Poçebërësi i “Poçes Rama”, Koço Kokëdhima, themelon “Zgjidhjen”

22-01-2017
Ai e ngjizi dhe e ndërtoi Ramën si punonjësit e talentuar të argjilit, që ndërtojnë poçet apo skulpturat e tyre.…

Politizimi i Drejtësisë dhe rasti Sali Berisha

21-01-2017
Nga Artur Zheji Tanimë kemi të bëjmë me një sulm të drejtëpërdrejtë, ndaj ish kryeministrit Berisha, lidhur me cështjen e…

Spastrimet në Media, rasti Lela dhe Shkullaku

17-01-2017
Në vitet 2014-2015 mora përsipër edhe njëherë drejtimin e mediave Mapo, mbas një kërkese këmbëngulëse të Henri Çilit dhe kundrejt…

Franca është edhe e shqiptarëve!

12-01-2017
Ajo çfarë po ndodh me heroin e Luftës së Kosovës dhe ish kryeministrin Haradinaj, është e rëndë dhe e gabuar.…

Beteja me natyrën dhe brekët e grisura të shtetit

10-01-2017
Nga Artur Zheji Dritat dhe energjia elektrike ikën edhe vjen në çdo cep të Shqipërisë. Telefonata dhe emaile të panumërta…

Ankthi i ngricës së madhe, thua do ngrijmë të gjithë?

08-01-2017
I ftohti Siberian do të zbresë si një mallkim tjetër më shumë, në Shqipëri. Bashkë me epideminë e gripit, të…

Përralla e Shkodrës!

05-01-2017
Këtë vit të Ri e kalova në Shkodër. Ku edhe rizbulova pasionin e madh të shkodranëve, për gëzimin e Jetës.…

Viti 2017, me apo pa Ramën?

02-01-2017
Do të jeté në gjëndje Rama, të Binde Ilir Meten, per te Dale edhe njëherë në Zgjedhjet e përgjithshme 2017,…

Viti 2016, vit për tu harruar ja 10 arësye

02-01-2017
Padyshim viti më i keq i qeverisjes Rama. Do mbahet mend si vit i mbrapshtë. Dhe këtu nuk janë fjalë…

Krishtlindja dhe Hipokrizia postkomuniste shqiptare

28-12-2016
Jezu Krishti lindi në Betlehem, mbi 2000 vite më parë, rrëfen Testamenti i Ri dhe kjo Festë ka pra 2000…

Rama kalon nga “misteri i vdekjes”, te skuadronet zgjedhore të vdekjes!

24-12-2016
Përpara një viti, kur edhe ishte në kohëra më të mira të përkrahjes ndërkombëtare dhe në pikun e pritshmërive të…

Meta apo Basha, janë kundërshtarët politikë të Ramës?

19-12-2016
Është një situatë shumë “interesante” sot, në politikën shqiptare. Miqtë dhe kundërshtarët politikë mbeten të papërcaktuar deri në fund dhe…

Rrofsh Donald, fole shqip!

16-12-2016
Ishte vërtet koha që ambasadori Lu, të thoshte hapur ca gjëra të rëndësishme për mos seriozitetin dhe mosrezultate e kësaj…

Mandati i dytë për Ramën? Baraz dyfish dështime për shqiptarët!

14-12-2016
Për shumë më pak dështime, madje me bilance pozitive ekonomike dhe punësimi në dorë, kryeministri Italian Matteo Renzi dha dorëheqejen.…

Vdekja e Shpresës së një shoqërie

13-12-2016
Shqipëria ka pak ose aspak shpresë, që të jetë sot e nesër një vend i jetueshëm. Kryesisht për faj të…

Gabim të rëndojmë Ramën për mëkate që nuk ka!

12-12-2016
Kur i rrëfyen 2000 e kusur vite më parë Jezu Krishtit, një monedhë argjendi ku ishte gdhendur portreti i Çezarit,…

Kryeministri, Dimri i tij politik dhe stili i ri koreano-verior ramist

07-12-2016
Temperaturat e ftohta kanë mbrritur nëpër qafa malesh, në gryka dhe maja malesh. Po të ftohtit ka zbritur edhe më…

Rama çon Mirelën në San Petersburg dhe i shkel syrin Moskës?

05-12-2016
Marrëzia duket se po del nga korniza e llogjikës së gjërave në Shqipëri. Ndërkohë që kryeministri bëri një deklaratë të…

Opozita e Saliut ose Berisha i panënshtruar

03-12-2016
Nga Artur Zheji Ka kaluar të shtatëdhjetat. Ka diferencë intelektuale sipërore të theksuar, nga pjesa e heshtur dhe gri e…

28 nëntor. Pse nuk jemi të Pamvarur?

