Pse femrat mundohen të rënkojnë dhe të ulërasin më shumë se meshkujt në krevat?

Të gjithë bëjnë zhurma dhe fytyra të çuditshme gjatë kohës që kryejnë marrëdhënie seksuale dhe këtë listë e kryesojnë gratë. Deri më tani me gjasë po mendoni skena në kokën tuaj dhe të gjithë pajtohen se gratë lëshojnë më shumë zë se burrat gjatë marrëdhënies.

Një studim nga “Gayle Brewer of the University of Central Lancashire” dhe “University of Leeds” ka marrë në pyetje 71 gra që ishin seksualisht aktive dhe u është kërkuar të dinë arsyen që qëndron pas “ulëritjes” apo pasthirrmave të tyre.A ka lidhje të drejtpërdrejtë me orgazmën? Vazhdoni të lexoni më poshtë për të gjetur më shumë rreth kësaj pyetje dhe për të zbuluar pse gratë lëshojnë zëra gjatë seksit. Rënkimi dhe ulëritja nuk lidhet domosdoshmërisht me kulmin e aktit.

66% thanë se ato thjesht rënkojnë për të përshpejtuar kulmin e partnerit të tyre. 87 përqind thanë se ato ngrenë zërin që të rritin vetëbesimin e mashkullit që kanë në shtrat. Hulumtuesit gjithashtu gjetën që një grua bën zhurmë kur ajo është e mërzitur, e lodhur ose nuk ndihet rehat, kështu që ju do të përfundoni më shpejt. Ato pretendojnë se po kalojnë në orgazëm vetëm për t’ju bërë të ndiheni mirë me veten. Vokalizimi femëror gjatë seksit është një gjë e mirë për djemtë. Është thënë gjithashtu se burrat mashtrohen shpejt nga një orgazëm e rreme. Femrat e kuptojnë plotësisht se rënkimi i tërbon meshkujt dhe i bën ata më të shpejtë. Nuk ka rëndësi nëse është mashtrim. Ajo në fakt tregon se sa aktiv jeni dhe sa në sinkron jeni me njëri-tjetrin. Shmangia e heshtjes është një nga arsyet, sepse heshtja mund të jetë një vrasëse në krevat. Mërzitje është një përgjigje automatike ndaj kënaqësisë.

Kënaqësia që merrni nga seksi mund të shkaktojë një ulërimë dhe rënkim të pavullnetshëm. Gratë mund ta mashtrojnë, por ato gjithashtu rënkojnë kur kalojnë në orgazëm. Sepse asaj i pëlqen dhe ndihet mirë. Këto ishin arsyet pse gratë rënkojnë dhe bërtasin gjatë kryerjes së marrëdhënies.

A do kapen në Shqipëri Peshqit e Mëdhenj?

TË FUNDIT

Titujt e shtypit, e hënë 20 nëntor 2017

Titujt e shtypit, e hënë 20 nëntor 2017

Titujt e shtypit, e hënë 20 nëntor 2017...

De Biasi: Po më vjen turp që...

De Biasi: Po më vjen turp që...

Nuk ka arritur dot të mbajë ritmin e rezultateve pozitive trajne...

Top Channel/ Tahiri gënjen, nuk ishte në Mynih tek babai por në...

Top Channel/ Tahiri gënjen, nuk ishte në Mynih tek babai por…

Siç raportoi për herë të parë Top Channel, depu...

Një vrasës drejton komisariatin e Dibrës...

Një vrasës drejton komisariatin e Dibrës...

Një tjetër denoncim është bërë ndaj uniforma...

Berisha publion foton ku Rama shfaqet duke...

Berisha publion foton ku Rama shfaqet duke...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, duke e...

Vasili: Qindra milion lekë të vjedhura dhe shpërdoruara

Vasili: Qindra milion lekë të vjedhura dhe shpërdoruara

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së Petrit Vasili ke reaguar në r...

Reforma/ Ngjela lëshon bombën:  Në mars 2018, PD dhe PS shkërmoqen nga arrestimet

Reforma/ Ngjela lëshon bombën: Në mars 2018, PD dhe PS shkë…

Nga Spartak Ngjela. Në fillim të vitit 2018 e deri në mars...

‘Arratisja’ e Tahirit/ Prokuroria: Ja pse e lejuam ish-ministrin të dilte nga Shqipëria

‘Arratisja’ e Tahirit/ Prokuroria: Ja pse e lejuam ish-minis…

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri mbërriti mbrëmjen e ...

Video/ Edi Rama paralajmëron masa të forta ndaj...

Video/ Edi Rama paralajmëron masa të forta ndaj...

Në komunikimin javor në “Facebook”, Edi Rama tha se ...

Foto/ Tom Doshi dhe Flamur Noka takohen si miq!

Foto/ Tom Doshi dhe Flamur Noka takohen si miq!

Kanë të përbashkët vetëm faktin se që të...

Ilir Kadia: Olldashi kishte një parandjenjë para se të ikte përgjithmonë...

Ilir Kadia: Olldashi kishte një parandjenjë para se të ikte …

Gazetari Ilir Kadia, mik i te ndjerit Sokol Olldashi, ka përkujtuar m...

Hudhër, limon dhe mjaltë, kombinimi ideal për ditët e dimrit...

Hudhër, limon dhe mjaltë, kombinimi ideal për ditët e dimrit…

Ditët ftohta dhe temperaturat e ulëta shumë shpejt do t&eum...

Tavekio tregon arsyet: Ja pse nuk e vumë De Biasin në krye të Kombëtares

Tavekio tregon arsyet: Ja pse nuk e vumë De Biasin në krye t…

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio, zbu...

Gazetarja, deklaratë e fortë: Kosta Trebicka u vra/ Vrasja erdhi nga përtej...

Gazetarja, deklaratë e fortë: Kosta Trebicka u vra/ Vrasja e…

Gazetarja Anduena Llabani, ka bërë një deklaratë t&eum...

Gazetarja Llabani zbulon urdhërarrestin për Saimir Tahirin

Gazetarja Llabani zbulon urdhërarrestin për Saimir Tahirin

Gazetarja Anduena Llabani, në emisionin 360gradë, të Artur ...

Meta cakton prioritetet, përkrahje fëmijëve jetim

Meta cakton prioritetet, përkrahje fëmijëve jetim

Në kuadrin e "Javës së Fëmijëve Jetimë", Pre...

Lexo më shumë ...

×