Rrëfimi shokues/ Më rrëmbyen UFO-t dhe tani jeta e ime nuk është më si më parë, më futën në një...

Një njeri, nga Qarku Medison në SHBA, ka dalë publikisht me rrëfimin sesi e kishin rrëmbyer alienët, dekada më parë. Një njeri, identiteti i të cilit nuk është bërë publik, ka deklaruar disa ditë më parë se, derisa qëndronte i shtrirë në shtratin e tij, kishte hetuar një dritë të fuqishme nga dritarja e dhomës së tij të gjumit.

“Ishte ora rreth 2 pas mesnate, kur një dritë e fuqishme depërtoi nëpër dritare dhe, gjëja tjetër që më kujtohet, jam unë duke u tërhequr nga një tufë e dritës, duke më nxjerrë nëpër dritaren, e cila, përndryshe, më parë ishte e mbyllur”, thotë ai në lidhje me incidentin që ndodhi në vitin 1979, por që, deri më tani, nuk ia kishte treguar askujt. Ishte vetëm një fëmijë Dëshmitarët okularë thonë se, asokohe, dëshmitari ishte vetëm 6 vjet i vjetër dhe nuk dinte asgjë për UFO-t. Por, ai thotë se, përkundër kësaj, e dinte se një gjë e tillë nuk ishte normale.

“Diçka ishte duke më çuar në qiell. Ndihesha i frikësuar dhe mendoja se kurrë më nuk do ta shihja shtëpinë”, thotë ai, derisa ende dridhet nga frika. Ai ishte munduar që ta thërriste motrën e tij, që gjendej në shtëpi, por nuk kishte mundur të nxirrte zë, meqë ndihej sikur të ishte i paralizuar. Më pas, ai thotë se ishte kthjellur në një “anije kozmike” ku kishte një substancë të çuditshme dhe një kapak të gomës. “E shqeva kapakun e gomës, ndjeja sikur të mos kishte gravitacion, rrija pezull. Pasi shikova anash pashë edhe shumë anije të tjera kozmike”. Sipas këtij njeriu nga Medison, Indiana e SHBA-së, këto anije kozmike përmbanin krijesa të tjera.

Derisa përpiqej që të dilte nga anija e tij kozmike, ai thotë se çdo gjë u nxi, u bë e zezë. Kthehet në shtëpi në mënyrë të mistershme Më pas atij nuk i kujtohet sesi mbërriti në shtëpi, me ç’rast, për shkak se nuk ndihej mirë, u dërgua në spital. Aty i thanë se vuante nga pneumonia, apo thënë ndryshe, kallja e mushkërive, prandaj iu desh që të qëndronte tri javë në spital.

Ky njeri tani është duke kërkuar ndihmë, duke u munduar që të kuptojë se çka kishte ndodhur atë natë, në të vërtetë, duke insistuar se kjo “ngjarje” ende ishte duke ndikuar në jetën e tij të përditshme. Filmi i regjisorit të mirënjohur Steven Spielberg, me titull “Close Encounters of the Third Kind” ishte lëshuar në vitin 1977, dy vjet para këtij rrëmbimi të supozuar të këtij njeriu nga alienët dhe ngjarja zhvillohet në shtetin e Indianës, po ashtu. Edhe në vitin 1975, një njeri në Snouflejk, Arizona, thuhet të ketë qenë i rrëmbyer nga alienët, nga një UFO dhe thotë të ketë përjetuar gjëra të ngjashme.

A vazhdon Marrëveshja Rama-Basha për Prokurorin e Përgjithshëm?

TË FUNDIT

Tifozët i dalin kundër, Besnik Hasi në pozitë të vështirë

Tifozët i dalin kundër, Besnik Hasi në pozitë të vështirë

Besnik Hasi gjendet përballë një situate mjaft të &cce...

