Nëse shoku juaj i ngushtë i ka këto 9 gjëra, mbajeni afër përgjithmonë!

Mund të kesh një listë të gjatë miqsh, mund të kesh popullaritet dhe mund të dukesh tip fantastik, por në të vërtetë vetëm një mund të jetë përgjithmonë.

Dhe nëse shoku/shoqja juaj i ngushtë i ka këto 9 gjëra,  mbajeni afër përgjithmonë!

1-Është si “varr” kur bëhet fjalë për sekret

Një shok i mirë di si të mbajë edhe sekretin më të ëmbël

2-Ju ndihmon pavarësisht gjithçkaje

Nëse ziheni apo debatoni me dikë që shoku juaj s'e njeh, ai do jetë gjithmonë në anën tuaj edhe pse nuk është në dijeni të muhabetit fare.

3- Di çdo gjë të rëndësishme rreth teje

Shoku juaj më i mirë mund të listojë filmin tuaj  të preferuar, ushqimin, këngën, fiksimin dhe mund t'i përgjigjet çdo pyetje rreth jush.

4- Ai ju bën të ndiheni mirë edhe në ditën më të keqe

Me verë, përqafim apo filmin tuaj të preferuar komedi, shoku juaj më e mirë di si t’ua ngrejë humorin.

5- Nuk ju gjykon për asgjë që ju bëni keq

Kur jeni me shokun tuaj të ngushtë prania e tij ju bën të ndiheni mirë edhe nëse jeni duke kërcyer, mirë apo keq, ai bën të njejtën gjë si ju.

6-Ka të njëjtin sens humori si tëndin

Çdo gjë që ju bën juve të qeshni, e bën edhe atë.

7-Është shumë i sinqertë

Do ju tregojë edhe të vërtetën më të hidhur.

8-I kupton veset tuaja

E bëjnë këtë sepse ju duan edhe në momentet më qesharake apo të këqija.

9-Ju bën të ndiheni  100% komodë

Është si “shtëpia” për ju.

A vazhdon Marrëveshja Rama-Basha për Prokurorin e Përgjithshëm?

TË FUNDIT

Dikur bënte krenarë shqiptarët, Ilir Suli: Sot jetoj me pensionin e mamasë

Dikur bënte krenarë shqiptarët, Ilir Suli: Sot jetoj me pens…

Ish-peshëngritësi Ilir Suli, ka bërë një rrë...

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka dhënë 20 hektarë Balilit

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka …

Gjatë interpelancës me ministrin e Bujqësisë, deputeti...

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë për Fadil Kasemin

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë pë…

Prokuroria e Krimeve të rënda ka përfunduar hetimet pë...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja me...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja …

Ish -shefi i shërbimit sekret, Fatos Klosi, në 360gradë t&e...

Të maskuar dhe të armatosur,  4 persona trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, 4 persona trondisin shkodrën…

Katër persona të maskuar dhe me armë kanë hyrë n...

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Që ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Dona...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Me datë 14.12.2017, rreth orës 07:15, ka ardhur një telefon...

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkelim Kushtetutën, por të gjejmë zgjidhje për KLP...Frika është tek BKH dhe SPAK

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkeli…

Kryetarja e LSI, Monika Kryeamdhi, duke vijuar retorikën e saj pë...

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sallës: Do të hyjmë pas 'teatrit'

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sall…

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot punimet në një sall&...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Dje, Kukësi ka luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Erzenit për Kup&e...

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi për tokat me qira

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi…

Ministri i Bujqësisë, Niko Pelshi gjatë replikës s&eum...

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën e Qershorit

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën …

Nuk janë të pakta shkeljet nga ana e Partive Politike në fu...

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryeprokuror 3 herë fitues në lloto (SHIFRAT E MAJME)

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryepr…

Ditën e djeshme një e nga një përpara Komisionit t&eum...

Kryeprokurori firmën, Kryeministri vulën

Kryeprokurori firmën, Kryeministri vulën

PS dhe Edi Rama nuk tërhiqen nga zgjedhja e një kryeprokurori t&...

Nis kuvendi, opozita nuk merr pjesë në punime... Peleshi në interpelancë

Nis kuvendi, opozita nuk merr pjesë në punime... Peleshi në …

Ka nisur në këto minuta seanca kuvendore në Kuvendin e Shqi...

Petrit Vasili: Po konsumohet grusht shteti në Shqipëri

Petrit Vasili: Po konsumohet grusht shteti në Shqipëri

I pyetur nga drejtuesit e emisionit në Kolaudim, se kush ishte libri ...

Lexo më shumë ...

×