Rikthehet Elhadia Dani, së shpejti sjell këngën e re

28-05-2017
Këngëtarja shqiptare Elhaida Dani, ka treguar se shumë shpejt do të dalë kënga e saj e re. Kjo këngë që…

Prishtinë, shfaqet dokumentari për këngëtarin popullor, Arif Vladi

28-05-2017
Në muajin shkurt 2017, në kuadër të festës së Pavarësisë së Kosovës, Presidenti Thaçi nderoi me urdhra e tituj disa…

Botohen 5 vepra të Arbën Xhaferit, politikanit të shquar shqiptar në Maqedoni

28-05-2017
Qendra Kulturore “Klan Kosova” në Prishtinë dhe ajo “Dudaj” në Tiranë, sjellin botimin e vepravë të Arbën Xhaferit, transmeton Periskopi.…

Kumbaro të mos promovojë "kulturën e tjerrjes së leshit", por të ndalë shkatërrimin e Durrësit antik

27-05-2017
Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore vijon denoncimet me projektin “Veliera” në Durrës. Së fundmi ndërsa ka publikuar një foto…

Regjisorët: “Konferenca “10 vjet e drejta e autorit” në Gjirokastër është vetëm për mandatin e Kumbaros për deputete”

27-05-2017
 Të gjitha bateritë e fondet e cultures për Qarkun e Gjirokastrës. Pas festivaleve njëri pas tjetrit, ekspozitave, muzeve, kalave e…

Gjikopulli sjell bukuritë e jugut në galerinë e artit FAB

26-05-2017
Piktori i njohur Jorgji Gjikopulli vjen me ekspozitën personale, “Atje…ku kam qenë, atje…ku dua të jem” në galerinë e artit…

“Flauti Magjik”, pesë mbrëmje me një kombinim të muzikës xhaz dhe asaj klasike të Mozartit

26-05-2017
Pesë mbrëmje me muzikën dhe Mozartin do të jenë pjesë e festivalit “Flauti Magjik” që do të mbahet sot në…

Ortestra e TKOB, koncert në 90-vjetorin e lindjes së mjeshtrit Çesk Zadeja

26-05-2017
Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit, në 90-të vjetorin e lindjes së kompozitorit Çesk Zadeja, organizoi koncertin vokal-instrumental me kompozime…

Daut Gumeni, udha e vështirë e një burri

26-05-2017
Regjisori i mirënjohur Ylli Pepo ka sjellë për publikun dokumentarin  “Një burrë, një udhë”, kushtuar poetit dhe romancierit Daut Gumeni,…

Nga Tirana në Vlorë, pas Aristofanit Spiro Duni sjell komedinë “Shtëpia pa dritare”

26-05-2017
Komedia “Shtëpia pa dritare” do të vijë këtë herë premierë më regji nga Spiro Duni në skenën e teatrit “Petro…

Francesko Altimari nderohet me çmimin “Azem Shkreli”

25-05-2017
Në Komunën e Pejës është duke u mbajtur edicioni i 15-të për Takimet Ndërkombëtare Letrare “Azem Shkeli” kurse sot është…

Kanë 2017/Filmat që ta plotësojnë jetën

25-05-2017
Nga Gani Mehmetaj Festivali i Kanës i ka disa programe: Përzgjedhja zyrtare (konkurrenca për Palmën e artë), Filmat jashtë konkurrencës…

Qentë që bezdisnin Titon gjatë fjalimit...

25-05-2017
Del në dritë video e ndaluar e Titos, e ruajtur në fshehtësi me rreptësi të madhe…Ja pse u ndalua! Kjo…

Sot ditëlindja e Naim Frashërit, poeti më i madh i Rilindjes sonë Kombëtare

25-05-2017
 Sot ne kujtojmë ditëlindjen e poetit të madh Naim Frashëri, por brenda shekullit të XX, ai është i vetmi poet…

Filmi i Bekim Fehmiut shfaqet në Kanë, mbërrin nga Beogradi partnerja e tij (FOTO)

25-05-2017
Aktorja dhe këngëtarja serbe Olivera Katarina ka arritur në Festivalin e Kanës. Filmi ku ajo luan - “Mbledhësit e Puplave”,…

“Symptoms of Society” , 5 artistë shqiptarë, me ekspozitë në Kinë

25-05-2017
Kina do të jetë pikëtakimi i disa prej artistëve më me zë momentalisht në botë. Nga data 27 maj, Guangdong Museum…

Vanessa Redgrave,një rrëfim i jashtëzakonshëm për refugjatët

25-05-2017
Redgrave argumenton se problemi i refugjatëve në Evropë nuk është gjë e re. Ajo ka zgjedhur të trajtojë një temë…

Sot, 80-vjetori i lindjes së “Artist i popullit” Serafin Fanko

24-05-2017
Sot është 80-vjetori i lindjes së “Artistit të Popullit” Serafin Fanko, një nga regjisorët më të shquar të teatrit shqiptar,…

