Rama shmang ambasadorin Lu, po Lu a do ta shmangë?

Gramozi ndërpreu seancën e Kuvendit, duke zbatuar ushtarakisht Rregulloren.

E drejtë e tij, për këtë dhe u zgjodh kryetar Kuvendi, që të krijojë një diferencë sa më të madhe, me paraardhësin Ilir Meta.

Dhe fill më pas kryeministria lajmëroi që ay, kryeshefi kish një press konferencë në 12.30, ndërkohë që Basha u përjashtua nga punimet.

Fillimisht mendova që do të na thoshte ndonjë gjë të rëndësishme Kr.-ëja, ndonjë zbulim në lidhje me 20 familjet mafioze dhe 4 klanet që kontrollojnë Shqipërinë, sipas ambasadorit Lu, në deklarimet e tija të ashpra.

Por, jo, Kr.-ja, mprehu edhe njëherë shpatën, kundër burokracisë sipas parimit të vjetër enverian, se kur “flet kllasa dhe Partia, burokracia hesht!” dhe ul kokën e fut bishtin ndër shalë, e merosur, e turpëruar dhe e llahtarisur nga grushti ndëshkues që vjen pas!

Asnjë fjalë nuk tha Edi për ambasadorin Lu dhe deklaratat bombë që ai lëshoi, fare pak ditë më parë, që shkundën opinionin publik shqiptar, porse Kr.-ja u përkujdes ta përjashtonte nga pyetjet e gazetarëve, duke ushtruar gati dhunë verbale, për “respektimin” e pseudotemës që kish përzgjedhur të molloiste, fare pa charm…

Pra, Rama e shmangu ambasadorin Lu dhe paralajmërimet e tija!

E drejta e tij edhe kjo, kryeministër është burri i botës, nuk mund të ndikohet ditari i tij i punës, nga deklaratat e një Ambasadori, e ka gjykuar stafi i tij.

Por kuptueshëm kjo lojë, për të qetësuar alarmin që ka kapur administratën dhe krejt PS, nga “bombat” e Lu-së, është një lojë, kësaj radhe e patalentuar… Është thjesht një aspirinë që s’bën fajde, në trupin e sëmurë rëndë të pushtetit të tij, kaq të madh dhe kaq të brishtë njëkohësisht.

Po zoti Lu, a do ta shmangë kryeministrin, apo do t’i rikthehet temës së Familjeve Mafioze që komandojnë Shqipërinë?

Kjo është Çështja!/360grade.al/

A vazhdon Marrëveshja Rama-Basha për Prokurorin e Përgjithshëm?

TË FUNDIT

Sali Berisha: Ja çfarë po blihet me kanabis në Shqipëri

Sali Berisha: Ja çfarë po blihet me kanabis në Shqipëri

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar një tjetër aferë...

Zbulohet e vërteta e fotos së Bashës dhe zonjës së tij në tren, çfarë fabrikuan Rama e Balla?

Zbulohet e vërteta e fotos së Bashës dhe zonjës së tij në tr…

Deklarata e plotë e PD   Disa media shperndane mbreme dhe sot ...

Kërcënimi i Tahirit: Ka përgjime për të gjithë, prandaj…

Kërcënimi i Tahirit: Ka përgjime për të gjithë, prandaj…

Ish-ministri Tahiri, as nuk dorëzohet dhe as nuk ka pse të dor&e...

Shkëlzen Berisha,  reagon ashpër për "takimin" me ish- ministrin, Tahiri

Shkëlzen Berisha, reagon ashpër për "takimin" me …

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit ka sqaruar nëpë...

Ta bëjmë Shqipërinë si Turqia!

Ta bëjmë Shqipërinë si Turqia!

Nga Gjergj Erebara/ Qeveria shpjegon në relacionin e ndryshimeve q&eu...

Pas lajmërimit të protestave, Rama mbledh ministrat dhe...

Pas lajmërimit të protestave, Rama mbledh ministrat dhe...

Teksa opozita ka lajmëruar  një protestë për mosz...

Agron Duka jep alarmin: BOMBË me sahat

Agron Duka jep alarmin: BOMBË me sahat

Ditët e fundit është diskutuar në lidhje me siguris&eu...

Sali Berisha denoncon grabitjen dhe zbulon autorët

Sali Berisha denoncon grabitjen dhe zbulon autorët

Ish kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në...

Zgjedhja e kryeprokurorit, Basha paralajmëron destabilizim të vendit

Zgjedhja e kryeprokurorit, Basha paralajmëron destabilizim t…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, paralajmëroi des...

Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi: Maskaradë parlamentare, nuk është halli i Tahirit, por...

Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi: Maskaradë parlamentare, n…

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, tha se Rama, duke nx...

Shteti pagoi Balilin me kontrata e tendera pas shpalljes në kërkim

Shteti pagoi Balilin me kontrata e tendera pas shpalljes në …

Më 14 dhjetor 2016 Ambasadori Amerikan Donald Lu i kërkoi publik...

Basha mobilizon PD për protestën: Të hënën i tregojmë Ramës opozitën

Basha mobilizon PD për protestën: Të hënën i tregojmë Ramës …

Ndërsa maxhoranca është përgatitur për miratimin ...

Deputeti: “A është takuar Saimir Tahiri me Shkëlzen Berishën në Hamburg?”

Deputeti: “A është takuar Saimir Tahiri me Shkëlzen Berishën…

Udhëtimi misterioz i Tahirit në Gjermani, ka sjellë në...

Protesta e opozitës, Paralajmërimi i LSI: Nuk ka kthim pas deri në rrëzimin e Ramës

Protesta e opozitës, Paralajmërimi i LSI: Nuk ka kthim pas d…

Endrit Braimllari, sekretar i përgjithshëm i LSI-së, i ftua...

Ja çfarë i tha Presidenti Meta ambasadorit LU

Ja çfarë i tha Presidenti Meta ambasadorit LU

Mësohet qe gjate promovimit te librit te Dr. Valbona Zeneli, Presiden...

VIDEO/ Godet zv/ministri i Mbrojtjes: Mesharin e Gjon Buzukut e ka shkruar ... Përgjigje epike

VIDEO/ Godet zv/ministri i Mbrojtjes: Mesharin e Gjon Buzuku…

Zëvendës ministri i Mbrojtjes së Maqedonisë, Bekim Mak...

Lexo më shumë ...

×