Nuk tremben nga terrorizmi, ja sa shqiptarë pushuan në Turqi

29-04-2017
2016-a ishte një nga vitet më të vështira për turizmin në Turqi. Sulmet terroriste dhe grushti i shtetit në verë…

Lajm i mirë për studentët e UT : Nuk ndryshojnë tarifat për vitin e ardhshëm

29-04-2017
Bordi i administrim të Universitetit të Tiranës ka miratuar tarifat për vitin shkollor 2017-2018. Në një njoftim të publikuar nga…

FOTO/ Gjiri i Gramës, një mrekulli natyrore që pret pushuesit verorë

28-04-2017
Jemi në pragfillimin e sezonit turistik verorë dhe deti bëhet prioriteti kryesor i turizmit të kësaj stine. Një nga destinacionet…

Minatorët protestë para Parlamentit: 27 vite që na mashtrojnë, sindikatat të shitura

27-04-2017
Teksa po zhvillohet seanca parlamentare një grup minatorësh janë mbledhur duke protestuar për të drejtat e tyre. Ata kanë bërë…

TABELA/ Si llogariten kontributet pas ndryshimit të pagës minimale dhe maksimale

27-04-2017
Pavarësisht kundërshtimeve të biznesit, qeveria e ka vendosur tashmë që pagën minimale ta bëjë 24 mijë lekë, nga 22 mijë…

VIDEO/ Kontrolli në skaner, rradhë kilometrike dhe stres i madh në portin e Durrësit

27-04-2017
Dhjetëra kamionë kanë pritur në rradhë për t’iu nënshtruar kontrollit në skaner, para imbarkimit në tragetin e linjës Durrës-Ankona mbrëmjen…

Ja çfarë pritet të ndodhë me objektet shtetërore të zëna nga qytetarët

26-04-2017
Këshilli i Ministrave ka miratuar një vendim i cili përcakton rregulla të reja për privatizimin e objekteve që janë zënë…

Call Center, ja sa u rritën të ardhurat në 2016-ën

26-04-2017
Industria e call center-ave nuk krijon vetëm vende pune, por paralelisht ajo është shndërruar në një burim të rëndësishëm të…

Alarmi i OKB-së: Shqipëria në vitin 2100 me vetëm 1.7 milionë banorë

26-04-2017
Projeksionet globale mbi popullsinë nga viti 1950 deri në vitin 2100 tregojnë për një rënie drastike të popullsisë shqiptare, të…

Ja sa shpenzon Shqipëria për personat në nevojë në krahësim me vendet e rajonit

26-04-2017
Shqipëria ka shpenzimet më ulëta në rajon për asistencën sociale në raport me PBB (Prodhimin të Brendshëm Bruto). Sipas të…

Ja për çfarë i harxhojnë bashkitë 71 % të fondeve

25-04-2017
Dy vjet pas zbatimit të reformës së re administrative-territoriale, Co-Plan ka prezantuar raportin mbi financat e vetëqeverisjes vendore për vitin…

Tatimet: Ja çfarë do falet duke filluar nga 6 maji dhe ku duhet të bëni kujdes

24-04-2017
Në Fletoren Zyrtare nr.85 datë 21 Prill 2017, është publikuar ligji nr.33/2017, datë 30.03.2017 “Për pagesën dhe fshirjen/shuarjen e detyrimeve…

Shqiptarët gjejnë “zgjidhjen” për çmimin e lartë, naftë kontrabandë nga Maqedonia

24-04-2017
Fiks Fare ka denoncuar sot futjen e naftës kontrabandë nga Maqedonia. Shqiptarët e kanë gjetur zgjidhjen për të përballuar çmimin…

INSTAT: Shqipëria me ritmin më të lartë të rritjes së çmimeve në Europë

24-04-2017
Shqipëria shënoi ritmet më të larta të rritjes së çmimeve në rang europian edhe gjatë muajit mars. INSTAT publikoi indeksin…

TË FUNDIT

360grade.al/Analiza/ Pse u largua nga politika Valentina Leskaj? Prapaskenat…

360grade.al/Analiza/ Pse u largua nga politika Valentina Les…

Deklarata e bujshme e zv/kryetares së Kuvendit të Shqipëris...

