E keni menduar ndonjëherë se cila është fantazia më e fortë seksuale e djemve të rinj?

Meshkujt e rinj ëndërrojnë të bëjnë seks me një grua më të madhe në moshë, marrëdhëniet me dy njëherësh dhe… ”të lidhen”. E thotë një studim: sipas shifrave, në fazën e moshës që përfshin mes 20 dhe 29 vjeç, meshkujt ëndërrojnë të drejtohen seksualisht nga një femër më e pjekur dhe eksperte që mund t’u mësojë atyre diçka të re dhe ta bëjnë marrëdhënien të paharrueshme. Përsa i takon fantazive seksuale, meshkujt italianë nuk kanë kufi, por ajo që mbizotëron është dëshira për të pasur një raport me një femër më të madhe, një me përvojë, që di ta bëjë marrëdhënien diçka vërtet të paharrueshme.

Këtë fakt e zbulon “CougarItalia.com”, portali i referimit të grave mbi moshën 35 vjeç, që parapëlqejnë shoqërinë e meshkujve më të rinj. Kërkimi ka testuar një kampion prej 2 mijë meshkujsh të moshës mes 20 dhe 29 vjeç, për të kërkuar të zbulohet se çfarë u pëlqen vërtet 20-vjeçarëve italianë, duke nxjerrë kështu në pah fantazitë e tyre seksuale më të zakonshme dhe duke bërë një listë të atyre më të kërkuara.

Në këtë studim, mbi imagjinatën erotike mashkullore, ajo që renditet në vend të parë, me thuajse një të katërtën e preferencave, është pikërisht fantazia për të çuar në shtrat një “grua Cougar”, pra, një zonjë të hijshme të një farë moshe.

Por edhe “trekëndëshi i dashurisë” nuk mbetet pas, i cili renditet në vend të dytë me 17% të preferencave. “Ideja për të zotëruar njëkohësisht dy femra, i jep mashkullit një ndjenjë trasgresioni akoma shumë të përqendruar në imagjinatën kolektive”, – shpjegon Alex Fantini, themelues i “CougarItalia.com” Në vend të tretë, me 14% të preferencave, pozicionohet fantazia për të qenë i lidhur: shumë kanë menduar që një fantazi e paimagjinueshme është ajo për të lidhur partnerin, ndërkohë që janë të shumtë 20-vjeçarët që parapëlqejnë të qëndrojnë nga ana tjetër në këtë lojë.

Ndërkohë, dëshira për të pasur një përvojë “të skllavërisë”, në të cilën gjithkush mund të bëhet objekt seksual i një gruaje mbizotëruese, është në përputhje me preferencën për të bërë seks me një grua më të madhe në moshë. Natyrisht, të eksperimentosh në seks, është mëse e drejtë: ja pra që 11 nga meshkujt e intervistuar ëndërrojnë të bëjnë seks me një të panjohur, 10% të lidhin partneren e tyre dhe me pak narcisizëm, 8% kërkon të filmojë momentet e tij intime.

Nga ana tjetër, seksi rastësor me një grua që asnjëherë nuk e ke parë, lë një shije të veçantë te mashkulli, por përqindja e kësaj preference nuk është shumë e lartë në këtë fazë të moshës. Në të njëjtën mënyrë, edhe dëshira për të lidhur dhe luajtur partnerin tuaj, përfshin një numër 20-vjeçarësh jo shumë të lartë: vetëm një në dhjetë.

Akoma dhe më e ulët është preferenca e dëshirës për të filmuar aktin dhe për të riparë më pas performancën në video. Në pjesën e poshtme të klasifikimit, gjendet fetishizmi (5%), shkëmbimi i çifteve (4%), seksi në grup (3%) dhe përgjimi pas derës (2%)./360grade.al

A do kapen në Shqipëri Peshqit e Mëdhenj?

TË FUNDIT

Probleme në derbin e shqiptarëve në Zvicër

Probleme në derbin e shqiptarëve në Zvicër

Si rrallëherë në kampionatin zviceran, një ndeshje &eu...

E kërkon Kombëtarja e Italisë, Allegri: Te Juventus...

E kërkon Kombëtarja e Italisë, Allegri: Te Juventus...

Pas skualifikimit të Italisë nga Botërori “Rusi 2018&...

“Ndihesha si i paralizuar, rrija shtrirë 12 orë...

“Ndihesha si i paralizuar, rrija shtrirë 12 orë...

Ndërsa dita e rikthimit të tij në fushë ka nisur num&e...

Skedina e ditës

Skedina e ditës

Duke nisur nga Kategoria Superiore e vazhduar me kampionate të ndrysh...

Basha u kërkon kancelerive perendimore: Duam Qeveri AntiMafia, ndryshe destabilitet

Basha u kërkon kancelerive perendimore: Duam Qeveri AntiMafi…

-Kreu i PD: Lidhja e krimit me politikën nuk garanton zgjedhje normal...

Reagim urgjent i Berishës: T’i hiqet menjëherë mandati Tahirit

Reagim urgjent i Berishës: T’i hiqet menjëherë mandati Tahir…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar heqjen e mandatit të Sa...

Elseid Hysaj, mediat italian i vendosin notën mbrojtësit të Kombëtares Shqiptare

Elseid Hysaj, mediat italian i vendosin notën mbrojtësit të …

Napoli ka fituar ndeshjen e radhës në kampionat ndaj skuadrë...

Rama i kërkon llogari ambasadorëve: Ku janë investitorët e huaj, sillini!

Rama i kërkon llogari ambasadorëve: Ku janë investitorët e h…

Ambasadorët e Shqipërisë janë në Tiranë. U t...

Rama mbledh ambasadorët: Duhet të ngjallni interes tek investitorët e huaj

Rama mbledh ambasadorët: Duhet të ngjallni interes tek inves…

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim ambasadorët e S...

Kategoria Superiore luan tre përballje, zbardhen emrat e gjyqtarëve

Kategoria Superiore luan tre përballje, zbardhen emrat e gjy…

Sot, do të luhet java e njëmbëdhjetë e kampionatit n&e...

Shuhet legjenda turke e peshëngritjes

Shuhet legjenda turke e peshëngritjes

Është shuar dje në moshën 50-vjeçare legjenda b...

Ambasadorja gjermane: Vetting-u, prova për hapjen e negociatave në BE

Ambasadorja gjermane: Vetting-u, prova për hapjen e negociat…

Flitet aq shumë për reforma në raporte e strategji, por p&e...

Zbardhen 400 mijë tabulate, lojtarët e Kukësit: “Po ia hedhim UEFA-s”, “ia dhamë gjyqtarit”

Zbardhen 400 mijë tabulate, lojtarët e Kukësit: “Po ia hedhi…

Zbardhja e tabulateve telefonike të celularëve që iu konfis...

Moxhi drejt largimit nga Partizani: S’po më argëton më...

Moxhi drejt largimit nga Partizani: S’po më argëton më...

Luçiano Moxhi, njeriu që mori përsipër ndërtimi...

“Kuvendi të mblidhet me urgjencë, t’i heqë mandatin Tahirit”

“Kuvendi të mblidhet me urgjencë, t’i heqë mandatin Tahirit”

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot pas publikimit te vendimit te...

Plasin gjobat dhe kushtet te Partizani

Plasin gjobat dhe kushtet te Partizani

Ndryshe nga sezonet e mëparshme këtë vit, Partizani po vuan...

Lexo më shumë ...

×