Ambasadori Lu tregon se ku ‘çalojnë’ zgjedhjet në Shqipëri, merr si shembull nënën e tij

Ambasadori Lu tregon se ku ‘çalojnë’ zgjedhjet në Shqipëri, …

TIRANE – Donald Lu njihet si një nga ambasadorët q&eu...

Përdhunoi shqiptaren, klubi i njohur refuzon Robinhon

Përdhunoi shqiptaren, klubi i njohur refuzon Robinhon

Braziliani Robinho tashmë po fillon të vuajë pasojat e d&eu...

Kriza në Reformë në Drejtësi, përfaqësuesi i shoqërisë civile në KLP mund të mos zgjidhet kurrë

Kriza në Reformë në Drejtësi, përfaqësuesi i shoqërisë civil…

Përfaqësuesi i shoqërisë civile në Këshillin...

Donnarumma-Milan, një histori përplasjesh, Raiola në mes dhe një ngërç ligjor

Donnarumma-Milan, një histori përplasjesh, Raiola në mes dhe…

Juventus, Real Madrid, Barcelona, PSG, Manchester United, Manchester City ...

Votimi elektronik, flet Lu: Keni probleme me blerjen e votës, elektronika i zgjidh këto

Votimi elektronik, flet Lu: Keni probleme me blerjen e votës…

Ambasadori amerikan Donald Lu ka vlerësuar përdorimin e teknolog...

Faktet penale dhe mesazhet që rrëzuan mbrojtjen e Tahirit

Faktet penale dhe mesazhet që rrëzuan mbrojtjen e Tahirit

Ish-Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri nuk mund t&eum...

PD pranon kontratat e lobingut, flet për shpenzimet: Janë politike, jo zgjedhore

PD pranon kontratat e lobingut, flet për shpenzimet: Janë po…

Partia Demokratike, me anë të juristit të saj në Komis...

Patozi: Basha tentoi të tjetërsojë PD-në, kur humbi u tërhoq

Patozi: Basha tentoi të tjetërsojë PD-në, kur humbi u tërhoq

Ish-deputeti i PD-së,  Astrit Patozi, akuzoi kreun demokrat Lulz...

Habit Paloka: Pse hymë në zgjedhje? Na kërcënuan, na detyruan në...Basha ka përgjegjësi për...

Habit Paloka: Pse hymë në zgjedhje? Na kërcënuan, na detyrua…

Deputeti i Partisë Demokratike, dhe njëherazi nënkryetari i...

Trondit gazetari, "zbulon" deputetët e kanabisit

Trondit gazetari, "zbulon" deputetët e kanabisit

Gazetari Basir Çollaku, i ftuar në emisionin 360gradë, t&...

Deputeti Luan Rama: Kryeministri nuk është i qetë sepse…

Deputeti Luan Rama: Kryeministri nuk është i qetë sepse…

Deputeti i LSI-se, Luan Rama, ne studion e 360grade të Artur Zhejit, ...

Shpërthen Gjokutaj/ Nuk trajtohet kanabisi, si shëndetësia qe nuk ka shtretër (360video)

Shpërthen Gjokutaj/ Nuk trajtohet kanabisi, si shëndetësia q…

Avokati Genc Gjokutaj, në emisionin 360gradë, të Artur...

Shokon gazetari: Sot, vrasje për trafikun e drogës (360video)

Shokon gazetari: Sot, vrasje për trafikun e drogës (360video…

Gazetari Roland Qafoku, në 360gradë të Artur Zhejit, duke k...

Trondit gazetari,  zbulon mesazhet e bashkëshortes së Tahirit

Trondit gazetari, zbulon mesazhet e bashkëshortes së Tahiri…

Gazetari Basir Çollaku, në emisionin 360gradë, të Ar...

Braçe kundër Peleshit, sfidohen në Kuvend

Braçe kundër Peleshit, sfidohen në Kuvend

Seanca Plenare e së enjtes, ka për rend dite diskutimin  pe...

Lexo më shumë ...

×