Berisha : Namik të ka mbetur ora në kohën e Dullës!

Berisha : Namik të ka mbetur ora në kohën e Dullës!

Sali Berisha ka shkruar në Facebook se Namik Dokles i ka mbetur ora n...

Rama "dogji"  Daden, Doklen, Leskajn ... Ben Blushi iu shkruan mesazh : Dinjiteti është i përhershëm

Rama "dogji" Daden, Doklen, Leskajn ... Ben Blush…

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka një mesazh për kolegët e t...

"Luftë" pas ndeshjes në Gjirokastër / Situata degjeneron në gurë, policia hyn në fushë

"Luftë" pas ndeshjes në Gjirokastër / Situata degj…

Tifozërite e të dyja kampeve janë perplasur pas përfun...

LSI nis goditjet e para: Vasili do të jetë një Kryeministër i mirë

LSI nis goditjet e para: Vasili do të jetë një Kryeministër …

Menjëherë sapo kryetari i LSI-së u zgjodh President i Repub...

Flet vajza e Namik Dokles : Çfarë më mësoi të pasurit një baba politikan

Flet vajza e Namik Dokles : Çfarë më mësoi të pasurit një ba…

Ajo është një kritike e thekur e kryeministrit Edi Rama dhe...

Rama: Jemi gati për në finale. Pse nuk dola sot në komunikimin javor

Rama: Jemi gati për në finale. Pse nuk dola sot në komunikim…

Përmes nj statusi në ‘Facebook’ kryeministri Edi Ram...

Telefonata e vajzës së Metës pas zgjedhjes si President: Po me LSI-në çfarë do bëhet?

Telefonata e vajzës së Metës pas zgjedhjes si President: Po …

Kryetari i LSI në detyrë, Ilir Meta ka përshkruar momentin ...

Foto / Salianji nuk përmbahet : Lista e deputetëve të PS është e tmerrshme, edhe ...

Foto / Salianji nuk përmbahet : Lista e deputetëve të PS ësh…

Sekretari për Aksionin Qytetar në Partinë Demokratike, Ervi...

Foto / Përgjigjia e Bashës për Ramën : Je mësuar duke blerë por ...

Foto / Përgjigjia e Bashës për Ramën : Je mësuar duke blerë …

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas fjalë...

360grade.al/Hakmarrja: Rama “ndëshkon” Namik Doklen prej Anikës? Dokle: Uroj që në vendin tim mos të ulet ndonjë hajdut pulash!

360grade.al/Hakmarrja: Rama “ndëshkon” Namik Doklen prej Ani…

Namik Dokle u “përjashtua” nga lista e re dhe nuk do t&eu...

Pa nisur gara elektorale, Ramës i largohet një kandidate

Pa nisur gara elektorale, Ramës i largohet një kandidate

PS zyrtarizoi mbrëmjen e djeshme listën e kandidatëve p&eum...

Hakmarrja e Ramës: Arta Dade hiqet nga lista e deputetëve, në çastin e fundit!

Hakmarrja e Ramës: Arta Dade hiqet nga lista e deputetëve, n…

Arta Dade, apo zysh Arta, për shumë socialist, nuk do të je...

Pamfleti: Skenari i Lulzim Bashës: 23 specialë-spiunë rusë të Krimesë për të destabilizuar vendin; nxjerr zbuluar ambasadorin Karpushin

Pamfleti: Skenari i Lulzim Bashës: 23 specialë-spiunë rusë t…

Rusët e Krimesë dhe të Rajoneve, të instruktuar nga sh...

Zyrtare / Këta janë kandidatët për deputetë të PS në 12 Qarqe

Zyrtare / Këta janë kandidatët për deputetë të PS në 12 Qarq…

Partia Socialiste miratoi sot listën e kandidatëve për depu...

EMRAT/ Opozita refuzon 18 qershorin, por ja emrat e kandidatëve që baza i ka dërguar Bashës

EMRAT/ Opozita refuzon 18 qershorin, por ja emrat e kandidat…

Demokratët kërkojnë shtyrjen e datës së zgjedhjev...

Welcome to Hymeti's Palace

Posted by HOTEL "Hymeti's Palace" on Monday, October 10, 2016

Lexo më shumë ...

×