protesta e opozitës, Paralajmërimi i LSI: Nuk ka kthim pas d…

Endrit Braimllari, sekretar i përgjithshëm i LSI-së, i ftua...

Ja çfarë i tha Presidenti Meta ambasadorit LU

Ja çfarë i tha Presidenti Meta ambasadorit LU

Mësohet qe gjate promovimit te librit te Dr. Valbona Zeneli, Presiden...

VIDEO/ Godet zv/ministri i Mbrojtjes: Mesharin e Gjon Buzukut e ka shkruar ... Përgjigje epike

VIDEO/ Godet zv/ministri i Mbrojtjes: Mesharin e Gjon Buzuku…

Zëvendës ministri i Mbrojtjes së Maqedonisë, Bekim Mak...

Lexo më shumë ...

×