Orgazëm shpërthyese në katër mënyra: Partneri nuk ju nevojitet!

Fuqia magjike e masturbimit i është mirë e njohur çdo femre. Për këtë kënaqësi nuk ju është i nevojshëm partneri.

Mjafton vetëm t’i dorëzoheni vetvetes.

Bashkë me këto katër poza ideale do të përjetoni orgazëm eksplodues.

Në gjunjë

Uluni në gjunjë në krevat me kofshë të hapura dhe mbështetuni për muri. Kjo pozë solo i jep qasje të plotë çdo pjese të trupit tënd – brenda dhe jashtë. Krahas kësaj, qarkullimi i ngritur i gjakut në komblik edhe më shumë do ta përmirësojnë kënaqësinë. Edhe më mirë? Të njëjtën pozë mund ta provoni edhe në krevat… p.sh., gjatë reklamave.

Lagësht dhe egërsisht

Derisa jeni në vaskë, njërën këmbë vëreni në skajin e sipërm të vaskës në mënyrë që me gishta (apo me kokën e dushit) të mundësoni qasje të lirë. Veç kësaj, nëse qëndroni vertikalisht, do të thotë që muskujt komblikut tuaj mund t’i lëvizni edhe për orgazëm edhe më të madh, derisa uji i ngrohtë të arrijë edhe në vendet më të paarritshme.

Klasikja e vjetër (me gërshet)

Shtrijuni në krevat me fytyrë të kthyer nga tavani. Pasi që të keni gjetur pikën më të përshtatshme tuajën, bëni një masazh klitorisit me njërën dorë, ndërkaq me tjetrën lozni me vibratorin tuaj duke stimuluar pikën G. Pastaj uleni kokën përmbi skajin e krevatit. Dhe, rezultati – orgazma shpërthyese.

Befasi e këndshme

Shtrijuni në krevat në bark, lakojeni shpinën dhe ngrini vithet lart. Me dorën jodominuese lozni me klotirisin – madje ndryshe nga mënyra në të cilën e bëni zakonisht. Pra, nëse jeni tip vajze e cila zakonisht kënaqet me lëvizje rrethore, provoni me lëvizje diagonale apo anasjelltas. Duke e sfiduar vetveten, do të ndiheni sikur me ju po loz një njeri plotësisht i huaj. Emocinuese apo jo? 
/360grade.al/

A vazhdon Marrëveshja Rama-Basha për Prokurorin e Përgjithshëm?

TË FUNDIT

A është beteja për kryeprokurorin, një betejë për dosjet e nxehta? Çfarë fshihet pas?

A është beteja për kryeprokurorin, një betejë për dosjet e n…

Është zgjedhja e prokurorit të përkohshëm një...

Dikur bënte krenarë shqiptarët, Ilir Suli: Sot jetoj me pensionin e mamasë

Dikur bënte krenarë shqiptarët, Ilir Suli: Sot jetoj me pens…

Ish-peshëngritësi Ilir Suli, ka bërë një rrë...

‘A do ndiqnit penalisht një ministër’, kandidati për Kryeprokuror: Unë jo, por…

‘A do ndiqnit penalisht një ministër’, kandidati për Kryepro…

FATION BINJAKU/ Maxhoranca në Komisionin e Ligjeve ka zhvilluar dje p...

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka dhënë 20 hektarë Balilit

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka …

Gjatë interpelancës me ministrin e Bujqësisë, deputeti...

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë për Fadil Kasemin

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë pë…

Prokuroria e Krimeve të rënda ka përfunduar hetimet pë...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja me...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja …

Ish -shefi i shërbimit sekret, Fatos Klosi, në 360gradë t&e...

Të maskuar dhe të armatosur,  4 persona trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, 4 persona trondisin shkodrën…

Katër persona të maskuar dhe me armë kanë hyrë n...

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Që ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Dona...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Me datë 14.12.2017, rreth orës 07:15, ka ardhur një telefon...

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkelim Kushtetutën, por të gjejmë zgjidhje për KLP...Frika është tek BKH dhe SPAK

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkeli…

Kryetarja e LSI, Monika Kryeamdhi, duke vijuar retorikën e saj pë...

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sallës: Do të hyjmë pas 'teatrit'

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sall…

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot punimet në një sall&...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Dje, Kukësi ka luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Erzenit për Kup&e...

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi për tokat me qira

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi…

Ministri i Bujqësisë, Niko Pelshi gjatë replikës s&eum...

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën e Qershorit

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën …

Nuk janë të pakta shkeljet nga ana e Partive Politike në fu...

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryeprokuror 3 herë fitues në lloto (SHIFRAT E MAJME)

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryepr…

Ditën e djeshme një e nga një përpara Komisionit t&eum...

Kryeprokurori firmën, Kryeministri vulën

Kryeprokurori firmën, Kryeministri vulën

PS dhe Edi Rama nuk tërhiqen nga zgjedhja e një kryeprokurori t&...

Lexo më shumë ...

×