5 vjet pa mjeshtrin e koreografisë shqiptare, Agron Aliaj

24-05-2017
Pesë vjet më pare, në maj 2012, u shua një nga më të mëdhenjtë e baletit shqiptar. Baletmaestro Agron Aliaj…

6 e 11 qershor, Panairi i 19-të i Librit në Prishtinë

24-05-2017
Panairi i 19-të i Prishtinës do të mbahet mes datave 6 e 11 qershor, në ambientet e Pallatit të Rinisë,…

TË FUNDIT

Mbeti jashtë liste, vjen postimi i parë i Majlinda Bregut

Mbeti jashtë liste, vjen postimi i parë i Majlinda Bregut

Majlinda Bregu ishte një nga zërat kundër, e deklaruar hapu...

Jashtë listave të PD, vjen reagimi i Jozefina Topallit

Jashtë listave të PD, vjen reagimi i Jozefina Topallit

Edhe pse deputetja e PD-së, Jozefina Topalli u la jashtë listave...

E fundit/ Misterioze, dhjetëra qytetarë përfundojnë në spital pas mitingut të PD në Bulevardin 'Deshmoret e Kombit'

E fundit/ Misterioze, dhjetëra qytetarë përfundojnë në spita…

Dhjetra qytetarë, të cilët ishin pjesëmarrës n&eu...

360grade.al/ Profili i ri politik i Monika Kryemadhit e “çliruar” nga Ilir Meta

360grade.al/ Profili i ri politik i Monika Kryemadhit e “çli…

Kalimi i Ilir Metës në presidencë dhe largimi i tij “...

Açka shpërthen ndaj Bashës: Largove Topallin që të bashkëqeverisësh me ata që pagëzuan komunizmin

Açka shpërthen ndaj Bashës: Largove Topallin që të bashkëqev…

Publikimi i listave të deputetëve, largimi i emrave të njoh...

E PLOTE/ Emrat e 140 kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike në zgjedhje

E PLOTE/ Emrat e 140 kandidatëve për deputetë të Partisë Dem…

Lista e Partisë Demokratike sapo është shpërndarë...

Një rrëfim i pazakontë i Bashës para mbështetësve demokratë

Një rrëfim i pazakontë i Bashës para mbështetësve demokratë

Në hapje të fushatës elektorale të PD, kryetari Lulzim...

Mbyllet kapitulli në PD, Bregu me parti të re?

Mbyllet kapitulli në PD, Bregu me parti të re?

Majlinda Bregu e lene jashte lsitave te PD, nga basha ka postuar sot ne Fa...

Kush janë figurat risi në listat e PD-së, analistë dhe pedagogë të njohur

Kush janë figurat risi në listat e PD-së, analistë dhe pedag…

Kryetari i Partisë Demokratike ka publikuar sot listën e emrave ...

Kush është Orjola Pampuri, e dyta në listën e kandidatëve të PD në Tiranë

Kush është Orjola Pampuri, e dyta në listën e kandidatëve të…

Orjola Pampuri është një psikologe e njohur në Tiran&e...

A po rrezikohet procesi zgjedhor? Zbulohet arsyeja pse KQZ anuloi sot miratimin e listave të PD

A po rrezikohet procesi zgjedhor? Zbulohet arsyeja pse KQZ a…

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka anuluar sot mbledhjen e planifikuar p&eu...

Basha i "dogji" duke i lënë jashtë listave, ja deputetët që nuk i mbajtën mëri

Basha i "dogji" duke i lënë jashtë listave, ja dep…

Pas publikimit mbrëmjen e djeshme të listave të kandidat&eu...

Listat e PD/Mungojnë kandidatët nga FRPD. Ja emri i vetëm në listën fituese…

Listat e PD/Mungojnë kandidatët nga FRPD. Ja emri i vetëm në…

Në 3 muajt e protestës së Partisë Demokratike, kreu i ...

Pas listave zyrtare/Ja cilët nga bashkëpunëtorët e Berishës i shpëtuan ‘furtunës’ në PD…

Pas listave zyrtare/Ja cilët nga bashkëpunëtorët e Berishës …

Listat zyrtare të Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 Qe...

Distancohet Berisha/ Listat e PD i hartoi …

Distancohet Berisha/ Listat e PD i hartoi …

Ish-Kryeministri Sali Berisha duket se është distancuar nga list...

Foto-Lajm/ Çelja e fushatës së PD në foto që s'i keni parë

Foto-Lajm/ Çelja e fushatës së PD në foto që s'i keni parë

Partia Demokratike ka çelur sot fushatën për zgjedhjet e ...

Welcome to Hymeti's Palace

Posted by HOTEL "Hymeti's Palace" on Monday, October 10, 2016

Lexo më shumë ...

×