×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 47

Shkatërrohet Divjaka/Pemët dhe shtyllat e tensionit mbi shtëpi, alarmohen pushuesit (FOTO)

Moti i "çmendur" ka shkaktuar shumë dëme gjatë natës që lamë pas. Teksa Durrësi është kthyer në një Venecia të vogël

në Shqipëri, Divjaka prej disa orësh po përjeton terr total.

Kjo vjen si pasojë e shkatërrimit të shtyllave të energjisë elektrike për shkak të erës së fortë që ka fryrë gjatë natës. Gjithashtu, të shumta janë pemët e pishat disavjeçare, të cilat janë shkulur nga rrënjët, gjithmonë si pasojë e erës.

Ato kanë zënë poshtë shtëpitë e pushimit si dhe lokale e restorante, por fatmirësisht deri më tani nuk raportohen viktima. Nga ana tjetër, banorët ankohen se askush nga shteti nuk ka shkuar ende të marrë masa, edhe pse kanë lajmëruar policinë e zjarrfikësen për normalizimin e situatës.


"Nga plazhi i Divjakës po ju shkruaj. Mbrëmë këtej ka pas një shi dhe erë të fuqishme. Shiko sa pemë qindra vjeçare janë thyer. Kanë rënë në rrugë mbi ndërtesat e pushuesve, shtylla të tensioni janë thyer e kemi ngelur që mbrëmë pa drita. Është bërë një katastrofë e vërtetë, por më e bukura është se shteti ynë i dashur nuk duket gjëkundi për t'i dhënë ndihmë pronarëve të bizneseve dhe pushuesve për heqjen e pemëve nga çatitë e shtëpive. Shyqyr që nuk ka viktima. Është ora 8 dhe akoma s'ka ardhur njeri as nga emergjencat civile e asnjë strukturë e shtetit", - thonë qytetarët".

Marrëveshja Rama-Basha, e mirë apo e dëmshme për shqiptarët?

TË FUNDIT

Dy skenarët e Bashës dhe rreziku i një opozite fasadë

Dy skenarët e Bashës dhe rreziku i një opozite fasadë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dje u rikthye zyrtarisht n&e...

Zbulohet vendimi i Bashës, ja postet e reja që u ka rezervuar ish ministrave teknikë

Zbulohet vendimi i Bashës, ja postet e reja që u ka rezervua…

Mes polemikave dhe premisave shtatë ministrat demokratë dhan&eum...

Tërmet Peçi godet sërish/ Vjen “Ali Pasha Arena”

Tërmet Peçi godet sërish/ Vjen “Ali Pasha Arena”

Kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi është ri...

Gati taksa e re, ja përse bëhet fjalë

Gati taksa e re, ja përse bëhet fjalë

Taksa e re e apartamenteve do të jetë gati në fund të ...

Olsi Teqja: Ja batutat që bëra me futbollistët e Milanit

Olsi Teqja: Ja batutat që bëra me futbollistët e Milanit

Mbrojtësi tiranas i Shkëndijes së Tetovës, Olsi Teqja...

Rrëfehet ish-arbitri ndërkombëtar: Ja çfarë na bëri Ardian Çobo në Berat në vitin 1999

Rrëfehet ish-arbitri ndërkombëtar: Ja çfarë na bëri Ardian Ç…

Një ndër emrat më me peshë të futbollit shqiptar...

I quajti shqiptarët “shitës akulloresh”, reagon komentatori kroat

I quajti shqiptarët “shitës akulloresh”, reagon komentatori …

Komentatori kroat i televizionit HRT, Stjepan Balog, ka kërkuar falje...

Më e keqja ndodhi/ Holanda e bën kërkesën zyrtare: Shqipërisë ti kthehen vizat. Ja dokumenti i policisë (FOTO)

Më e keqja ndodhi/ Holanda e bën kërkesën zyrtare: Shqipëris…

Policia dhe Prokuroria Holandeze kanë hartuar një raport ku k&eu...

Ekstradimi Ballist Morinës, reagon Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar: Kryeministër mbro shtetasit shqiptarë, Serbia ushtron dhunë e tortur...

Ekstradimi Ballist Morinës, reagon Lëvizja për Shqipëri të B…

Ismail Morina, i njohur si Ballist Morina, personi që ngriti dronin m...

Sot starton Seria A, Alegri kërcënon rivalët

Sot starton Seria A, Alegri kërcënon rivalët

Sot në orën 18:00 Seria A, ngre tiparin me një ndeshje mes ...

Armando Sadiku në qendër të kritikave, ja çfarë shkruajnë mediat polake

Armando Sadiku në qendër të kritikave, ja çfarë shkruajnë me…

Mediat polake i janë vënë pas Armando Sadikut, duke e kriti...

Shifra të çmendura, ja sa merr Skënderbeu për kualifikimin

Shifra të çmendura, ja sa merr Skënderbeu për kualifikimin

Skënderbeu kërkon të ripërsërisë suksesin e ...

Piratët kompjuterikë zbulojnë rrogën e Rodriguez

Piratët kompjuterikë zbulojnë rrogën e Rodriguez

Football Leaks ka zbuluar se Bayern i Munihut do t’i paguajë 6...

Ditë e mbushur me miqësore, ja ku luajnë skuadrat shqiptare

Ditë e mbushur me miqësore, ja ku luajnë skuadrat shqiptare

Edhe këtë fundjavë nuk mungojnë ndeshjet miqësore...

Talenti shqiptar zgjedh Kombëtaren e Zvicrës

Talenti shqiptar zgjedh Kombëtaren e Zvicrës

Qëndrim Kameraj sulmuesi 18-vjeçar që është pje...

Veliaj: Punë të vogla, me dashuri të madhe (FOTO)

Veliaj: Punë të vogla, me dashuri të madhe (FOTO)

Për shumicën e qytetarëve gushti është muaji i pu...

Lexo më shumë ...

×