Lirimi i Haradinaj, reagon Vuçiç, ja si e quan vendimin e gjykatës

27-04-2017
Kryeministri serb, Aleskandar Vuçiç ka thënë se vendimi i gjykatës për lirimin e Ramush Haradinajt ishte qesharak, për të mos…

FOTO/ "Luftë" mes shqiptarëve dhe serbëve në rrjetet sociale pas lirimit të Haradinajt

27-04-2017
Lirimi i Ramush Haradinajt nga gjykata e Colmarit dhe transmetimi i këtij lajmi në mediat serbe ka shkaktuar një "luftë"…

FOTO-LAJM/ Emocionuese, babai i Ramushit shpërthen në lot pas lajmit për lirimin e tij

27-04-2017
Lirimi i Ramush Haradinajt ka emocionuar të gjithë shqiptarët, por ai që nuk ka mundur t'i fshehë dot lotët e…

Dënohen propozimet e Thaçit për ndryshimin e Kodit Penal

27-04-2017
Diktatorial është cilësuar Draftligji për ndryshimin Kodit Penal të Kosovës, që është hartuar nga Grupi punues që kryesohet nga Ministria…

E fundit/ Lirimi i Haradinajt trondit serbët: Mblidhet urgjent qeveria

27-04-2017
Fill pas lirimit në Francë të Ramush Haradinajt, i cili po mbahej aty për shkak të një urdhër arresti të…

Sot vendimi i gjykatës franceze, Haradinaj: Nuk ma han çka thotë Serbia

27-04-2017
Gjykata franceze në Colmar të Francës pritet të marrë sot një vendim përfundimtar në lidhje me rastin Ramush Haradinaj. Lideri…

Gruaja e Haradinajt: Ramushi do të lirohet, shteti të mos përgatisë asgjë

26-04-2017
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj nesër do të paraqitet për herë të tretë para Gjykatës në…

Thaçi: Qesharake të dëgjosh dokrrat e Serbisë për gjoja “krijimi i Shqipërisë së Madhe”

25-04-2017
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi sot se, nuk ka asgjë më të pështirë dhe njëkohësisht qesharake, se të dëgjosh…

Thaçi i përgjigjet Hahn: Projekti i Shqipërisë së madhe, produkt i propagandës serbe

24-04-2017
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi sot se Komisioneri Hahn i prekur nga shqetësimet e Serbisë, paska shprehur zhgënjimin e…

18 vjet më parë nisi eksodi i shqiptarëve nga Kosova. Ja imazhet që tronditën botën

16-04-2017
Sot shënohet 18-vjetori i eksodit të shqiptarëve, kur gjatë luftës në Kosovë 1998/99, rreth një milion shqiptarë u detyruan nga…

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

19-03-2017
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në…

Republika Popullore Demokratike e Shqipërisë

13-03-2017
Nga Ilir Demaliaj Emërimi i Fatmir Xhafës si ministër i brëndëshëm, tregon se: pas 26 vjetësh është "realizuar" përmbysja e…

"Brenda pak ditësh Kosova do të ketë ushtrinë e saj"

10-03-2017
Ushtria e Kosovës do të bëhet brenda pak ditësh me vendim unanim në Kuvend. Kjo është deklarata e kryetarit të…

Autostradat e Kosovës me pagesë, por pasi jetë vlerësuar efektshmëria e pagesës në “Rrugën e Kombit”

10-03-2017
Qarkullimi në autostradat e Kosovës pritet të bëhet me pagesë, pasi të jetë vlerësuar efektshmëria e futjes së pagesës në…

Kuvendi i Kosovës miraton Rezolutën për lirimin e Haradinajt

09-03-2017
Rezoluta përmes së cilës kërkohet lirimi i kreut të AAK-së Ramush Haradinaj ka marr mbështetjen e të gjitha grupeve parlamentare.…

Gazeta serbe: Thaçi paguan 2.5 milionë euro për të lobuar te Trump (FOTO)

09-03-2017
Sipas gazetës serbe “Alo”, Hashim Thaçi po paguan një shumë të majme një kompanie amerikane “Alston and Bird” e cila…

Ushtria e Kosovës/ SHBA-ja dhe NATO-ja "shuplakë" Thaçit, por ai nuk tërhiqet

09-03-2017
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja i kanë dhënë të mërkurën “shuplakë” presidentit Hashim Thaçi, pas iniciativës së tij që transformimi…

Ushtria e Kosovës/ Bisedë telefonike me tone të larta mes Thaçit dhe Vuçiç

07-03-2017
Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë bisedës së sotme telefonike kanë pasur mospajtime të…

Gjykata franceze merr vendimin për Ramush Haradinajn

02-03-2017
Gjykata e Apelit në qytetin Colmar të Francës lindore, ka vendosur të shtyjë sërish vendimin për kërkesën e autoriteteve serbe…

Francë, ndiqni gjyqin ndaj Ramush Haradinaj (LIVE)

02-03-2017
Pas pak minutash pritet të fillojë seanca gjyqësore ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt. Kjo është seanca e dytë gjyqësore.…

TË FUNDIT

360grade.al/Analiza/ Pse u largua nga politika Valentina Leskaj? Prapaskenat…

360grade.al/Analiza/ Pse u largua nga politika Valentina Les…

Deklarata e bujshme e zv/kryetares së Kuvendit të Shqipëris...