30-11-2016
Nga Artur Zheji Në periudhën e rregjimit komunist, festës së 28 Nëntorit i jepej një rëndësi, e dorës së dytë,…

TË FUNDIT

Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për ridefinimin e kufijve

Daçiç: Jo luftë me Kosovën, konferencë ndërkombëtare për rid…

Ministri i Pune te Jashtem te Serbisë Ivica Daçiç ne nje interviste akordu...

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë për Preshevën

Propozimi i Akademikut Rexhep Qosja: Veriu i Kosovës t’i jep…

Akademiku Rexhep Qosja ka propozuar shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe S...

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Majko shpërthen ndaj Rexhep Qosjes: Kjo është gabim

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Majko shpërthen ndaj R…

Pandeli Majko ndërmjet një statusi në Facebook ka reaguar menjëherë mbi pr...

Inagurimi i Trump, Basha i ftuar edhe në Lutjen Kombëtare Ndërfetare në Uashington

Inagurimi i Trump, Basha i ftuar edhe në Lutjen Kombëtare Nd…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ndodhet në SHBA, ku mori pjesë në ceremoni...

KQZ projekt studimor për votimin elektronik

KQZ projekt studimor për votimin elektronik

Zyrtarë të Shoqatës Botërore të Organeve Zgjedhore (A WEB) me ftesë të Kom...

Skedina e ditës

Skedina e ditës

Në këtë ditë pushimi ju kemi sjellë disa nga parashikimet për ditën e sotm...

“Familja nuk tregon të vërtetën, Shumaker ka ...”

“Familja nuk tregon të vërtetën, Shumaker ka ...”

Shtatë herë kampioni i Formula 1, Majkëll Shumaker prej tre vitesh qëndron...

Ish-banori i “Big Brother”: Angazhimi im i ri te LIBRA, pse iu bashkova Blushit

Ish-banori i “Big Brother”: Angazhimi im i ri te LIBRA, pse …

Prej ditësh është bërë publik lajmi se ish-ban ori i “Big Brother” është b...

Video/Përplasja Bushati - Çili: Ja fjalët e rënda midis tyre!

Video/Përplasja Bushati - Çili: Ja fjalët e rënda midis tyre…

Debati për ndërhyrjen e Edi Ramës në politikat botuese të mediave kryesore...

Zbulohet mesazhi ku Brixhida Kokëdhima mbështet e dashuruar Koçon!

Zbulohet mesazhi ku Brixhida Kokëdhima mbështet e dashuruar …

Brixhida Kokëdhima, gruaja e ish- deputetit të PS-së Koço Kokëdhima ka pub...

Flet ish-gruaja e Alfred Pezës: Ja çfarë dëshmova në Prokurori

Flet ish-gruaja e Alfred Pezës: Ja çfarë dëshmova në Prokuro…

Flet për herë të parë ish-bashkëshortja e deputetit Alfred Peza, Adelina T...

Veliaj befason me vendimin e tij, emëron kryetar të ri për Bashkinë e Tiranës

Veliaj befason me vendimin e tij, emëron kryetar të ri për B…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka emëruar një kryetar të ri b...

“Spiunë” në stërvitjen e Partizanit, trajneri zbras tribunën e stadiumit

“Spiunë” në stërvitjen e Partizanit, trajneri zbras tribunën…

Një tentativë e pastër spiunazhi ka ndodhur dje gjatë përgatitjeve të Part...

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të presidentit Trump

Serbia në shok. Putin gati ta njoh Kosovën per hatër të pres…

“Rusia mund të njohë Kosovën për një marrëveshje me SHBA-të..” është ky la...

Kreu i PDIU, Idrizi "sulmon" Greqinë: ‘Zëdhënësit e Athinës’ do përballen me ne

Kreu i PDIU, Idrizi "sulmon" Greqinë: ‘Zëdhënësit …

Në 26-vjetorin e krijimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”, kreu i PDIU-...

FOTO/ Mesazhi i Majkos për 21 Janarin, kujt i drejtohet ?

FOTO/ Mesazhi i Majkos për 21 Janarin, kujt i drejtohet ?

Ndër të parët që ka reaguar për ngjarjen e rëndë të 21 janarit të 5 6 vite...

Welcome to Hymeti's Palace

Posted by HOTEL "Hymeti's Palace" on Monday, October 10, 2016

Lexo më shumë ...

×