Rrëfimi shokues i 20-vjeçares: Bashkëshorti u kthye në tutorin tim

Procedimet e Policisë së Shtetit sa vijnë e shtohen sa i takon veprave të “Ushtrimit të Prostitucionit”, dhe “shfrytëzimit për prostitucion”. Në një kohë kur rastet e ushtrimit me dëshirë të prostitucionit tashmë po kthehen në një fenomen mjaft të përhapur, nuk mungojnë as procedimet për shfrytëzim jashtë dëshire, apo mashtrim me synim prostituimin e vajzave të reja.

Një histori të dhimbshme ka një vajzë nga Vlora e cila u mashtrua nga personi me të cilin lidhi kurorë. Ai që për vajzën 20-vjeçare mendohej si njeriu më i dashur me të cilin do të kalonte jetën, u kthye në tutorin e saj. Gjithçka ishte menduar mjaft mirë nga 26-vjeçari nga qyteti i Fierit, i cili tashmë do të përballet me akuzën e “trafikimit me qëllim shfrytëzimin për prostitucion”.

Historia

Vajza e re nga Vlora , banuese në qytetin bregdetar, ishte njohur në një rrjet shoqëror me djalin nga Fieri, 26-vjeçarin. Pas takimit të parë, ata u afruan edhe më shumë dhe filluan së bashku një lidhje intime. Gjithçka dukej një lidhje normale, që forcohej nga dashuria mes të rinjve.

Djali i ri u prezantua në familjen e vajzës pas disa kohësh, dhe deklaroi para tyre se kishte qëllime serioze. Lidhja midis të rinjve vijoi me dijeninë e familjeve derisa ata u fejuan. Vajza e re mendonte se po realizonte ëndrrën kur më në fund lidhi kurorë me 26-vjeçarin. Por, pas martese, sjella e tij nuk ishte e njëjtë me vajzën.

Çifti kishte biseduar për t’u larguar jashtë. Por, vajza zbuloi qëllimin e vërtetë të bashkëshortit të saj. Pasi vajza u nda nga ai person, çështja tashmë po hetohet nga prokuroria, e cila dyshon se e reja do të trafikohej për prostitucion në Holandë dhe Zvicër./360grade.al

A vazhdon Marrëveshja Rama-Basha për Prokurorin e Përgjithshëm?

TË FUNDIT

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryeprokuror 3 herë fitues në lloto (SHIFRAT E MAJME)

Dokumenti që po qarkullon me shpejtësi, kandidati për kryepr…

Ditën e djeshme një e nga një përpara Komisionit t&eum...

A është beteja për kryeprokurorin, një betejë për dosjet e nxehta? Çfarë fshihet pas?

A është beteja për kryeprokurorin, një betejë për dosjet e n…

Është zgjedhja e prokurorit të përkohshëm një...

Dikur bënte krenarë shqiptarët, Ilir Suli: Sot jetoj me pensionin e mamasë

Dikur bënte krenarë shqiptarët, Ilir Suli: Sot jetoj me pens…

Ish-peshëngritësi Ilir Suli, ka bërë një rrë...

‘A do ndiqnit penalisht një ministër’, kandidati për Kryeprokuror: Unë jo, por…

‘A do ndiqnit penalisht një ministër’, kandidati për Kryepro…

FATION BINJAKU/ Maxhoranca në Komisionin e Ligjeve ka zhvilluar dje p...

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka dhënë 20 hektarë Balilit

Braçe thërret në Interpelancë Peleshin: Ministira juaj i ka …

Gjatë interpelancës me ministrin e Bujqësisë, deputeti...

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë për Fadil Kasemin

Vrasësi i gjyqtares, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë pë…

Prokuroria e Krimeve të rënda ka përfunduar hetimet pë...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja me...

Fatos Klosi rrëfen: Ja kur nisën problemet e mia/ Përplasja …

Ish -shefi i shërbimit sekret, Fatos Klosi, në 360gradë t&e...

Të maskuar dhe të armatosur,  4 persona trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, 4 persona trondisin shkodrën…

Katër persona të maskuar dhe me armë kanë hyrë n...

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Lu reagon pas deklaratës të Berishës

Që ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Dona...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Të maskuar dhe të armatosur, trondisin shkodrën...

Me datë 14.12.2017, rreth orës 07:15, ka ardhur një telefon...

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkelim Kushtetutën, por të gjejmë zgjidhje për KLP...Frika është tek BKH dhe SPAK

Kryeprokurori/ Kryemadhi jep propozimin e saj: Të mos shkeli…

Kryetarja e LSI, Monika Kryeamdhi, duke vijuar retorikën e saj pë...

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sallës: Do të hyjmë pas 'teatrit'

Kuvendi nis me interpelancën e Peleshit, opozita jashtë sall…

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot punimet në një sall&...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Safet Gjici “lë në baltë” Kukësin...

Dje, Kukësi ka luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Erzenit për Kup&e...

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi për tokat me qira

Peleshi pranon: Fermerët ende të dobët, strukturë monitorimi…

Ministri i Bujqësisë, Niko Pelshi gjatë replikës s&eum...

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën e Qershorit

Raporti i KQZ-së: Si i fshehu PS-ja shpenzimet për fushatën …

Nuk janë të pakta shkeljet nga ana e Partive Politike në fu...

Kryeprokurori firmën, Kryeministri vulën

Kryeprokurori firmën, Kryeministri vulën

PS dhe Edi Rama nuk tërhiqen nga zgjedhja e një kryeprokurori t&...

Lexo më shumë ...

×