Berisha : Namik të ka mbetur ora në kohën e Dullës!

Berisha : Namik të ka mbetur ora në kohën e Dullës!

Sali Berisha ka shkruar në Facebook se Namik Dokles i ka mbetur ora n...

Rama "dogji"  Daden, Doklen, Leskajn ... Ben Blushi iu shkruan mesazh : Dinjiteti është i përhershëm

Rama "dogji" Daden, Doklen, Leskajn ... Ben Blush…

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka një mesazh për kolegët e t...

"Luftë" pas ndeshjes në Gjirokastër / Situata degjeneron në gurë, policia hyn në fushë

"Luftë" pas ndeshjes në Gjirokastër / Situata degj…

Tifozërite e të dyja kampeve janë perplasur pas përfun...

LSI nis goditjet e para: Vasili do të jetë një Kryeministër i mirë

LSI nis goditjet e para: Vasili do të jetë një Kryeministër …

Menjëherë sapo kryetari i LSI-së u zgjodh President i Repub...

Flet vajza e Namik Dokles : Çfarë më mësoi të pasurit një baba politikan

Flet vajza e Namik Dokles : Çfarë më mësoi të pasurit një ba…

Ajo është një kritike e thekur e kryeministrit Edi Rama dhe...

Rama: Jemi gati për në finale. Pse nuk dola sot në komunikimin javor

Rama: Jemi gati për në finale. Pse nuk dola sot në komunikim…

Përmes nj statusi në ‘Facebook’ kryeministri Edi Ram...

Telefonata e vajzës së Metës pas zgjedhjes si President: Po me LSI-në çfarë do bëhet?

Telefonata e vajzës së Metës pas zgjedhjes si President: Po …

Kryetari i LSI në detyrë, Ilir Meta ka përshkruar momentin ...

Foto / Salianji nuk përmbahet : Lista e deputetëve të PS është e tmerrshme, edhe ...

Foto / Salianji nuk përmbahet : Lista e deputetëve të PS ësh…

Sekretari për Aksionin Qytetar në Partinë Demokratike, Ervi...

Foto / Përgjigjia e Bashës për Ramën : Je mësuar duke blerë por ...

Foto / Përgjigjia e Bashës për Ramën : Je mësuar duke blerë …

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas fjalë...

360grade.al/Hakmarrja: Rama “ndëshkon” Namik Doklen prej Anikës? Dokle: Uroj që në vendin tim mos të ulet ndonjë hajdut pulash!

360grade.al/Hakmarrja: Rama “ndëshkon” Namik Doklen prej Ani…

Namik Dokle u “përjashtua” nga lista e re dhe nuk do t&eu...

Pa nisur gara elektorale, Ramës i largohet një kandidate

Pa nisur gara elektorale, Ramës i largohet një kandidate

PS zyrtarizoi mbrëmjen e djeshme listën e kandidatëve p&eum...

Hakmarrja e Ramës: Arta Dade hiqet nga lista e deputetëve, në çastin e fundit!

Hakmarrja e Ramës: Arta Dade hiqet nga lista e deputetëve, n…

Arta Dade, apo zysh Arta, për shumë socialist, nuk do të je...

Pamfleti: Skenari i Lulzim Bashës: 23 specialë-spiunë rusë të Krimesë për të destabilizuar vendin; nxjerr zbuluar ambasadorin Karpushin

Pamfleti: Skenari i Lulzim Bashës: 23 specialë-spiunë rusë t…

Rusët e Krimesë dhe të Rajoneve, të instruktuar nga sh...

Zyrtare / Këta janë kandidatët për deputetë të PS në 12 Qarqe

Zyrtare / Këta janë kandidatët për deputetë të PS në 12 Qarq…

Partia Socialiste miratoi sot listën e kandidatëve për depu...

EMRAT/ Opozita refuzon 18 qershorin, por ja emrat e kandidatëve që baza i ka dërguar Bashës

EMRAT/ Opozita refuzon 18 qershorin, por ja emrat e kandidat…

Demokratët kërkojnë shtyrjen e datës së zgjedhjev...

Welcome to Hymeti's Palace

Posted by HOTEL "Hymeti's Palace" on Monday, October 10, 2016

Lexo më shumë ...

×